Přejít na obsah

Tlumiče


Neonik

Doporučené příspěvky

Na dílech kde kupuji, mají pouze originál za 2900 a od sache  za 2K což mi přijde malý rozdíl. Osobně si myslím že prvovýroba bude bilstein, ale nikde jsem nenašel tlumič od bilsteinu který by šel na trojkovou octavii... Je to docela zajímavé že na dvojkovou je na výběr asi 6 výrobců tlumičů a na škodovku jen original nebo sasch....

 

Osobně jsem si nedávno dal bilsteiny a jsou super (měněno po 200K za originály) originály už měli dost ale jízdní vlastnosti se dost zlepšily. Takže věřím že se originálům vyrovnají.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevie niekto ako je to so zadnymi tlmičmi, ktore sa menia za povodne aj v pripade reklamacie ?  Podla dostupnych informacii uz su napr. zadne tlmice ine, nez boli od r. 2013, proste nejake ine s inou charakteristikou. Ako teraz zistim ake kupit, aby som nemal zas tie prve typy co boli od r.2013 ale tie zmenene?  Udajne je auto vzadu potom maksie, nez boli prve OIII z r.2013...

Editováno: , autor: tecki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a to je to co jsem psal o O2. Těch kombinací je tolik že nikdo jiný než ŠA neví co tam patří. Navíc u drohvýroby nemáš jistotu že koupíš opravdu revidovaný díl - nekoupiš ho vůbec, koupiš ho až se vyprodají staré zásoby, koupiš ho za pár měsíců až druhovýroba objevi že došlo k revizi.

Měnil sem zadní tlumiče na záruku, ty nové jsou trochu jinak konstruované a po jejich výměně se z kufru nepřenáší tolik různé rány od silnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že při přejezdu rozbitější cesty to opravdu výrazně mlátí. Dělá to pravá zadní strana a poměrně značně do snižuje komfort cestování. Kolega má Octavii 1.6 TDI s +- stejným datem výroby (vlečenou nápravou) a  ježdení s tím je prostě výrazně příjemnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by mohlo být ono ty tlumiče. Měl jsem taky problém s klepáním od zadní nápravy. Po třech letech reklamací proběhla výměna tlumičů a dělá to dobrotu. Je to o dost příjemnější svezení a dodnes mám na ŠA vztek, že mě v tom tak dlouho nechali jezdit. Každopádně neslyšel jsem to u tebe, tak nedokážu říct jestli máš to stejné, ale popis se zdá být podobný a náprava taky viceprvek i když já mám jen předokolku. Mimochodem je na to přímo servisní akce, ale číslo  bohužel nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měnil na 130 000 km zadní za tyhle ...chtěli po mě VIN a měly mi podle něj pasovat  (číslo bylo až na jedno písmeno navíc stejný  jako na těch co tam byly a za tu cenu jsem to moc neřešil). Teď mi vzadu už nic nemlátí a to bylo hlavní.

Přemejšlim teď i o výměně předních vzal jsem pravym kolem strašnou díru (spíš kráter) a od tý doby je to nějaký divný ,za cca 3K i s pružinou, prachovkou a dorazem mi to přijde jako super cena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7/5/2017 na 17:29, Neonik napsal:

Problém je, že při přejezdu rozbitější cesty to opravdu výrazně mlátí. Dělá to pravá zadní strana a poměrně značně do snižuje komfort cestování. Kolega má Octavii 1.6 TDI s +- stejným datem výroby (vlečenou nápravou) a  ježdení s tím je prostě výrazně příjemnější. 

 

Presne takhle se projevuji ty stary tlumice z prvnich let vyroby a hlavne u multilinku. Je na to TPI od vyrobce: 2038577/6. Prudit servis dokud to nevymeni.

 

Tady z nemeckyho fora par cisel starych i novych tlumicu i s referencema jestli vymena pomohla. Kdyztak si to hod do prekladace:

https://www.skodacommunity.de/threads/polternde-hinterachse-ursachen-uebersicht-in-startbeitrag.87256/

 

Taky mi je menili na zaruku a zlepseni tak o 100%

Editováno: , autor: nixberg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...