Přejít na obsah

Co vadí policajtům


Aidolon

Doporučené příspěvky

Ahoj,

dneska me nekolik lidi tvrdilo, ze reflexni vesta je povinna jiz i u nefiremnich vozidel -

mate o tom nekdo nejake informace??? Na www.novapravidla.cz jsem o tom nic nenasel....

Nemaji pravdu. Nicmene ja ji ze dvou duvodu vozim. Zaprve se mam docela rad a zadruhe jezdim casto po Evrope a treba v Rakousku tato povinnost existuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím ustrojením je to asi složitější, protože to není jednotný v celý ČR já vím, že v Brně musí nosit pořád reflexní vesty a to i když auta nestaví, takže dle tvého v Brně každéj policajt, který memá reflexní vestu není ve službě, což je blbost . Jinak každej policajt má povinnost zakročit, i když není ve službě, pokud to okolnosti dovolují a on ví, že zákrok dotahne k uspěšnýmu konci, při tom se dle okolností představuje ústně, služebním průkazem, nebo odznakem, toto se samozřejmě netýká stavění a kontroly řidičů.

nic neni slozitejsi, ta vesta je nejaka brnenska uprava, stejne se mi to nezda, protoze aby si policajt pri kazdy silnicni kontrole oblikal jeste vestu, tak by se z toho podelal, ale nejsem z brna, takze nevim. nicmene k povinnemu ustrojeni prislusnika patri cepice a opasek. to ze muze zasahovat v civilu vim, ale nebude delat silnicni kontrolu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakto?!  Velkej TP s sebou nevozím a na místě mi nic nedokáže.... když si mě pozvou k nim k projednání, náhle přijedu na 16tkách v povoleném rozměru... ;)

V jiné diskuzi tady někdo psal, že měl 17cky a policista si vysílačkou někam zavolal a zjistil, co má zapsáno v TP. Takže smůla

Nesmysl, nemají si kam zavolat. Prostě velký TP u sebe mít nemusíš a oni nemaj jak si to zjistit. Stačí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od policajtů vím že to má nastarosti někdo kdo se o to stará ,certifikát sebou nevozej .A ani ti nemusej dát fotku jak mi tu někdo psal

Při měření radarem se fotit nemusí a ani policie nemusí mít iu sebe certifikát. Ve většině případů ho ale s sebou vozí. radary chodí každý rok do Kunovic na kalibraci. Stačí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

covece ja fakt nevim, ale z hodne duveryhodnyho zdroje jsem slysel, ze ten certifikat maj mit u sebe

Nesmysl. Buď s přestupkem a pokutou souhlasíš a pak už neexistuje odvolání a nebo prostě nesouhlasíš, udělá se zápis a vše se řeší AŽ ve správním řízení, tj. na silnici se s tebou asi o tom nikdo bavit nebude.

Nemáš pravdu, pokutu můžeš zaplatit na místě, přesto existuje odvolání. Je to málo známé, ale dá se odvolat podle OSŘ.

Jmenuje se to mimoodvolací řízení. Tam se ale bohužel zkoumá jen to, zda policista neporušil zákon. Pokud ne, tak pokutu zcela určitě nezruší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budes aspon ty ochotnej mi vysvetlit, co je a jak poznam vylozku? ano, jsem idiot, nebyl sem na vojne, nevim co to je a zajima me to...

co takhle do vyhledávače zadat "výložka" a přečíst si, co to je. :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakto?!  Velkej TP s sebou nevozím a na místě mi nic nedokáže.... když si mě pozvou k nim k projednání, náhle přijedu na 16tkách v povoleném rozměru... ;)

V jiné diskuzi tady někdo psal, že měl 17cky a policista si vysílačkou někam zavolal a zjistil, co má zapsáno v TP. Takže smůla

Nesmysl, nemají si kam zavolat. Prostě velký TP u sebe mít nemusíš a oni nemaj jak si to zjistit. Stačí

A co centralni databaze? Tam nemuzou, kdyz na to maj vybaveni. Samozrejme nemyslim vysilackou nebo telefonem :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

budes aspon ty ochotnej mi vysvetlit, co je a jak poznam vylozku? ano, jsem idiot, nebyl sem na vojne, nevim co to je a zajima me to...

