Jump to content
HonzaNx

blow off ventil

Recommended Posts

zdravím

zajímalo by mě jestli by šel dát blow off ventil na motor 1.2 tsi 63kw, nikde na internetu jsem o tom nic nenašel :help:

• Downvote 1

Tenhle ventil dáš na každej motor. Je jen otázka, jestli bude mít nějakej přínos.

• Upvote 1
  • Downvote 1

no je mi jasné, že tady asi moc ne, spíš jako taková stylovka ale asi se tady o to jeste nikdo nepokoušel.. by mě to právě zajímalo :)

• Downvote 1

Pokoušeli se o to mnozí. Dokonce jeden to chtěl dávat i na motor bez přeplňování s atmosférickým sáním.

Ve zkratce a zjednodušeně:

Pro montáž potřebuješ přeříznout potrubý za turbem a vložit ho tam. Na to musíš mít nějaký příruby nebo náústek na který to porubý navlíkneš a nějak zajistíš.

Důležitý je pořádný zajištění spojů, ať ti to tam nepodfukuje.

Je otázka kolik je v motoru místa a hlavně, jestli bude "vidět" požadovanej efekt. Předpokládám, že chceš aby si při ubrání plynu "odfoukl" a bylo to slyšet buď pro tebe do auta nebo pro okolo jdoucí.

• Upvote 1
  • Downvote 1

jj akorát bych to spíš dal někam kde to dělají a asi se tím přichází o záruku co,škoda že to nedělá přímo škoda :D

Pochybuju, že na tohle bude nějakej servis, kde by to pravidelně montovali.

Se zárukou ti neporadím, ale pokud by to motoval servis Škoda Auto, tak bys nemusel.

To víš, šetří se na všem tak ho tam dávat nebudou. Max tak do RS a eště za příplatek.

• Downvote 2

ok diky, ten zvuk by byl super :) a pres koho to budes resit? kdyztak se prosim poptej i jestli to jde na 1.2 tsi, prece jen ty nase motory jsou vzdalene vic nez bych treba ja chtel :D

Na blow off ventil jsem se ptal přímo v servisu Škoda, a o záruku tim přijdeš. Taky ho chci namontovat, miluju ten zvuk ale musim počkat ještě tři roky až bude po záruce. :-(

já být tebou, tak se vykašlu na nějakou píšťalu.. u toho motoru je to dle mého názoru k ničemu. Buď rád, jak ti to tahá a radši do toho nerej :)

Taky se mi do toho nechce rejpat, ale ten zvuk píšťaly miluju. :D No záruka ještě dva a půl roku, takže na rozmyšlenou mam času až až. :)

Edited by jirka1186

Tak vzhledem ke snadný montáži výměny kus za kus a žádných dalších úprav není problém to na nějakou prohlídku pro sichr vrátit do původního stavu. Nehledě na to, že 1.2TSI žádný BOV nemá, takže tohle by mělo pozitivní vliv na výdrž turba a dalších komponentů.

no nerekl bych ze to bude az tak snadne,nekde jsem cetl ze se ten nadbytecnej vzduch vraci do potrubi pred turbem a je znova pouzit a tim padem elektronika pocita s veskerym mnozstvim vzduchu vcetne tohohle vraceneho,proto tam neni bov...takhle jsem to pochpopil s prelozeneho nemeckeho fora takze to tak rozhodne byt nemusi ale davalo by to smysl...tam musi byt nekde nejaky otvor vypousteni prebytecneho vzduchu..