Přejít na obsah

Zobrazenie pamati tempomatu


matano

Doporučené příspěvky

Ahojte, na OII MR11 som chcel zapnut zobrazovanie pamati tempomatu, vo VAGCOMe som nastavil v budikoch (1Z0 920 843 K) kanal (Cruise control display) na hodnotu "display". No maxiDOT nezobrazuje. Treba nakodovat este nieco ine? Je mozne ze to budiky alebo podvolantova RJ nepodporuju? Malo by to vyzerat nejako takto asi (obr. z VW passat). Dakujem

post-13162-0-85967400-1306310726_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som cital fora o roomsteri, kde prebehla diskusia ohladne pamate tempomatu (ze to napr. KoNGovi slo ale po flashi ECU uz nie). Ties KoNG sa mi vyjadril ze to mozno pojde preflashnutim budikov. Myslel som ze ked to VAG ponukne, ze budiky to dokazu. Takze ak nahodou to niekomu funguje, ozvite sa aky mate soft RJ motora a ties Budikov.

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mysím, že ACC znamená Adaptive Cruise Control, takže to s klasickým tempomatem nic ukazovat nebude.

jasneee to mas pravdu, mne ide iba o tu lavu spodnu cast maxidotu, moja chyba mal som to na obrazku lepsie vyznacit. v lavo dole su ciarky miesto ktorych by sa mala zobrazit rychlost ulozena v pamati a vedla toho ikona tempomatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to nepůjde. Aspoň ne srovnávat tempomat a ACC. Pokud vím tak klasický tempomat je součástí podvolantovky (jedna z mnoha funkcí podvolantovky) a tedy jeji funkce budou maximálně omezeny z důvodu jednoduchosti (to že je hodnota rychlosti uložená v paměti ještě neznamená, že je k dispozici pro zobrazení). Zatím co ACC je ucelený řídicí systmén zvlášť (má vlatní řídicí jednotku a členy), její funkce budou mnohem objemnější.

Ačkoli provádějí podobnou věc (udržování rychlosti), tak jsou nesrvovnatelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja viem ze to je ine, a ani to nijako neporovnavam. Kazdopadne pamat tempomatu existuje, kedze ppri aktivnom tempomate a pridani plynovym pedalom, a naslednym pustenim sa rychlost vrati na tempomatom nastavenu. Tu fotku z acc pasatu som tam dal iba kvoli lavemu spodemu rohu. Viem ze ta funkcia, ktoru som chcel v budikoch aktivovat funguje u niektorych roomsterov. Skoda ze to nikto nevie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to i u Fabií. :) Aktivace je v budíkách v adaptacích - ALE - po přehrátí na nový SW motoru už tato funkce nejde. Já se držím zuby nehty starého SW, takže funkci stále mám, ale Kongovi na Roomsteru po aktualizaci SW už toto nefunguje. A když přijdeš pak do Škodovky, že ti to po aktualizaci SW nefunguje, tak tě samozřejmě pošlou někam, protože řeknou, že to nikdy fungovat nemělo, nebyla to žádná přiznaná funkce, takže jsi vlastně o nic nepřišel. Pokud to aktivuješ a nic se nezmění, tak už máš asi taky smůlu.

Ale funkce je to celkem dobrá, máš přehled na kolik máš nastavený tempomat (malé číslice) a když ho aktivuješ, tak se číslice zvětší a udržuje tu rychlost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funguje to i u Fabií. :) Aktivace je v budíkách v adaptacích - ALE - po přehrátí na nový SW motoru už tato funkce nejde. Já se držím zuby nehty starého SW, takže funkci stále mám, ale Kongovi na Roomsteru po aktualizaci SW už toto nefunguje. A když přijdeš pak do Škodovky, že ti to po aktualizaci SW nefunguje, tak tě samozřejmě pošlou někam, protože řeknou, že to nikdy fungovat nemělo, nebyla to žádná přiznaná funkce, takže jsi vlastně o nic nepřišel. Pokud to aktivuješ a nic se nezmění, tak už máš asi taky smůlu.

Ale funkce je to celkem dobrá, máš přehled na kolik máš nastavený tempomat (malé číslice) a když ho aktivuješ, tak se číslice zvětší a udržuje tu rychlost...

