Přejít na obsah

odpojení svorkovnice předních světel


michalhajek

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Na tyhle zapadlý blbiny (kamkoliv) pomáhá vysavač a do konce sací hadice napasovanej a lepicí páskou utěsněnej kus nějaký gumový hadice potřebnýho průměru. Větší kus se přicucne a dá se vytáhnout, menší se jednoduše vcucne a najde se v pytlíku - jen je potřeba mít ve vysavači novej sáček nebo mít vysavač průmyslovej typ sající přes cyklónovou nádobu a tu před takovou operací vyprázdnit, aby se vycucnutej drobek nemusel hledat v kýblu bordelu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seš borec uznávaný borec na elektro :kol-47: , ale v tomto si mimo. Asi nemáš auto s H7 (Oktávka 2). To stínítko žárovky se při výrobě světla usazuje do zářezu v parabole nad otvor pro žárovku a pak se lepí sklo. Ze strany žárovky je to stínítko přichycené samořezkou, která drží jen mezi dvěma plíšky toho stínítka (není tam žádný závit nic, jen dva obloučky na každé straně plíšku). Navíc ten šroubek přichycuje pérko co drží samotnou žárovku. Takže pokud je to nejde pohnout s pérkem a chceš si pomoct jeho uvolněním a pohneš šroubkem, tak může být malér - to se mě stalo. Druhé světlo jsme i raději v klidu vytáhl celé ven a opatrně s pérkem páčil. Otvorem pro žárovku ho nedostaneš, protože je větší. Navíc je to z tenkého hliníku, pomalu jak silnější alobal a při manipulaci v parabole to prostě zdeformuješ. To stínítko je jak origami vytvořeno pozhohýbaným plíškem. Kdyby to byl výlisek z jednoho kusu, tak se to nemůže zkřivit, ale toto je po ani ne po centimetru ohýbané do víceúhelníkové čepičky. Fakt výtvor vola. :kol-134:

Editováno: , autor: ka-spel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... do konce sací hadice napasovanej a lepicí páskou utěsněnej kus nějaký gumový hadice potřebnýho průměru. Větší kus se přicucne a dá se vytáhnout...

Asi jsi nikdy odnikud nic takhle netahal - já mockrát. Mám na to i speciální vercajky, jako chirurgický pinzety, peány = pružný svorky atd. Ten vysavač slouží jen pro vytažení odkudsi "z hloubky" blíž k otvoru, kudy už vstrčíš dovnitř "prodloužený prsty".

 

Ale nepopírám, že kostruktéry podobnejch "lodiček v láhvi" bych za jejich výtvory nechal s chutí protáhnout pod kýlem...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mě čteš snad myšlenky. :o  Zrovna jsem to chtěl doplnit přirovnáním s tou lodí v lahvi. Tady není problém něco někam přemístit, ale spíš o to dostat to do určité polohy. Bohužel jsem někde zatratil dlouhou chirurgickou pinzetu a tak mě jsem si pomáhal tenkými kleštěmi - něco takového http://www.kleste.cz/picture/middle/2011022116353256459877.jpg. Byl jsem kousek od cíle, když jsem využil tyčku štětce a manévrováním nad dírou jsem usadil klobouček s jeho nožkou nad zářez v parabole kam se má umístit. Až kamoš s dlouhou pinzetou mě pomohl. Zachránil mě od investice do nového světla. Už bych však nidky nebral tento krám a šel do světla čočkou místo tohoto kurvítka.

Editováno: , autor: ka-spel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...