výložka = označení hodnosti koukám je to tu samej nedotčenej vojnou nebo samej štábkripl asi tu zavedeme trošku jiný pravidla :smich::smich::smich::smich: a to takový, že zobáci nám budou chodit mejt auta sorry za OT ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

covece ja fakt nevim, ale z hodne duveryhodnyho zdroje jsem slysel, ze ten certifikat maj mit u sebe

Nesmysl. Buď s přestupkem a pokutou souhlasíš a pak už neexistuje odvolání a nebo prostě nesouhlasíš, udělá se zápis a vše se řeší AŽ ve správním řízení, tj. na silnici se s tebou asi o tom nikdo bavit nebude.

Nemáš pravdu, pokutu můžeš zaplatit na místě, přesto existuje odvolání. Je to málo známé, ale dá se odvolat podle OSŘ.

jakmile jednou zaplatíš tak s tím souhlasíš mě se stalo, že mi při výměně RZ procvakli blbe známku STK a když mě chytla hlídka tak mi říkali pane máte propadlou technickou nenapadlo mě kouknout se na známku emisí tak jsem to ukecal na 400kč pak doma koukám do velkýho techničáku a říkám si kurva dyk mi to propadá až za měsíc tak jsem volal na dopravku a tam ikdyž jsem měl číslo tý švestky mi řekli jo pane s tím se nic neudělá, ikdyž jsem říkal, že šel do auta tam se začal smát a pak mi dal utržky s jinejma číslama...prej to není možný tak jsme volal známímu a ten mi řekl to samý jakmile zaplatíš souhlasíš s pokutou , když si vemeš složenku tak taky jedině přes řízení a to se pokud se potvrdí tvoje vina tak na tom je člověk hůře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S pokutama je to takle, když souhlasíš s udělením pokuty to známená, že sis vědom přestupku, kterého si se dopustil, tak dostáváš bločky ve výši udělené pokuty a platíš hotově, nebo když nemáš peníze, tak podepisujež blok na pokutu na místě nezaplacenou a dostáváš složenku a část toho bloku, v těchot případech již není proti pokutě odvolání, Když s pokutou nesouhlasíš, vypisuje se oznámení o dopravním přestupku, tam se můžeš vyjádřit proč s tím nesouhlasíš a toto se posílá správnímu orgánu, který o tomto rozhoduje a ty tam můžeš předložit důkazy, že ty máš pravdu, př. doklad o tecnické prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ,výložka je skutečně to co mají policisté většinou na ramenou a nese jejich hodnostní označení,má tmavě modrou barvu a na ní se připevňují hvezdy ve stříbrné barvě .

Dále ,baret pod výložkou znamená :srolovaný baret ,který se vsune pod výložku -rozuměj výložka se dá nadzvednout jelikož drží na kousku košile na který se připevňuje . Doufám ,že to jako vysvětlení stačí. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
známej od policajtů mi řek že státní se stim asi nebude zabejvat ,ale měštáci potom půjdou ,ověřej si jestli je máš zapsaný v TP a jestli jsou homologovaný .Jestli ne přijdeš o TP .

Ještě se vrátím k foliím.Není pravda,že se musí zapisovat do TP.

Montáž folií musí být provedena v souladu se stanoviskem MDČR.Toť vše.

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...kel_vozidel.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

známej od policajtů mi řek že státní se stim asi nebude zabejvat ,ale měštáci  potom půjdou ,ověřej si jestli je máš zapsaný v TP a jestli jsou homologovaný .Jestli ne přijdeš o TP .

Ještě se vrátím k foliím.Není pravda,že se musí zapisovat do TP.

Montáž folií musí být provedena v souladu se stanoviskem MDČR.Toť vše.

http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...kel_vozidel.htm

6. SAFEX s.r.o., Bělehradská 49/450, 120 00 Praha 2,

č. schválení 2319, č. j. 1067/03-150 ze dne 06.03. 2003,

fólie firmy Bekaert Speciality Film, LLC, USA

od nich mam ja, ale je mi to stejne na pi*u, protoze mam na prednich bocnich oknech tez a organi meli uz pindy... :angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pridam sympaticky pribeh...

