Přejít na obsah

Nehoda, technycký dotaz


wdave

Doporučené příspěvky

Tak to už je zase o úroveň výš než jsem měl na mysli. :) Já mám vždy All Risk, tak tohle nevím, prostě kdyby něco, tak volám pojišťovnu, auto si prohlídne likvidátor, já mezitím jezdím náhradním a až opraví moje (ať už opravu zaplatí z havarijního (kde nepřicházím jednou ročně o bonusy) nebo z povinného viníka), tak vrátím náhradní a jezdím dál svým. :)

Ale jak je vidět, tak Kooperativa tu možnost, že vše za člověka zařídí (ať již z povinného viníka či havarijního) vůbec nenabízí... Navíc to je ta dobrácká pojišťovna, která stále, i přes usnesení soudu, počítá amortizaci, takže v případě, že by viník měl povinné u Kooperativy, tak rovnou raději nechám opravit ze svého havarijního, protože jinak bych se s nimi musel soudit, když by mi dali třeba jen 70 % hodnoty kvůli započtení amortizace...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím co mi řekli to jsem napsal......Ale nechápu proč by mi škodu měla platit moje pojištovna když do mě měkdo nabourá z mého havarijního pojištění. Když škodu na svém voze si způsobím sám tak je to jasné -mám havarijko a hotovo. To by přece byla pojištovna sama proti sobě- mi někdo způsobí nehodu on bude v klidu a cálovat se to bude z mého havarijka......to by byli blázni né?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to už je zase o úroveň výš než jsem měl na mysli. :) Já mám vždy All Risk, tak tohle nevím, prostě kdyby něco, tak volám pojišťovnu, auto si prohlídne likvidátor, já mezitím jezdím náhradním a až opraví moje (ať už opravu zaplatí z havarijního (kde nepřicházím jednou ročně o bonusy) nebo z povinného viníka), tak vrátím náhradní a jezdím dál svým. :)

Ale jak je vidět, tak Kooperativa tu možnost, že vše za člověka zařídí (ať již z povinného viníka či havarijního) vůbec nenabízí... Navíc to je ta dobrácká pojišťovna, která stále, i přes usnesení soudu, počítá amortizaci, takže v případě, že by viník měl povinné u Kooperativy, tak rovnou raději nechám opravit ze svého havarijního, protože jinak bych se s nimi musel soudit, když by mi dali třeba jen 70 % hodnoty kvůli započtení amortizace...

Česká pojišťovna je neustále konfrontována(dělám pro ně) kváky o cenách a spol.Ale přišel za mnou klient že je u Directu a co bych mu nabídl. Při standartní nabídce cenové (neměl plný bonus)- jsem byl o 15(!)% pod nima jenom cenou,ale byla s diametrálně odlišnou nabídkou služeb pro klienta. Nabídl jsem mu využití rodinného bonusu a byl jsem na polovině....

A likvidaci za škůdce z jiné pojišťovny využila předminulý týden známá,kde se taky nechala lákat Triglavem(fiktivní bonus zapůjčený) a byla rozdílovka cca 350kč(zase jsem využil rodiny z otce na ni) v náš neprospěch. Zase ale JEN cenový rozdíl. Má tarif Excl s komplet asistencema(pro ženskou výhoda i poruchová), krytí 100/100.Po bouračce uznala že takový mrský rozdíl nestojí za lítání kolem auta a ona jenom zavolala klientlinku a zavezlo se to auto do servisu. Náhradní nechtěla- auto má druhé u tatika. Opraveno to bylo za cca čtyři dny a nedoplácela ani floka. Viník byl od Triglavu a formulář na nehodu měl okopírovaný jakýsi kus hadru.I takové maličkosti svědčí o přístupu. Nedovedu si představit jak se s někým dohaduje a ona je zrovna člověk co lítání bytostně nesnáší a tak to pojka vyřídí za ni....

Tvoje Octa by byly s plným bonuse s excl za cca 3300 a s Excl+, kde první nehoda není s odpočtem bonusu, ještě vyšší krytí a garancí ceny na tři roky za 3800.Vše s vyřízením za tebe z POVky mimo havárky...

Editováno: , autor: Jakub Nabel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím co mi řekli to jsem napsal......Ale nechápu proč by mi škodu měla platit moje pojištovna když do mě měkdo nabourá z mého havarijního pojištění. Když škodu na svém voze si způsobím sám tak je to jasné -mám havarijko a hotovo. To by přece byla pojištovna sama proti sobě- mi někdo způsobí nehodu on bude v klidu a cálovat se to bude z mého havarijka......to by byli blázni né?