Můžeš prosím tě přiložit fotografii? Moc by mě zajímalo jak to vypadá na MaxiDotu u Fabie (Škodovky). Tvá poslední věta mě strašně na tuto funkci přilákala. Předpokládám, že se zobrazí informace na displeji, když je páčka tempomatu v poloze ON. Myslíte, že by to šlo rozchodit i na budících OII předFL MR2007?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotku udělám, ale zatím to jen jednoduše popíšu - nastartuješ a pokud je tempomat na OFF, tak vidíš klasicky počet kilometrů. Pokud je tempomat na ON, tak vidíš obrázek tempomatu a u toho pomlčky. Jakmile si poprvé "zasekneš" rychlost, tak se tam ukáže aktuální nastavená rychlost velkými písmeny. Když deaktivuješ tempomat (spojka, brzda...), tak se číslo zmenší, ale stále tam je. Jakmile dáš obnovit rychlost tempomatu, tak se číslo zvětší a auto zrychlí na nastavenou rychlost. :)

Fotí se to za jízdy dost špatně, takže udělám fotku deaktivovaného tempomatu s malými číslicemi. :)

Na budících před FL to nejde a po aktualizaci SW motoru to už nejde ani na po FL... :(

EDIT: Vypadá to jak na fotce v prvním příspěvku, ta část vlevo dole je úplně stejná.

Editováno: , autor: samurai
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Dakujem samurai za podrobnejsie vysvetlenie, aj za odobrenie mnou pridanej foto na zaciatku. Teraz uz len dojst na to, ako to vymyslet s verziou sw motora, pripadne ci by to niekto nedokazal nejako nakodovat/pripadne dokonca doprogramovat do sw motora tuto moznost (mozno reverznym inzinierstvom bysa dal decompilovat stary soft, ale touz by vedeli asi iba rusaci, alebo aj niekto z fora?) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mám VCDS 11.3, jsou tam nějaké novinky, možná už i tohle tam vyřešili a už to zase jde aktivovat, ačkoli problém asi v adaptacích nebyl, bohužel to nemám kde vyzkoušet, mně to funguje. :) A jak tak koukám, tak asi nejsi z Prahy abych to vyzkoušel u tebe. :D

Ahoj,myslis ze by to slo vyzkouset u me?docela by me to zajimalo jestli to funguje :) jsem z prahy ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite by to slo (vyzkouset), tenhle tyden jsem na chate, ten pristi uz zase v Praze (10), tak se muzem nejak sejit a podivat na to. Co mas za auto? Klidne napis SZ a domluvime se, jsem zvedavej, jestli to pujde. Kdyztak aktivujem alespon neco jinyho. :D

Tak ako sa vam to podarilo??? Ja pojdem sice do prahy buduci tyzden, no bohuzial na starsej octavii a takze asi to vyskusat nepojde, no keby sa to podarilo vam, tak mozno by som siel nakoniec na fl :)

Ale teda skor ma to napadlo ako keby bolo treba nastavit v motorovej RJ kedze adaptacia budikov mi isla aj s VAG 10.2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepodařilo, nezkoušeli jsme to, jedná se o Octavii r. v. 2005 a tam to nebude umět MaxiDot...

Asi už to prostě nejde, u Fabií už se taky doba použitelnosti krátí, jakmile vyjde nějaká "nutná" aktualizace SW řídicí jednotky (zatím je "dobrovolná" pokud má člověk potíže), tak je tahle možnost asi nadobro fuč. Samozřejmě to vždy rád vyzkouším, jestli v nejnovějším VCDS 11 něco nepůjde, ale nedávám tomu moc naděje...

Už tedy jen jako vzpomínku na zajímavou funkci poznamenám, že ukazatel rychlosti tempomatu ukazoval reálnou rychlost bez odchylky s kterou ukazují budíky a MaxiDot, ověřeno radary :) Takže auto ví moc dobře, jak rychle jede, ale "schválně" přidává na ukazatelích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ukazatel rychlosti tempomatu ukazoval reálnou rychlost bez odchylky s kterou ukazují budíky a MaxiDot, ověřeno radary :) Takže auto ví moc dobře, jak rychle jede, ale "schválně" přidává na ukazatelích...

Zajímavá informace a zároveň škoda, byla by to šikovná funkce (to zobrazení paměti tempomatu)! BTW Opravdu nechápu, proč je rychlost na budících a dotu cinknutá...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepodařilo, nezkoušeli jsme to, jedná se o Octavii r. v. 2005 a tam to nebude umět MaxiDot...

