Přejít na obsah

1.9 TDi volnoběžka a "dunění"


bartasek

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám takový problém. Nedávno jsem si při jízdě všiml, že když pouštím plyn, tak mezi 1900-1600 jde z motoru divný kovový zvuk, jako když něco dojíždí. Dělalo to při zahřátém motoru. Pokud pustím plyn rychle, tak to dělá, pokud pomalu tak je to v pořádku. Jdu tady na fórum a hledám a zřějmě jde o volnoběžku. Domluvím si servis, že mi to opraví. Dojedu tam, z motoru nic nejde, tak že mám přijít, až to bude dělat pořád. Vcelku logické. Jedu potom nazpátek do brna a znovu to začalo dělat. Shodou okolností jsem potkal známého automechanika (když to dělalo). Koukl na to (poslechl si to) a jasná volnoběžka. Potom jsem jel do zlína, cestou tam i zpět jsem to neslyšel, ale v autě to hrozně duní (při akceleraci kolem 1700) a celkově je to hlučnější. Je to v pořádku, repektive může toto způsobovat ta volnoběžka? S autem jsem potom jel několikrát, kovový zvuk nikde, ale to dunění je šílené. Volnoběžka je tedy neměněná. Poradí někdo, co s tím? Hlavně to dunění. Může to způsobovat nějaký řemen, napínák...? Jedná se o OI 1.9 TDi, typ motoru ASV

Děkuji mnohokrát, Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No volnoběžka umí nadělat dost kraválu a nepravidelně . Poznat se to dá ,když se podíváš na napínák řemene alternátoru pokud je volnoběžka špatná / kouše se ,ona funguje v podstatě jak račna/ , tak ten napínak se chová neklidně /skáče/ . Nic vyhodit alternátor a vyměnit volnoběžku a když je altík venku tak už vyměnit taky ložiska a uhlíky / dělal jsem to před rokem najeto asi 220tis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, v servise mi bylo receno, ze altik pomalu odchazi a je ho treba opravit, nemate nekdo nejaky popis(nej by bylo foto) jak se nejlepe sundava a pote co se na nem vsechno opravuje. Chtel bych eliminovat co nejvic naklady na opravu. dekuji

Mam O1 1.9TDI 66kW combi 1999 AGR motor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim pani,

potreboval by som poradit s demontazou alternatoru na octavii 1.9 TDI AGR motorsem tam v nom nieco suchoce a uz mi par krat prenliklo dobijanie tak ho chcem vybrat, vymenit co sa da alebo popripade kupit druhy a prehodit.len ked sa nato pozeram tak neviem ako dostat von.

poradi niekto dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...