Přejít na obsah

Zarovky H4


krysarr

Doporučené příspěvky

Návštěvník

ted pujde skoda 120 do srotu - mam dojem ze jeste tam svitej puvodni zarovky od vyroby - schavlne mrknu co to tam ta skodovka jeste ma, ale i tak pokud tam budou nejake 10 lete, kam se na ne hrabou ty dnesni - cca vymena kazdej rok nebo i drive :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že naši měli Š105 (Mkový typ) asi 20 let a žárovky tam taky neměnili, takže kvalita byla asi solidní, ale taky po těch letech to už prd svítilo, paraboly byly vypálený, žárovky taky (ale pořád svítili) a tak když jsem s ní začal jezdit já, tak jsem koupil fungl nový světla a nový žárovky se zvýšenou svítivostí a to bylo panečku posvícení, kam se na to hrabe octa, jak dlouho tam ty nový žárovky vydržely nevím, protože se po roce od výměny světel Škůdka prodala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s tím souhlasím žárovky Tesla H4 ve š-105,120 byly nesmrtelné,

včera když jsem přijel z práce tak sem s hrůzou zjistil že mám střepy v LP světle a byla to zkurvená H4 osramka cool bluje která tam byla cca 3 týdny, parabola je komplet zevnitř začouzená, poškrábaná a popálená od střepů, škoda že jsem nedal na rady že je to šmejd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

nemá niekto skusenosti s týmito ?

http://www.eshopbn.sk/component/page,shop.product_details/category_id,170/flypage,shop.flypage/product_id,624/option,com_virtuemart/Itemid,1/

Žiarovky HOD H1, H3, H4, H7, H11 55W - 6000K

Nové HOD (High Output Discharge) žiarovky majú až o 100% väčšiu svietivosť než klasické konvenčné halogénové žiarovky, svietivosť je podobná klasickej 35W HID (xenónové) sade. Žiarovky sú plnené xenónovým plynom a farba ich svetla je 6000K. HOD žiarovky majú dlhšiu životnosť, než klasické halogénové žiarovky. Nahrádzajú priamo klasické žiarovky a nevyžadujú montáž predradníkov a ďalších káblov.

Tieto žiarovky nie sú schválené pre prevádzku na verejných komunikáciách.

Sada obsahuje: 2x žiarovku, 2, predlžovací kábel s keramickou päticou.

- Životnosť 350 h

- Svetelný tok: 2300 lm

- Farba svetla 6000K

post-7132-091255800 1284692837_thumb.png

Editováno: , autor: Jessy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar,

nemá niekto skusenosti s týmito ?

http://www.eshopbn.sk/component/page,shop.product_details/category_id,170/flypage,shop.flypage/product_id,624/option,com_virtuemart/Itemid,1/

Žiarovky HOD H1, H3, H4, H7, H11 55W - 6000K

Nové HOD (High Output Discharge) žiarovky majú až o 100% väčšiu svietivosť než klasické konvenčné halogénové žiarovky, svietivosť je podobná klasickej 35W HID (xenónové) sade. Žiarovky sú plnené xenónovým plynom a farba ich svetla je 6000K. HOD žiarovky majú dlhšiu životnosť, než klasické halogénové žiarovky. Nahrádzajú priamo klasické žiarovky a nevyžadujú montáž predradníkov a ďalších káblov.

Tieto žiarovky nie sú schválené pre prevádzku na verejných komunikáciách.

Sada obsahuje: 2x žiarovku, 2, predlžovací kábel s keramickou päticou.

- Životnosť 350 h

- Svetelný tok: 2300 lm

- Farba svetla 6000K

Je tam napsaný, že NEJSOU určený pro provoz na veřejných komunikacích, tak proč je rvát do auta a nechat se někde vykostit....

Navíc životnost 350h je tak 2-měsíční celodenní ježdění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najhoršie je, že keď si také sračky aj niekto kúpi a namontuje. To potom 3 týždňe niekoho oslňuje, až kým mu neprasknú. Je to ale docela sranda si to prečítať :-)

HOD žiarovky majú dlhšiu životnosť, než klasické halogénové žiarovky. Životnosť 350 h :-) Tak ako ?? Odporúča 12 z 7 predajcov ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Homologace chybí polovine z toho, o čem se tady bavíte, a všem ktoré majú viac ako 60/55w. A pokial je pravda, že to svieti ako xenon, je to myslím super vec, rozhodne lepšia ako dávať do auta HID sadu.

A pokiaľ ide o tú životnosť - keby si si to prečítal, vedel by si že je tam najskôr preklep, keďže sa tam uvádza, že majú dlhšiu životnosť, ako norm. halogény...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najhoršie je, že keď si také sračky aj niekto kúpi a namontuje. To potom 3 týždňe niekoho oslňuje, až kým mu neprasknú. Je to ale docela sranda si to prečítať :-)

HOD žiarovky majú dlhšiu životnosť, než klasické halogénové žiarovky. Životnosť 350 h :-) Tak ako ?? Odporúča 12 z 7 predajcov ??

