Přejít na obsah

potkavaci svetla


123jenik

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Měl jsem stejný problém u fabky combi 1,2 47kW 1/2005. Našel jsem vadný přepínač světel, má úplně vypálený kontakt viz. foto. a navíc konektor samice, která se zasunuje do přepínače byla teplem zdeformovaná. Na vrakovišti jsem sehnal jiný typ, který nešel dopasovat do původního držáku.

Tak jsem musel předrátovat konektor samici.

Pak předrátovat regulaci sklonu světlometů, protože můj původní měl jednořadý konektor s kontakty ISO mini a ten z vrakoviště měl konektor dvouřadý.

Změřil jsem proud který odebírají potkávací světlomety a ten byl přes 7 A, měl jsem za to že se potkávací a dálkové spínají přes relé. Nevím jestli ten vypálený kontakt není daň za celodenní svícení s kterým v Boleslavi asi nepočítali, anebo jsem měl prostě smůlu na vadný kus.

post-19778-0-14682100-1305657576_thumb.j

post-19778-0-65927900-1305657587_thumb.j

post-19778-0-01334900-1305657595_thumb.j

post-19778-0-02902100-1305657602_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prověřit pojistku a pak halogenky, ikdyž to vidím jako málo pravděpodobné, že by odešly obě současně, spíš bych to viděl na tu pojistku

Podobný problém som mal aj ja keď som bol odcestovaný v CZE, prestali mi svietiť stretávacie svetlá no na budíkoch kontrolka ukazovala že svietia. Vyskúšal som výmenu poistiek no vôbec to nepomohlo nakoniec to bolo zlomeným niakej časti v prepínači svetiel.

Editováno: , autor: PaliBB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém u fabky combi 1,2 47kW 1/2005. Našel jsem vadný přepínač světel, má úplně vypálený kontakt viz. foto. a navíc konektor samice, která se zasunuje do přepínače byla teplem zdeformovaná. Na vrakovišti jsem sehnal jiný typ, který nešel dopasovat do původního držáku.

Tak jsem musel předrátovat konektor samici.

Pak předrátovat regulaci sklonu světlometů, protože můj původní měl jednořadý konektor s kontakty ISO mini a ten z vrakoviště měl konektor dvouřadý.

Změřil jsem proud který odebírají potkávací světlomety a ten byl přes 7 A, měl jsem za to že se potkávací a dálkové spínají přes relé. Nevím jestli ten vypálený kontakt není daň za celodenní svícení s kterým v Boleslavi asi nepočítali, anebo jsem měl prostě smůlu na vadný kus.

U me to dopadlo uplne stejne, vypalil se jeden kontakt na vypinaci a stekr který je pripojen tak se zdeformoval.. tak jsem objednal jinej za 1800KC plus stekr kolem dvou stovaku a uz to sviti. Jen jsem cekal tri mesice nez ho vzyroby, nebyl vubec skladem :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 6 let později...

Také mě nesvítí potkávačky .Žárovky ,pojistky OK ,před výměnou přepínače  bych se rád zeptal ,zda je možné ještě ověřit jeho funkčnost  změřením odporu při sepnutém stavu ,ted mám mezi kontakty  Xz a 56  cca 0 ohmu  a mezi Xz a 56* cca 190ohmu ,tam by měla být také 0 ?  díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj nevím jestli došla SZ. Já bych to udělal takhle:

Přerušit kabel 56x žlutozelený a konec který vede k pojistkám napojit na silový kontakt relé.

Kousek odizolovat Xz černočervený a nejlépe připájet nebo vhodně nasvorkovat kabel k druhému silovému kontaktu relé.

Kousek odizolovat 56 bíločerný a připojený kablík zapojit na ovládací kontakt rele na druhý ovládací kontakt přivést kostru.

Silové kontakty klasického kostičkového relé jsou proti sobě o 90o a ovládací proti sobě stejné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...