Přejít na obsah

Stoupající spotřeba HTP 1.2 47 kW a divný sykot


chairmann

Doporučené příspěvky

Zdravím,

hodím sem dva dotazy, prohledal jsem kdeco, ale žádná uspokojivá odpověď. Jezdím s HTP 1.2 47 kW sedan, najeto 60 tis. km.

První dotaz:

V letních měsících jsem měl spotřebu po městě do 6-ti litrů (cesta do práce trvá 5 - 10 minut). Takže v poho.

Jenomže přišel podzim a ochlazení a nemůžu se dostat pod 7,3 litrů, ikdyž plyn jen šimrám a brzdím ke křižovatce motorem.

Auto necuká, jede klidně, start taky v pořádku - prostě nepozoruji nic neobvyklého, jen ten údaj na palubovce s průměrnou spotřebou se mi nějak nezamlouvá. Může mít venkovní teplota (cca 5°C) až takový vliv na spotřebu???

Podotýkám že olej mám měněný asi před měsícem, na VAGu jsem byl také v té době a vše bylo v pořádku.

Druhý dotaz:

Po výměně oleje je lehce slyšet při prudším sešlápnutí plynu z motoru zasyčení (jako když prudce fouknete do plechové trubky). Nebo lépe řečeno jakoby zvuk prudkého nasátí vzduchu.

Bohužel nevím jestli to dělalo i před výměnou, ale spíš ne. Takového zvuku bych si všimnul. Slyšet je to nejvíc při rozjezdu, za jízdy to přehluší šustění gum.

Může to mít souvislost se zvýšenou spotřebou?

Díky za tipy.

Dodatek: taky jsem přezul na zimní gumy (letní: 185/60, zimní 165/70 R15), mají zimní větší odpor aby tolik ovlivnily spotřebu?

Editováno: , autor: chairmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné věci dělá děravý výfuk, hlavně tzv. "vlnovec" = dilatační díl těsně před katalyzátorem. Stačí úzká prasklina, která v klidu vůbec nemusí být vidět. Vlivem pulsací se v něm ale dělá podtlak, takže tou škvírou přisává čistý vzduch zvenčí. Lambda před katem to vyhodnotí jako příliš chudou směs a ŘJ "připrskne". Slyšet to je jen jako svistot. A auto pak žere jak ruskej tank, i když výfuk nebublá a auto parádně jede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To sání by to dělat mohlo, nedávno jsem se tak trochu díval na cívky a kvůli tomu jsem musel sundat plastový kryt motoru se vzduchovým filtrem. Zítra jakmile dojedu do práce, tak se na to mrknu. Je to velká krize pro motor pokud by to podfukovalo tudy? Nemyslím tím momentálně spotřebu - spíš jestli se tím něco pomalu nelikviduje...

Jo a tím nedávno vlastně myslím dobu kdy jsem měnil olej - to by odpovídalo.

Editováno: , autor: chairmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to nedalo, zaběhl jsem do garáže, mrknul na tu škrtící klapku, nasadil znovu vrchní plast a problém nadále setrvává. Tak nevím, při poslechu pod autem (rukou jsem mačkal plyn) mi připadá, že je to asi fakt od toho vlnovce. jak se to dá s určitostí zjistit? Napadl mě trik typu "já poslouchám pod autem a kolega rukou ucpává koncovku výfuku". Možná by bylo slyšet syčení jak by se tlakoval výfuk. Jenomže - to chce rampu, kolegu a hlavně čas... Co si o tom myslíš? Do servisu se mi s tím hned tak nechce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam sice 47 kw, ale moj motor nesyci. segra ma 47 kw, tiez nesyci.

moj syci jedine vtedy, ked ho mam natoceny bez vzduch. filtra, pri pridani plynu, to ano, ked sa pootvori skrtiaca klapka. vzapati sa zvysia otacky a potom ten sykot prehlusi hluk motora.

mrkni este raz na gumove tesnenie medzi vzduch. filtrom a klapkou. ci ho tam vobec mas. ak ano, trebars je blbo nasadene prisava si vzduch zvonku. skontroluj ci nie je nejak nesumerne otlacene od skrtiacej klapky. mne raz filter blbo nasadili dokonca v servise.

mas dobre nasadene olejove viecko?. cez odvetranie skrine vznika pod nim podtlak, trebars to taha vzduch tade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobné věci dělá děravý výfuk, hlavně tzv. "vlnovec" = dilatační díl těsně před katalyzátorem. Stačí úzká prasklina, která v klidu vůbec nemusí být vidět. Vlivem pulsací se v něm ale dělá podtlak, takže tou škvírou přisává čistý vzduch zvenčí. Lambda před katem to vyhodnotí jako příliš chudou směs a ŘJ "připrskne". Slyšet to je jen jako svistot. A auto pak žere jak ruskej tank, i když výfuk nebublá a auto parádně jede...

1.2 htp má vlnovec za katalyzátorom tieto motory majú kat a obe lambdy hneď za zberným potrubím takže tam keď je prasklina syčať môže ale na spotrebu to vplyv mať nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...