Jedu z prace nekdy kolem 02:00AM a za Nuselskym mostem (kdo nezna ) ze 3 pruhu omezeni do dvou, po 50m omezeni do 1-ho a 40km/h znacka, po 50m asi tak 15 policejnich Octavii+Felicii rozesetych behem nasledujicich 200 - 300m a berou kazde auto, neprojede nikdo. Doklady jsem dal, vse v poho, doslo na dychani. Prisel jinej organ s alkotesterem, neco kolem 28let, dava mi dychnout, bylo to 0,0000promile a rika:

Hezka OCtavka!

Ja: Diky...

Policista: To vam nevadi, ze vam koukaji ty pneumatiky z blatniku trochu ven?

Ja: Proc by mi to melo vadit?

Pol.: No ja jen, ze vam ty 16-ky na 205-kach koukaji lehce ven.

Ja: (nevedel jsem kam miri rikam) ale ja tam mel uz 15-ky 205-ky z vyroby

Pol.: Ale vy me nechapete, me je jedno zda mate 16, 17, ci 18-ky, ikdyz bych to rikat nemel, ale kazdy normalni clovek vi, ze to auto ma lepsi jizdni vlastnosti, takze velikost kol je mi uplne jedno, me jde o to, ze budete mit obouchany lak od kaminku, ze cim nizsi je ET, tim vice to auto pak trpi a kaminky vice strileji nazadek...

Ja: ( skoro neschopen slova ) aha, tak tim to je, ze to mam tak omlaceny :-)

Policista: 5minut pribeh, jak chtel kupovat Octu ze severu a ze to mel pan po umyti take na 16" s nizsim ET a ze po umyti to bylo vse videt, takze od toho ustoupil..

Odjizdel jsem s popranim hezkeho rana a stastne cesty a s pocitem, ze neni uplne kazdej organ prudici loutka na silnici. Proste me tento pan potesil!!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam sympaticky pribeh...

Jedu z prace nekdy kolem 02:00AM a za Nuselskym mostem (kdo nezna ) ze 3 pruhu omezeni do dvou, po 50m omezeni do 1-ho a 40km/h znacka, po 50m asi tak 15 policejnich Octavii+Felicii rozesetych behem nasledujicich 200 - 300m a berou kazde auto, neprojede nikdo. Doklady jsem dal, vse v poho, doslo na dychani. Prisel jinej organ s alkotesterem, neco kolem 28let, dava mi dychnout, bylo to 0,0000promile a rika:

Hezka OCtavka!

Ja: Diky...

Policista: To vam nevadi, ze vam koukaji ty pneumatiky z blatniku trochu ven?

Ja: Proc by mi to melo vadit?

Pol.: No ja jen, ze vam ty 16-ky na 205-kach koukaji lehce ven.

Ja: (nevedel jsem kam miri rikam) ale ja tam mel uz 15-ky 205-ky z vyroby

Pol.: Ale vy me nechapete, me je jedno zda mate 16, 17, ci 18-ky, ikdyz bych to rikat nemel, ale kazdy normalni clovek vi, ze to auto ma lepsi jizdni vlastnosti, takze velikost kol je mi uplne jedno, me jde o to, ze budete mit obouchany lak od kaminku, ze cim nizsi je ET, tim vice to auto pak trpi a kaminky vice strileji nazadek...

Ja: ( skoro neschopen slova ) aha, tak tim to je, ze to mam tak omlaceny :-)

Policista: 5minut pribeh, jak chtel kupovat Octu ze severu a ze to mel pan po umyti take na 16" s nizsim ET a ze po umyti to bylo vse videt, takze od toho ustoupil..

Odjizdel jsem s popranim hezkeho rana a stastne cesty a s pocitem, ze neni uplne kazdej organ prudici loutka na silnici. Proste me tento pan potesil!!! ;)

Hezkyyy pane moc hezky pribeh ... skoda ze takovych neni vic ! -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohleto na mě spustit, tak bych na něj asi zůstal půl hodiny s otevřenou hubou civět :D Páč mě by do duše promlouval ještě víc - mám 225/45 R17 :D Já při mým štěstí narazím na nějakýho ... kterej bude rozumět autům, jak koza petrželi a ne na takovýhleho slušnýho orgána, se kterym by si člověk i docela fajn pokecal -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...