Přejít na obsah

Jaká kola/pneu můžu dát na svoji Fabii


funtom

Doporučené příspěvky

No, nefér v tom smyslu, že kola jiných výrobců zapsat lze, ale originální škodovácký ne, byť jsou původně na octavii. Platí ještě ta možnost, že jdou kola zapsat, pokud už je má zapsaný někdo jinej na stejným autě? Mám na mysli někoho, kdo má obecně zapsaný rozměr, ne i konkrétní typ ráfku a výrobce. Pokud jo, kdo mi půjčí svůj techničák? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdo je výrobce těch Spiderů? Pokud je to Ronal, zkus jim napsat, aby ti zaslali Typový list.. myslím že to už takhle někdo dělal na Kentaury z Rooma..

jinak si půjč od někoho 17" kola ve stejným rozměru s typovým listem, nech si je zapsat a pak to máš legálně ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nefér v tom smyslu, že kola jiných výrobců zapsat lze, ale originální škodovácký ne, byť jsou původně na octavii. Platí ještě ta možnost, že jdou kola zapsat, pokud už je má zapsaný někdo jinej na stejným autě? Mám na mysli někoho, kdo má obecně zapsaný rozměr, ne i konkrétní typ ráfku a výrobce. Pokud jo, kdo mi půjčí svůj techničák? :)

Tak mně to nefér nepřijde :) pokud by měl kdokoli včetně Škody zájem kola nechat otypovat,může to udělat.

Ti výrobci jejichž kola zapsat jdou homologační proces musely absolvovat a také zaplatit.

Ráfek se má zapisovat přesně podle typového listu rozměr včetně výrobce a typu,pokud to má někdo jinak,je to jenom z neznalosti příslušného úřadu.

Jinak Dakie ti nastínil jak dostat do TP alespoň nějaká kol potřebného rozměru :palec2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já měl v TP taky pouze 15" a 16" zapsali v pohodě ;) schválila je přímo Škodovka, takže stačí zajít na městský úřad a podat žádost o změnu - ráfek 6,5Jx16 ET 42, pneu 205/45 R16 V83 ;)

nazdar,

a ked tam dam alu kolesa z golfu z rozmermi 205 55 R16, 5x100 na fabku rv 2000 co se stane a ci aj tento rozmer mi schvalia v skodovke

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mikl, Dakie: Díky za rady, zkusím to nějak pořešit.

davidd: Stane se to, že to bude vypadat divně (vysoký pneu). Kola ti zapíšou, ale pneu jenom ty 205/45, jak píše Dakie.

nemozem najst ten tipovy list na slovenskej stranke na schvalenie elektronov zo skodovky, nemate niekto link?

diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak z nákupu a zapisování 17" kol zatím sešlo... Nicméně na STK jsem prošel i s nezapsanýma 7,5x16 ET35. Už při evidenční prohlídce zkoumali jenom rozměr pneu, což mám správný 205/45 R16. To, že jsou tam ty pneu lehce našprclý, jim nevadilo. :) No a teď při STK na to asi nekoukali vůbec.

A známosti nikde nemám, prostě jsem to šel zkusit. Možná zabralo i to, že jinak mám auto v cajku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si asi četl spatně :) nebo nevim jak moc dukladnou odpověď nato potřebuješ..

jízdní vlastnosti na pneu 195/50/15 jsou lepší než na 185/60/14 a rozdíl ve spotřebě dosti nepatrný (aspoň já sem nesledoval snad žádný stoupnutí spotřeby)

a rozhodně fabule na 15 líp vypadá(a to nemluvim o 17 ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si asi četl spatně :) nebo nevim jak moc dukladnou odpověď nato potřebuješ..

jízdní vlastnosti na pneu 195/50/15 jsou lepší než na 185/60/14 a rozdíl ve spotřebě dosti nepatrný (aspoň já sem nesledoval snad žádný stoupnutí spotřeby)

a rozhodně fabule na 15 líp vypadá(a to nemluvim o 17 ;) )

No jo!!!

To jsou samý 16" a 17" kola. Ja vím že to vypadá dobře. Netuním ale chci ať to trošku vypadá a o to víc jede. Zdá se mi že je to líný na rozjezd s těma 195/50/R15. Zvažuju 185/55/R14. Ale ať počítam jak chci pořád mi vycházi, že všechny předepsany rozměry jsou na výšku stejny tzn. cca 555mm. Hlavně jde o to, co ten centimetr šířky udělá s akceleraci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele chlape ... kdyz tvoje dotazy jsou trochu zbytecny, co by mel jeden blbej centimetr sirky udelat s akceleraci a spotrebou prosimte? myslis ze to poznas?

podle me teda chtit vyhodit 15ky a dat tam 14ky jenom kvuli tomu aby si mel nizsi spotrebu a lepsi zrychleni je hovadina, ten rozdil bude skoro neznatelnej

to leda ze by si dal 165/70/14. to je ale uz rozmer kterej vylozene podeskava jinak dobry jizdni vlastnosti fabie

pokud ti jde o akceleraci tak prodej 1,2(nic proti ni nemam) a kup si jinou motorizaci, ale nesnaz se to resit vymenou kol ... zvlast kdyz mas jenom 15ky (nereknu kdyby si mel 17ky)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já tedy do toho nechci kecat,ale co by jsi chtěl prosímtě za fofr rozjezd od motoru 1,2 :o ?? já mám 1,4 MPi 50kw a od svého předchozího fáva vidím v tomhle rozdíl snad jen že to nechcípne při rozjezdu a má to tiší chod :smich:lol

Fofr rozjezd ani ne ale aby to bylo trosku zivejsi. Táta má ten samej motor na uz tu nekde spomínaných 165/70/r14 a ta docela jede. Je pravda ze ten vysoký profil tomu nedela dobře (krom toho ze tomu autu schazi jeden valec). B)

A možná je to tím že jsem se rozmazlil na firemni 1,4TDI. Taky žádnej závodník ale aspon jede a ma celkem slusny kroutici moment. Mozna ty moje pocity dela toto. A jeste buh ví co s tím přede mnou jezdilo za šetřílka. Mozná že ho bude chtít jenom trosku rozjezdit.

Editováno: , autor: Blexi22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo!!!

To jsou samý 16" a 17" kola. Ja vím že to vypadá dobře. Netuním ale chci ať to trošku vypadá a o to víc jede. Zdá se mi že je to líný na rozjezd s těma 195/50/R15. Zvažuju 185/55/R14. Ale ať počítam jak chci pořád mi vycházi, že všechny předepsany rozměry jsou na výšku stejny tzn. cca 555mm. Hlavně jde o to, co ten centimetr šířky udělá s akceleraci.

je to jak píšu, mezi 14 a 15 je rozdíl na akceleraci prakticky neznatelnej a ten 165/70 mi přijde jezdit dost oživot lol , a naopak ta 1,2 2v mi natom při výjezdu na obrubník pálila gumy :D

a prostě jak píšeš chceš aby to trochu vypoadalo, tak nech 15

185/55R14 bych nedával, spíš teda 185/55/15 je užšší vypadá to furt slušně ale taky je odost dražší ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...