Přejít na obsah

Filter FRAM CFA 8893, pomozte identifikovat


bomberman

Doporučené příspěvky

Jedneho pekneho dna som si objednal kabinovy filter FRAM CFA 8893, avsak ked som ho vybalil cakalo ma prekvapenie. Moze mi prosim niekto, kto ma tento filter, alebo ho uz videl potvrdit, ze filter na obrazkoch je naozaj FRAM CFA 8893 ? Pretoze ja mam taky silny pocit ze filter, ktory som vybral z balenia ma od znackoveho FRAM filtru daleko napriek tomu, ze bol zabaleny v baleni od filtru FRAM CFA 8893. Filter by mal pasovat do tychto modelov. Ked vyplava pravda na povrch a ukaze sa, ze ide o podvod, prezradim vam aj, kde som ho kupil, aby ste vedeli kde nenakupovat. Je to znamy Cesky e-shop. Za akekolvek (pravdive) ohlasy vopred vdaka.

post-15265-0-56730400-1317061490_thumb.j

post-15265-0-76515300-1317061500_thumb.j

post-15265-0-52571600-1317061513_thumb.j

post-15265-0-13787800-1317061525_thumb.j

post-15265-0-09529000-1317061545_thumb.j

post-15265-0-25030100-1317061556_thumb.j

Editováno: , autor: bomberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím,že autorovi témy ide o to,či našiel našiel v krabici to čo si objednal..teda peľový-prachový uhlíkový filter na OCT 1...podľa veľkosti by som povedal,že to nie je na OCT 1...vyzerá štvorcového tvaru

mal by mať tieto rozmery:

http://www.sogefifilterdivision.com/catalogues/FO/scripts/cat_fich_filtre.php?zone=SCA&catalogue=FRAM〈=GB&ref_filtre=CFA8893

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nie nie chlapi, zle ste ma pochopili, ja som si proste objednal filter FRAM a ked som otvoril krabicu mam pocit, ze to co mi prislo vobec nieje filter FRAM ale nejaky neznackovy Cinsky smejd v krabici od filtra FRAM, proste niekto odtial povodny filter vybral, strcil tam nejaky smejd a to mi predal za cenu znackoveho. Uz chapete ? A preto hladam niekoho, kto uz tento filter videl alebo ho ma a vedel by povedat ci je to on alebo nie (vid fotky). Filter mimochodom na O1 bez problemov pasuje (stvorcovy tvar je zrejme len klamlivy), ale o to mi teraz vobec nejde. Na fotke od PROCHY-ho vidim, ze po obvode je filter oznaceny nazvom vyrobcu, ten moj tam nic take nema, uz to je podozrive, podla mna FRAM si tam vzdy oznacenie dava, na kazdy typ filtra, rovnako ako ini znackovi vyrobcovia.

Editováno: , autor: bomberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne je uz dost cudne ze je tam cesky navod.;):palec2: V tom navode mas napisane-vyfotene ze mas stiahnut niaku pasku pozri ci tam nie je vyrobca FRAM +oznacenie filtra.:)

Vobec bi som za to nevinil a ociernoval E-shop ale skor zamestnancov kupil lacny cinsky smejd a vymenil ti ho. Ale mozem sa aj mylit. Skus napisat e-mail do E-shopu a priloz aj fotky tvojho filtru a nech ti potvrdia alebo vyvratia ci ten filter je original FRAM alebo nie je.

Nech porovnaju filtre co maju na sklade podla tvojej fotky.

Ale mozes napisat nazov E-shopu mozno ma niekto rovnaku skusenost ako Ty.

Ja pouzivam VSETKY filtre len BOSCH.

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to som uz urobil, pisal som tam, aj som poslal tieto fotky. Ten clovek, s ktorym som komunikoval bol priamo majitel firmy. Odpisal mi, ze filter je spravny a poslal mi fotky co on nafotil dany filter a presne to iste co mam ja. Takze sa tymto jednoznacne este aj usvedcil k tomuto cinu pretoze ja som silno presvedceny, ze to nieje filter FRAM a ked som ja spoznal rozdiel co o tom nic neviem, tak clovek co s tym pracuje to musi poznat po čuchu :).

Tu pasku po obvode som pozeral, nic tam nieje, ani pismenko. Je to len taky papierik, ktory sa ma dat dole a pod tym je ta plocha taka lepiva, cize filter sa ako keby do plastoveho ramika prilepi.

Editováno: , autor: bomberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ludia, prosim pomozte, nech to mozem s predajcom doriesit a podsunut mu relevantne dokazy. Ak cita tento prispevok niekto, kto ma uvedeny typ filtra v aute alebo ma k nim pristup niekde na predajni, prosim poslite nejaky obrazok. Dakujem !!!

Editováno: , autor: bomberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak potvrdilo sa, ze ma oklamali. To co som dostal je neznackova cinska pena a nie znackovy filter s aktivnym uhlim. Z jednej strany ma tento filter ciernu penu a zdruhej bielu, to je vsetko kdezto filter s aktivnym uhlim ma vyzerat nejak takto. Filter som kupoval v eshope http://www.amd-autodily.cz, takze tento obchod na zaklade svojej negativnej skusenosti prudko neodporucam.

Editováno: , autor: bomberman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono je to tak. Priznam sa, ja sem pridem len ked mam nejaku poruchu s autom. Ja viem, teraz si kazdy povie, ze sem chodim len brat a nic nedavat. Zial ale do aut proste niesom odbornik, takze ak niekto ziada radu ohladom poruchy neviem poradit. Jedine, ze by to bolo nieco s cim som sa uz stretol alebo som uz taky problem riesil. Na druhej strane rozdavam rady inde a tiez nezistne. Som orientovany do pocitacov, takze na prislusnych forach som uz odovzdal mnoho svojich znalosti a tak snad pomozem zasa ludom s tymto druhom problemov a určite sú medzi nimi aj škodováci :).

Ale slubujem, ze uz sem budem chodit castejsie a pokusim sa prispiet aspon niecim. Nepatrim totiz k tym co si sem pridu po "know how" a potom majte ma v paži :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

už si to po dvoch rokoch nepamätám o čo šlo , hold ide o to ako ojebať systém a nekupovať v kamennej predajni , a osobne čína filtre do svojho auta v rámci úspory nedávam , o výrobkoch fram , fiamm a pod. sa dalo často písať aj knihy ,,, o veciach typu vika china , comline a pod ani nehovorim 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...