Asi už to prostě nejde, u Fabií už se taky doba použitelnosti krátí, jakmile vyjde nějaká "nutná" aktualizace SW řídicí jednotky (zatím je "dobrovolná" pokud má člověk potíže), tak je tahle možnost asi nadobro fuč. Samozřejmě to vždy rád vyzkouším, jestli v nejnovějším VCDS 11 něco nepůjde, ale nedávám tomu moc naděje...

Už tedy jen jako vzpomínku na zajímavou funkci poznamenám, že ukazatel rychlosti tempomatu ukazoval reálnou rychlost bez odchylky s kterou ukazují budíky a MaxiDot, ověřeno radary :) Takže auto ví moc dobře, jak rychle jede, ale "schválně" přidává na ukazatelích...

kazdopadne ak to nahodou podporuju VW (mozno by to chcelo precitat aj tie fora) nejakym sposobom by to malo ist aj s novymi SW RJ motora. a stou rychlostou (presnou a nepresnou), myslel som ze to zalezi aj od velkosti pneumatik atd, alebo myslis ze auto nejakym sposobom vsetko presne vie ako raychlo ide???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel (a nebo bohudík?) se tímto neživím a ani nemám od každého auta alespoň jeden vzoreček na testování, takže vážně nevím, jak to jde a nebo nejde aktivovat u nového SW s novým VCDS. :) Zatím vycházím z informací, že prostě nejde a Škodě se to vyčítat rozhodně nedá, jelikož to je funkce, kterou naše auta nikdy umět neměla, tedy jsme o nic nepřišli. Oficiálně. :)

Tak samozřejmě, že rychlost se o nějaké procento liší i podle velikosti kol, to samé výpočet spotřeby atd... ale není to o moc. Auto v sobě GPS nemá, takže ta rychlost je vypočítaná z kol - pak k ní počítač ještě nějaké procento přičte a to ukáže na budících. Tato funkce uměla ukázat i tu skutečnou, se kterou až pak asi budíky pracují...

Konečně mám i foto, tak tedy - je vidět, že nastavena je rychlost 77 km/h (i dle GPS), budíky ukazují něco jiného. post-868-0-44479600-1310735618_thumb.jpg Po deaktivování tempomatu se číslice zmenší... post-868-0-49530600-1310735624_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tojedna z moznosti ze ukazuje realnou hodnotu vs. pridana podle predpisu, nebo je taky druha moznost. Dole ukazuje nastavenou hodnotu a nahore tou kterou jede, dnesni tempomaty se snazi byt uz spotrebou srovnatelne s rizenim cloveka a celkem se jim to dari, takze vubec nepouzivaji plyn stylem vypnuto/zapnuto, ale s nejakym rozdilem postupne zvysuji ucinnost brzdeni/pridavani tak aby udrzovaly pozadovanou rychlost, coz ovsem znamena ze ji vubec nedodrzuji na kilometr presne, to tak mozna na naproste rovince :) Jinak muj tempomat treba z vetsiho kopecka klidne jede o 10km/h vic, protoze neumi vic jak brzdit motorem a 1.6 proste nema dostatecnou motorovou brzdu, takze podobna hodnota jako je na displeji tady neni vubec problem dosahnout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě vím, že pokud pojedu z kopce a budu mít zařazenou pětku, tak se auto může rozjíždět a tempomat brzdit neumí, tohle je ale případ rovinky, kde prostě dle budíků jede auto 80 a rychlost nastavená na tempomatu se zobrazuje 77. Je to tak pokaždé, ne jen ve chvíli, kdy jsem to fotil. :) Ať jedu do kopce nebo po rovině, vždy je tam nějaká odchylka... Prostě buď je to nějaká chyba která se trefuje do celkem reálné rychlosti, nebo se bere skutečná rychlost bez plusové odchylky. Zatím to vychází tak, že (příklad) budíky ukazují rychlost 140 km/h na dálnici, zobrazení paměti tempomatu zobrazuje 132 km/h a GPS zobrazuje 132 km/h. Ale už je to zbytečné řešit, tato funkce mizí a řekl bych, že té mé zbývá posledních 10000 km do servisní prohlídky a bude také v tahu, pokud přehrají SW... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Spíš by chtěl jen zobrazení rychlosti paměti tempomatu.

 

Nepíše FL nebo předFL, ale předFL byl rád za ukazatel zapnutí tempomatu kontrolkou někdy od MR07 nebo dokonce MR08.

 

FL měl kontrolku vždy, na maxovi to je vidět i takhle, ale nevím jak je to s verzí budíků a SW, mě to dělal ferda.

 

Tedy, pokud nemáš maxidot, tak bu´d rád za kontrolku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...