Ja vas hoši fakt nechápem, kde na tie múdra chodíte. Chceš mi tvrdiť, že keď máš správne nastavené svetlá, tak niekoho oslnuješ? Tak to si tam daj rovno sviečky, to budeš mať istotu že nikoho neoslníš :) U HID sa tvrdí, že klasická parabola nie je tvarovaná na xenon. výbojky , čo si ale zástancovia origo xenónov vymyslia na toto?? Je to predsa loen žiarovka ktorá viac svieti, nie?

Editováno: , autor: Jessy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to kludne môžeš, ale najprv budeš musieť prísť na SK (ak ma tam chces silou-mocou mať ;)

Ale teraz vážne - myslíš že keď povieš že ťa niekto oslnil, tak mu pojdu policajti rozoberať svetlá?? Tak to asi ťažko, ešte Ťa zdrbú, že si išiel príliš rýchlo , keď si nestačil zareagovať - to mám z vlastnej skúsenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno ver cemu chces ;) ale kdyby ses ocitl treba jen mensi spoluucasti u nejaky nehody a nekdo tvoje svetla nahlasil, tak vis, co se stane. Nepreji ti nic spatnyho, ale tahle zkusenost by ti asi otevrela oci pro priste :palec2:

to samy bych udelal, kdybych videl, ze ma nekdo vetsi kola, nez co tam muzou byt z vyroby, nechal bych to proverit technikem :palec2: kazdy si porad mysli, ze jsou na nej zakony kratky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Měl bych jeden dotázek. Přečet sem celé toto téma a bohužel odpověď sem nenašel. Dost často vídávám na silnici světla zbarvená do modra (NE XENONY!) Většinou to mají laguny rv03-06. Proto sem chtěl taky něco takového. Ta barva mi je příjemna na oči a i se mi to líbí, tak sem začal zkoušet. První pokus Osram cool blue (389kc). O proti původním žárovkám, co sem tam měl dobrej rozdíl. Světlo je intenzivnější ale určitě ne modré...max NEPATRNĚ namodralé. Jeden známý mi doporučil Philips blue vision (650kc). Tak sem je taky zkusil. Oproti Osram mají celou baňku zbarvenou do modra, ale po tom, co jsem je tam namontoval sem nepoznal větší rozdíl...možná jen že ten nepatrný nádech modré barvy zmizel. Fakt by mě zajímalo, co si tam ty lidi dávaj. Nestojim o nějaká tuningová světla, co nemaj homologaci a svítěj sytě modře... Opravdu bych ocenil jen světle-modré světlo, ale nikde sem ještě takové halogenové žárovky neviděl :-( Dikes za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zalezi, na co potrebujes svetla. Ja som skusal tie Osram Cool Blue celkom pekne biele svetlo. Potom som si ale povedal, ze sa mozem vykaslat, ako vnimaju moje svetla ostatní, ze je podstatnejsie, ako vidim ja. Tak som dal Osram SilverStar a zrazu som viacej videl. A o dost. Co sa tyka zivotnosti, tak som ich namontoval 04/2009 a odisli mi teraz 11/2010. Obidve, s rozdielom asi 2 tyzdnov. Svietim automaticky, celorocne a najazdil som za tu dobu asi 45.000 km. Cchel som este skusit nejake Philipsy, ale na pumpe mali iba tie osramy a nechcel som kupovat moc narychlo a predrazene, kedze som nesvietil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče těchto žárovek, sám jsem měl Osram Night Break (či tak nějak) - svítili pěkně do bíla, ale v zimě a dešti naprosto nepoužitelné, světlo se lámalo. Vydržely cca 4 měsíce (20 tisíc km) - katastrofa ! Teď mám klasické H4 a jsem naprosto spokojený. Modrá barva bude podle mě na tom stejně. V noci v dešti a zimě nepoužitelné - odráží se od silnice a nic nevidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taktéž Osram Night Breaker a nemůžu si je vynachválit. Na mokré silnici svítí každá žárovka špatně, ale jak je sucho, tak opravdu super, na potkávací je světlo bělejší než u normální žárovky a dálkové jsou nepřekonatelné, svítí takovým namodralým světlem, ale hlavně daleko a v zimě na sněhu jsou opravdu bomba, až odejdou (což bude trvat asi dlouho, protože přes den svítím denníma led světlama), tak půjdu zase do nich :palec2::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim Vas, tak jsem procetl celych 24 stranek a nejak jsem se nedokazal rozhodnout? Urcite me ale poradite:

- do oct I. bych rad nejake lepsi BILE svetlo (rad bych xenonovy efekt?)

- svitivost co nejvetsi (potme nevidim na metr)

- rad bych aby byla homologace (uz me nebavi prispivat PCR za bixenony)

- lampy mam plastovy

Dekuji vsem za drahocenne rady a zkusenosti.

Editováno: , autor: letsrock
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osram Silverstar jsou daleko lepší než Night Breaker, u Night Breaker lze očenit jen fungci dálkových světel za sucha. Přiznají si to především ti, co si nehrají na pseudoefekt xenonových světel ! NB už bych podruhé nekoupil ! NB žárovkama nikdo ze světel xenony neudělá :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...