Přejít na obsah

zamrznuta baterka


suppressu

Doporučené příspěvky

Caute vsetci.

Mam taky mensi problem s baterkou.Dnes som sa po tyzdni chcel ist "previezt" na nasej F1 a akosi som nemohol nastartovat.Normalny problem ,ked clovek nepouziva auto 3-4 dni a ked tak nabeha len tak 10-20km denne (aj to nie vzdy).No kedze sa mi to uz stalo viackrat ,mam v zalohe este jednu.No a ked som tu vybitu chcel dat nabit,nejako ju nechcelo nabijat.Tak som ju otvoril a v jednej tej dierke kde sa leje dest.voda ...neuverite mi ale LAD.Je to normalne?Aby zamrzla len jedna cast?Je to baterka Black Horse 55ah.Kupovana 8.12.09.Da sa s nou nieco robit?Kyselina.....?Mohol by som ju reklamovat,ale hladam lacnejsie riesenie ako naklady na dopravu,keze je kupovana cez net.Dik moc

post-36321-0-24783800-1297703024_thumb.j

post-36321-0-36005200-1297703053_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybitý akumulátor zamrzne úplne v pohode. To bohužiaľ normálne je. A pri krátkych jazdách je bohužiaľ normálne aj to, že baterka nie je dostatočne nabitá. Plné nabitie akumulátora trvá pár hodín, takže na to potrebuješ ísť tých pár hodín v kuse.

A obávam sa, že to nevyreklamuješ.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik .Takze nezostava mi nic ine len ju vyhodit?Ale preco zamrzla len jedna cast?Vsetky ostatne su v pohode.A pred nedavnom ,ked boli trosku vacsie mrazy....vobec nic.Vsetko uplne o.k.A ako sa proti tomu branit?Vari mam baterku vyberat kazdy vecer?Neda sa to tam nejako izolovat?Mam na mysli ten kaslik kde je baterka ulozena.Lebo je tam priestor okolo baterky tak na 2-3polystyren.Lebo ak mam po roku vyhadzovat baterku.... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci nekecají, jak má jeden článek tendenci se sám vybíjet (třeba vnitřním zkratem desek, může být i nedokonalý, pak se mu říká SVOD), klesá mu hustota elektrolytu a ten pak lehko zamrzne. Bohužel led se rozpíná, takže roztrhá vnitřní strukturu minimálně toho zamrzlého článku - baterka je v kopru, můžeš ji používat leda tak na chalupu, kde z ní budeš svítit 15-20W žárovečkou, ale v autě už použitelná není. Jestli ještě ten článek není úplně přerušený (poznáš snadno - baterka bude reagovat na nabíjení), bude se dát použít jako záložní zdroj pro nějaké nouzové osvětlení a podobně - rozhodně ale už nebude schopná dát takové intenzivní proudy, které odebírá startér. V takovém případě bude jednodušší baterku odnést do sběru - odebírají je všude tam, kde se prodávají nové, je na to zákon - takže prodejny ND, pumpy, motor & auto salony, servisy - někde dají i nějakou tu korunu za kilo nevylité baterie... dále určitě uspěješ se snahou odložit BEZPEČNĚ starou baterii v každém Sběrném dvoře. Stejná cesta Tě čeká i v případě, že ta baterka už na nabíjení reagovat nebude - to znamená, že je totálně mrtvá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano jak píšou ostatní tak to vypadá že ten článek je mrtvý,teoreticky jestli se ten článek vevnitř prozkratoval jde zkusit to co jsme dělali před 25 lety když nikde nic nebylo první varianta byla že jsme do článku vstříkli injekci trochu sodovka ten článek se trochu vybublal a někdy probral a druhá varianta vylít z článku elektrolyt a nalít nový a nechat řádně nabít ,ale především upozorňuji že bez brýlí ani hnout a gumové rukavice.A jestli se dnes dá někde v drogerii koupit kyselina nevím to jsem spoustu let nepotřeboval.Tohle se praktikovalo v době komančů kd jsem pracoval v dílně na dopravě a měli jsme na starost elektrické vysokozdvižné vozíky.Ale počítej s tím že to není řešení na 5 let .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik moc za kazdu radu.Aj ked ste ma nepotesili,tak baterka pojde asi na zberny dvor alebo dedovi na chatu.Nechapem sice este stale cim to bolo sposobene,ale co uz.Kedze reklamaciu my asi neuznaju....a nemohla to byt vada materialu?(topiaci sa aj slamky chyta).Ale nik sa nevyjadril k tomu vytesneniu baterky.pomohlo by to ,pri tychto mrazoch.Aspon trosku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč tu reklamaci neskusíš u toho prodejce,aspoň budeš vědět zda by to šlo reklamovat nebo ne. Já si myslím že jestly ti odešla z ničehonic,tak by se reklamace uznat mohla,sám sis jí nepoškodil a vada materiálu se do záruky uznává,proč bys pak měl na zboží záruku 24 měsíců.Když baterie nedává šťávu,tak to na reklamaci je,i kdyby se ti to stalo týden před koncem záruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Minulý týden jsem kupoval hnedle dvě baterky - sice ne do auta, ale do UPSky k počítači, hermetik olovo - a hned při nákupu jsem byl upozorněn, že na baterie je záruka pouze 6 měsíců od prodeje. Mám kontakt na člověka z ČOI, tak se ho zeptám, co je správně a na co se vlastně dá u baterií vztáhnout záruka. Můj OSOBNÍ názor je, že na 6 měsíců by šlo ze strany výrobce omezit záruku například na velikost kapacity nebo hodnotu dodávaného zkratového proudu, ale na skutečnou funkčnost a třeba právě odolnost proti takovémuto "kleknutí" jednoho článku by se měla vztahovat plná 24 měsíční garance jako na kterékoliv jiné zboží. Až dostanu odpověď, pověsím ji sem taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže celoevropsky platné zákony hovoří o garanci 2 roky. Na vše, co je zakoupeno podle Občanského Zákoníku u nás a obdobných norem v cizině - tedy maloobchod, ne velkoobchod na IČO (nenakupuje právnická osoba - tam platí Obchodní Zákoník). Už jsem poslal dotaz, uvidíme, co můj kontakt z ČOI odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nas to vyzera na 24 mesacnu zaruku.Ak sa tam dovolam,tak to skusim vyreklamovat.Hm a niekto tu pisal ,ze to zateplenie baterky je blbost.Lenze ako zistim ,ze baterka sa ide vybit.Ci ju mam preventivne kazdy vecer vyberat z auta a nabijat.No a kolko by mala vydrzat plne nabita baterka?

