Přejít na obsah

Dotaz ohledně klimy


tomson1

Doporučené příspěvky

Chlapi,víte někdo,jak často se má dezinfikovat klima a jak často měnit pylový filtr. Sundal jsem ho po roce a docela dost byl zanesený. Pokud si to někdo dezinfikoval sám,jaký je postup??

u O I je o to mněkde psáno ;) určo nejmín jednou do roka by to chtělo ;) se na to taky chystám zase po roce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pelovy by mali menit pri kazdej garancke, mne teraz pri 27kkm menili a bol neskutocne plny vselijakeho bordelu... a klima mi zacala smrdiet den potom ako som sa vratil zo servisu...snad to zase prestane

to je presne duvod, proc tvrdim, ze na klimu se nema hrabat dokud to neni nutny. nejaka desinfence 2x rocne je podle me nesmysl

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz uz tady probirame tu klimu, tak se na neco zeptam. Subjektivne mi tedka klima mene chladi a to i kdyz nastavim na nejnizsi teplotu a vetraky na 2, tak zrovna ledovej vzduch s toho nefouka, sice i v 35°C je v aute pohoda, ale mam rad zimu nez jen prijemnych 18 - 20 °C v kabine. Kdyz bylo auto nove, tak nebyl problem mit do peti minut v aute fakt mraznicku, ale tedka i kdyz si necham foukat primo na zapesti jak drzim volant, tak mi ruka neumrzne jako predtim. Cim to muze byt? Pristi pondeli jedu do servisu, tak se mi na to mrknou, ale rad bych byl trochu pripravenej abych mohl kdyztak argumentovat. kdyby si chteli vymyslet -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s climatronicem následující zkušenost: Když jsem přebíral svoje auto jako nové, (v květnu t.r.) zdálo se vše OK, nijak zvlášť jsem funkci klimy neprověřoval, potom jsem si po pár jízdách všimnul, že při nastavení nízké teploty v interiéru ventilátor neběží takovými otáčkami jak by měl a navíc že se to ochlazuje veeeelmi pomalu. Navíc po přepnutí na režim vnitřní cirkulace mi to za pár vteřin skočilo samo do řežimu auto.... Zajel jsem v rámci záruky do servisu a tam mi provedli výměnu řídící jednotky klimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

zdravim pani, teraz mi posledny tyzden zacala extra smrdiet klima a kedze idem pozajtra na dovolenku, nemam cas to dat do servisu. tak som si kupil ten sprej, zmontoval pelovy filter a teraz neviem, kam tu penu nastriekat. na spreji je navod ze do trubiek co idu od filtra ale ja sa do nicoho tam neviem akosi strafit :D neviete mi prosim niekto poradit co s tym, resp. kam s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz som na to prisiel...su tam dva otvory, pomohla baterka a zrkadlo -prvykrat som to nafukal samozrejme do toho nespravneho a odtial mi to nafukalo samozrejme vsetko opacnym smerom ako malo, teda priamo na mna... teraz uz len riesim, co smrdi viac- ci ten smrad ktory tam bol povodne alebo ta dezinfekcia teraz.... inak stala ma ta sranda 160 Sk, niekde na diskusiach som tu cital ceny okolo 800 -1000 za ten pripravok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
tak uz som na to prisiel...su tam dva otvory, pomohla baterka a zrkadlo -prvykrat som to nafukal samozrejme do toho nespravneho a odtial mi to nafukalo samozrejme vsetko opacnym smerom ako malo, teda priamo na mna... teraz uz len riesim, co smrdi viac- ci ten smrad ktory tam bol povodne alebo ta dezinfekcia teraz.... inak stala ma ta sranda 160 Sk, niekde na diskusiach som tu cital ceny okolo 800 -1000 za ten pripravok...

No taky by mě zajímalo co je myšleno tím, cituji "hadičku od spreje vsunout do odvodňovací hadičky klimatizace...". Mám Octu s man. klimatizací a pod vozem žádná hadička není, našel jsem jen otvor v černém plastu (zřejmě kryt výparníku klimatizace), když jsem podohrnul tepelnou či zvukovou izolaci. Je to ten správný aplikační otvor ?? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
Kdyz uz tady probirame tu klimu, tak se na neco zeptam. Subjektivne mi tedka klima mene chladi a to i kdyz nastavim na nejnizsi teplotu a vetraky na 2, tak zrovna ledovej vzduch s toho nefouka, sice i v 35°C je v aute pohoda, ale mam rad zimu nez jen prijemnych 18 - 20 °C v kabine. Kdyz bylo auto nove, tak nebyl problem mit do peti minut v aute fakt mraznicku, ale tedka i kdyz si necham foukat primo na zapesti jak drzim volant, tak mi ruka neumrzne jako predtim. Cim to muze byt? Pristi pondeli jedu do servisu, tak se mi na to mrknou, ale rad bych byl trochu pripravenej abych mohl kdyztak argumentovat. kdyby si chteli vymyslet -_-

Pravděpodobně ´doplnit chladivo. To se dá změřit budíky , které má každý servisák n aklimatizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz som na to prisiel...su tam dva otvory, pomohla baterka a zrkadlo -prvykrat som to nafukal samozrejme do toho nespravneho a odtial mi to nafukalo samozrejme vsetko opacnym smerom ako malo, teda priamo na mna... teraz uz len riesim, co smrdi viac- ci ten smrad ktory tam bol povodne alebo ta dezinfekcia teraz.... inak stala ma ta sranda 160 Sk, niekde na diskusiach som tu cital ceny okolo 800 -1000 za ten pripravok...

No taky by mě zajímalo co je myšleno tím, cituji "hadičku od spreje vsunout do odvodňovací hadičky klimatizace...". Mám Octu s man. klimatizací a pod vozem žádná hadička není, našel jsem jen otvor v černém plastu (zřejmě kryt výparníku klimatizace), když jsem podohrnul tepelnou či zvukovou izolaci. Je to ten správný aplikační otvor ?? Dík

Tady je nívod

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...ění+klimatizace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a čim může bejt, že klima chladí pomalejc než dřív? taky jsem dneska pozoroval, ze ji to nějak trvá, nastavil jsem 16 stupnu a na muj vkus to trvalo docela dlouho než to kabinu vychladila, dřív to fungovalo rychlejs. kdyz se ochladi, tak uz je mi to jedno, nejsem blazen a jezdim na 20-22°C

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objevil se mi takový problem: Připadá mi jak kdyby mi vůbec nefungovala klima... např: venku je 28 C a v autě doslova sauna. Jak mile pustím klimu a chci mít v autě chládek, tak mi připadá že je nefunkční. Foukat fouká, ale vzduch není vůbec studený. Nevíte někdo co s tím? (kromě toho že jít do servisu)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...