Přejít na obsah

18tky na 1.4 MPI ??


Fabuman

Doporučené příspěvky

A kde se dají koupit? Nevíš o nějakém e-shopu?

Noví nemá smysl kupovat kůly ceně,ale není problém je sehnat od nákýho týmu který jezdí rely nebo jiný typ závodu.Sice budou poškozený - házej,vykousnutý nebo prohnutý ale budou za cenu tak do 40000 a pak je necháš za dalších 20000 opravit a seš vychechtanej.

Nedávno sem dokonce vyděl v jednom inzerátu je prodávat sice to byli jenom 16 ale chtěli za ně necelejch 50000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi necetl jsem to celi jen prvni stranku zachytl sem akorat jak klaca rikal ze chces davat pri novim bodovim systemu 18" kola. Ma naprostou pravdu. Na 18" kola na fabii ti nikdo neda homologaci, na 17" bezproblemu ja mam od OZtu a 1.7. me chytli a naprosto v klidu vybalil sem na ne vsechny papiry co sem mel a nechali me napokoji.

Dalsi veci je ze to auto neubrzdis jak tu nekdo rikal, ale brzdy s RSa oki ale taky to neni zadnej zazrak, takhle predni velky kotouce rozmeru RSa a nemusis ani ctyrpistkovy brzdy stacej derovany kotouce a poradny desticky a krom ATE te asi nejlevneji a s nejvysim ucinkem vyjdou Ferodo, par lidi uz sem vezl a brzdil sem treba z dvoustovky na nuli a podobny vylomeniny a nechapave kroutili hlavou a libali palubovku :).

Brembo vyjde na dost velky penize :(

Shrnuto podtrzeno kup pekny 17" kola s homologaci este lepe si je nech zapsat a kup si naky priziny alespon tech -40 a bude to krasny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noví nemá smysl kupovat kůly ceně,ale není problém je sehnat od nákýho týmu který jezdí rely nebo jiný typ závodu.Sice budou poškozený - házej,vykousnutý nebo prohnutý ale budou za cenu tak do 40000 a pak je necháš za dalších 20000 opravit a seš vychechtanej.

Nedávno sem dokonce vyděl v jednom inzerátu je prodávat sice to byli jenom 16 ale chtěli za ně necelejch 50000

a já sem prodával spídloše 15ky za 10000,- ;) (občas se naskytnou i sedumnáctky za podobnou cenofku-ale to je hnedka pryč) <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Chlapi necetl jsem to celi jen prvni stranku zachytl sem akorat jak klaca rikal ze chces davat pri novim bodovim systemu 18" kola. Ma naprostou pravdu. Na 18" kola na fabii ti nikdo neda homologaci, na 17" bezproblemu ja mam od OZtu a 1.7. me chytli a naprosto v klidu vybalil sem na ne vsechny papiry co sem mel a nechali me napokoji.

Dalsi veci je ze to auto neubrzdis jak tu nekdo rikal, ale brzdy s RSa oki ale taky to neni zadnej zazrak, takhle predni velky kotouce rozmeru RSa a nemusis ani ctyrpistkovy brzdy stacej derovany kotouce a poradny desticky a krom ATE te asi nejlevneji a s nejvysim ucinkem vyjdou Ferodo, par lidi uz sem vezl a brzdil sem treba z dvoustovky na nuli a podobny vylomeniny a nechapave kroutili hlavou a libali palubovku :).

Brembo vyjde na dost velky penize :(

Shrnuto podtrzeno kup pekny 17" kola s homologaci este lepe si je nech zapsat a kup si naky priziny alespon tech -40 a bude to krasny.

Jj máš pravdu...to udělám ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ja som skusal na fabii 245 R 18 s 2 cm podlozkami (podlozky preto aby to tam voslo vobec :D )

motor mam 1.2 HTP 47 kW

no vec je taka ze ty to rozbehnes v pohode..... ale NEZASTAVIS :D ja mam FS 2 cize to som brzdil ako vlak.. :)

dalsi problem je to ze ked nahodou budes mat viac zatazene auto a vojdes v rychlosti do diery (mensej alebo vacsej ) tak ti tu krasne zacne drať podbehy.... mne to vydrelo dieru cez podblatnik....

a ta najzaujimavejsia vec bola ta ze mi loziska odisli v podstate za mesiac... ale to bude tymi podlozkami,,,,

na 1.4 MPi daj pre image RS KOLA a pre užitok a komfort tam daj 14 alebo 15 tky od rozmeru 185 po 195

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec fabulaci... nechcem ako tu klaca pisal rozoberat stare tema ohladom 16tiek kolies ... len sa mi zda ze ten schvalovaci papier mal platnost a ta skoncila ci nie?

Citujem z toho schvalovaciho dokumentu ... "ma z dovdu moznych zmen nebo doplneni nebo ukoncecni platnosti nekterych bodu ma omezenou platnost nejdele do 30.01.2009 ....atd. " tak mozno si to vykladam zle ale ten schvalovaci dokument plati alebo nie? Volakedy som chcel 16 ale bohuzial som nemal tenhle dokument ... nuz skoda tej mojej slusi i 15cky ... len tie 16 by ukazali o dost leeepe ... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale 205/45/16 je shcválený od výrobce (Škoda Auto) tam nepotřebuješ certifikát ke kolům. Od cca podzimu 2003 mají všechny fabie bez ohledu na motorizaci tento rozměr v TP, pokud máš starší model můžou ti zapsat rozměr dodatečně na základě lejstra ze škodovky (měl by umět sehnat prodejce)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za info a typ ... asi to skusim len dufam ze to nebude to co uz mam v PC ... teda s tou platnosti do 30.01.2009 ... no zeby bolo nad cim premyslat nejake tie 16tky??? No necham sa prekvapit ... snad mi povie niekto ze nemoze mi to zapisat lebo platnost sa skoncila skusim este nejaku info u predajcu ... uvidim ako to dopadne ...

V prilohe je ten dokument ... tak neviem ci je to problem teraz ze mame po 30.01.2009? Uvidime az zistime ...

To Amogh ... thank you ... :palec2:

SchvaleniPNEU_FABIA.pdf

Editováno: , autor: Mathias
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Nechci se vam do toho vmesovat :) Ale jen tak postrech :) mam 1,6 puvodne 55kw ocipovanych takze se to vytahlo na neco kolem 100koniku +- a ted jsem tad daval r18 vpredu 225 a vzadu 235/40 a rozdil je neznatelny. Stale to hrabe i na dvojku. A pri vyssich rychlostech to stoupa paradne :) A to nemluvim o stabilte v zatackach :) ta je excelentni :)

Jedine minus jsou ty brzdy, byl to nezvyk - a original desticky se hned sjedou. Koupil jsem ted aspon desticky sparco a brzdi to pekne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Chtěl bych se zeptat :help: jestli můžu na FI dát pneu o rozměru 195/50 R16. Ty 205 se mi zdají jako hrozný papuče. Dík ;)

pokud ti nejde o legislativní stránku věci (povolenej rozměr 16" pneu na Fabii je pouze 205/45), tak je tam klidně dej...nic nikde škrtat nebude, celkově bude průměr kola o cca 5mm větší , tachometr bude +- o necelé 2% zkreslovat ;) každopádně mi spíš tohle příjde jako papuče, když bude profil větší a užší pneu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...