55ah baterka, denne najazdene 10-20km, ....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší je nechat změřit dobíjení.Pokud vše funguje jak má tak je potřeba přeměřit klidový odběr na autě.Důvodem vybití bývá nějaká závada nebo špatně nainstalovaný spotřebič.Pokud chceš mít jistotu že se nevybije je tu možnost odpojit kontakt na baterii nebo namontovat bateriový odpojovač.Ale to je řešení pro vozy starších ročníků.Tak pokud bude vše v pořádku tak baterii stačí jednou za měsíc dát dobít nabíječkou.Ale je to spíš jen prevence pro udržení kondice baterie.Zateplení je nesmysl.Akorát to bude chutnat potkanům a jiný havěti která to rozcupuje a odnosí do pelechu.Výdrž baterie v autě který nejezdí je závislí na klidovým odběru kapacitě baterie a hlavně jak auto dobíjí.Může to být tejden, dva, měsíc.Nebo ani jednu noc,pokud je někde nějaká závada.Doporučuju zajet za někým kdo ti to všechno změří a pak se dá podle naměřenejch hodnot spočítat přibližnou dobu výdrže baterie do vybití.

Pokud máš záruční list k baterii je to to nejmenší ji nechat vyreklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned u první prodejny co se specializuje na autobaterie kterou jsem si na netu našel je psáno v obchodních podmínkách toto: ZÁRUKA NA ZBOŽÍ

Odpovídáme za výrobní vady ve smyslu ustanovení Občanského zákoníku nebo Obchodního zákoníku. Pokud není stanoveno jinak, záruční doba trvá 24 měsíců. Záruka se nevztahuje na vady způsobené nevhodným skladováním, neodbornou montáží, nesprávným používáním, mechanickým poškozením nebo opotřebením vzniklým obvyklým užíváním.

Editováno: , autor: Albín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidový odběr by neměl překračovat 100mA - čím je menší, tím je to lepší - výdrž baterky by měly být taková, aby auto s normálně nabitou baterkou a normálně fungujícím dobíjením po odstavení trvajícím 30 dní bylo schopné normálně nastartovat. O tom vybíjení bych v případě tazatele "suppressu" vůbec neuvažoval, kdyby k tomu v jeho případě docházelo, baterka by se vybíjela jako celek - ne jeden článek a ostatní ne. V tomto případě bych opravdu tipoval na výrobní vadu baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute.

Taakze vypada to na novu baterku,lebo ten clovek akosi nema zaujem zdvyhat telefon a adresa na ktorej som to objednaval zjavne neexistuje.Cize kazdy kto ma nieco z fy.Patrik Stastny - KARTEX Povazska Bystrica a bude chciet nieco reklamovat ma smolu.No co uz ,moja chyba.Takze este raz dik moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, máš vlastně tři možnosti - vykašlat se na něj, koupit si new baterku jinde a nést ztrátu na vlastní triko, nebo ho navštívit a tu vadnou baterku mu upustit na nějakou citlivou část těla - anebo ho nabonzovat Obchodní inspekci, protože i on podléhá slovenským obdobám Občanského i Obchodního zákoníku...

Co se týče toho vyjádření ČOI o záruce na baterie v ČR, tak pořád ještě čekám na jejich odpověď - posílal jsem mail na jejich právní podatelnu, tak jsem zvědavý kdy a hlavně jak se vyjádří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi sa vykaslem na neho.Nebola nejako extremne draha.Okolo50 Eciek.A mam jednu znamu ,co robi s autodielmi a ta mi ponukla vartu blue line edition 56ah za 60 Eciek.Takze asi new.Skoda ,ze nebyvas na Slovensku da lby som ti cisla priamo na krajsku riaditelku SOI.No a asi jej zajtra zavolam a pokecame. :) Inac som velmi rad ,zesa tu najdu aj takyto ludia ako Ekkar,Acek,Albin...hned je zivot trosku jednoduchsi. :palec2::palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš - a jsou i tací, kterým se to nelíbí a ještě si na druhýho votevřou hubu: ... :prc::prc::prc: ich do ucha !!!

Hej ,hej najdu sa tu kadejaky ludia....ja som dostal par varovani a to pomaly ani neviem zaco,ale ked to niekomu robi radost.....Ale ked budem chciet ohovarat ,tak to pojdem do kostola.... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...