Přejít na obsah

dolití oleje


wrout

Doporučené příspěvky

Ahoj, dnes se mi rozsvítila kontrolka hladiny oleje. Auto bylo naposledy na prohlídce 10.2.2010 a zapomněli vymazat servisní interval, takže mi to tam furt blikalo a tim pádem jsem zapomněl dát tenhle rok auto na výměnu oleje. Tim jak se rozsvítila ta kontrolka, tak jsem si to uvědomil. Jde mi o to, že už jsem tam na podzim min. rok litr doléval a v návodu píšou, že by se mělo dolévat max. 1x. Tak nevím, jestli tam zase litr cinknout a počkat až na 120 000 prohlídku a nebo auto dát na prohlídku už ve 116 000. Můžu tam ještě dolít 1l, když jsem tam už jednou doléval? Jinak servisní interval je QG2, OII 1,9 tdi, MR2005, motor BJB a doléval jsem asi toto http://autokelly.cz/#PATH=3761800;4731692;3761813;3568940|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=961689|PDPID=961717|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=4|LNG=0|

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel, jsem ňouma, je to moje první auto, tak mě to nenapadlo, ale chybami se člověk učí. já bych si ten olej klidně i vyměnil sám, ale pak když to půjde na prohlídku, tak ho zase vylejou a vymění nebo mi to nezapíšou do servisky. tak jsem právě na vážkách, co by bylo optimální. na tenhle olej bude najeto cca 20 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: To je SUUPEER servis ked ti nevymazu servisny interval :smich::kuk::help:

Olej mozes dolievat kolko krat chces do motora. Nie len 1x ;)

Neviem kde si cital taku sprostost ze olej mozes doliat len 1x

Hned vymen olej v motore. Tvoj motor bude len rad ze dostane komlet novy olej+ol.filter.

Potom na co sluzi serviska ked to tam nezapisu??? Do servisky sa zapisuju udaje o vymene a opravach ktore boli vykonane na aute.

Vymena oleja,brzd,rozvodov, filtrov,brzdovej kvapaliny atd,atd.

Napis nam ci je to original servis SKODA alebo NIE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci tady házet špínu na servisy, jen řeknu, že to byl koncernový servis. Nakonec jsem se rozhodl, že si vše, až na rozvody, udělám sám. Chtěl bych poprosit, jestli někdo nevíte čísla dílů, který jsou potřebný na 120 000 prohlídku? Nebo nevíte, kde to zjistit? Jen připomenu, Octavia II 1,9TDI, MR2005, motor BJB. Díky moc.

olejový filtr

kabinový filtr

vzduchový filtr

sada rozvodů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak když to tak čtu, tak možná dám komplet do autorizovanýho. Jenže kde mám jistotu, že projedou diagnostiku? Nikde... V servisce je psáno, že se pal. filtr dělá při 90 000 a to nevím, jestli dělali. Máte někdo představu o ceně? To bude zas darda...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak když to tak čtu, tak možná dám komplet do autorizovanýho. Jenže kde mám jistotu, že projedou diagnostiku? Nikde... V servisce je psáno, že se pal. filtr dělá při 90 000 a to nevím, jestli dělali. Máte někdo představu o ceně? To bude zas darda...

edit: jinak nevím, proč to hodilo double post.

A nevíte, jestli s rozvody i vodní pumpu?

Editováno: , autor: wrout
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm tak když to tak čtu, tak možná dám komplet do autorizovanýho. Jenže kde mám jistotu, že projedou diagnostiku? Nikde... V servisce je psáno, že se pal. filtr dělá při 90 000 a to nevím, jestli dělali. Máte někdo představu o ceně? To bude zas darda...

:palec2:

Naftovy filter si vymenis aj sam doma popripade si skontroluj len vlozku filtra ci bola menena v servise.;)

Navod na vymenu naftoveho filtra najdes tu na fore.

Vodna pumpa je sucast rozvodov-treba vymenit spolu s rozvodmi.:)

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...