Mám takový pocit, že pojišťovna se postará o to, aby na tom netratila. Ona si to od pojišťovny protistrany vezme, jen se o to nemusíš starat ty. A jak se o sebe postarají oni je mi celkem jedno, platím si nějakou sumu za pojistku, která by měla krýt všechno, tak starosti nechávám na nich. :) A proč by to měla platit? Protože jsi jejich platící zákazník a oni se musí tak nějak snažit, aby zákazník byl spokojený. Což já rozhodně jsem, když nemusím opravu platit ze svého a pak vymáhat na viníkovi, nebo nechat auto měsíc v servisu a čekat, kdy to jeho pojišťovna zaplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko jsem se zamotal do tvých reakcí.

Promiň jest-li jsem to blbě pobral.

U těch škod jsem psal že to vyřizování a vyplácení šlo z jejího povinného(havárku nemá) a jde vždy, samozřejmě je-li viníkem jiný adept z přes "1.povinné bez povinností".Oprava byla u našeho opravce a ona NIC neřeší. Tyto služby měla ČP jako první a málokdo je má. A služba je to neocenitelná v okamžiku větších průšvihů, resp klientů u "levných" pojišťoven jako viníků nehody....

A ještě moje zkušenost viníka z ČP.Když mne naboural z České(asi 4 roky nazpět a povka našeho byla díky úvěru u Koop) tak jsem nedoplácel ani K,měl jsem po celou dobu od nich auto a nedoplácelo se nic(naše nabourané mělo tehdy 9 let).

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvky!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím , dnes jsem přijel ke tchánovi na návštěvu a najednou zvonek . Tam stál mladej a že mi prý štrejchnul auto . Levý přední a zadní dveře jsou na výměnu . Naštěstí je sloupek netknutej a lemy blatníků , práh taktéž . Mladej si spletl pedály , tři roky po autoškole se rozhodl že si koupí auto . Prodejce byl policajt z nehodovky a seděl s ním v autě . Byli u toho policajti , je záznam , určení viníka . V pondělí jdu na kooperativu , je to pojištovna toho majitele vozu , tak jsem zvědav .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bacha- amortizace jde i u hav.pojištění. A proč přicházet o svůj bonus havarijního, když vyřízení škody z jiné pojišťovny za Tebe pojišťovna udělá např. Česká- 1.povinné bez povinností z POV, auto opraví u svého smluvního opravce a tam je to z 99% bez amortizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo,ale má to hranice a proč by se tedy "přepočítávaly" pojistné hodnoty v havce. Jde o poměr časové(tabulkové) celkové ceny auta a rentability opravy do cca 80ti% celkových nákladů. Pak totálka a vyrovnání. Ale stále nesmysl to řešit a tratit "ze svého". Odpočet tří let bonusu může dělat slušnou pálku a proč vinu cizího platit ze svého. I tu amortizaci(která se u ústavního soudu řeší ano či není povolená a není pomalu trestná) bych požadoval po tom co ji způsobil a nebo mít pojišťovnu co to umí přes svého opravce a amortizaci neřeší a se škodící pojišťovnou to dojedná.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď máš HP netrap sa tým čo si poisťovňa chce prepočítať.Stahuje Ti ,len spoluúčasť,ktorú keď máš vinníka(hlavne spísaný záznam o nehode),Ti uhradza poisťovňa vinníka.Povinnosťou poisťovne je po nahlaseni PU a obhliadke technikom vybaviť PU komplet.Kedže nie si vinník,tak neviem prečo by si mal prísť o bonus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale z havárky se taky odečítá- nevím jak v SK tak tady ano, bonus(malus) u havky.Jinak postup znám dost dobře, dělám nějaký rok pojišťováka.Proto jsem psal že naše pojišťovna Ti vyřídí škodu přes součást povinného ručenív ceně škodu způsobenou klientem druhé pojišťovny a ty se staráš jen o řádné vypsání nehody a to že on nahlásí že něco vymastil. Oprava je u nás a škodu si vyřídíme. Tebe netrápí nic. Nemusíš už nahánět nikoho od pojišťovny škůdce a třepat se o náhradu škody.

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...