Přejít na obsah

Akční člen - snímač otáček motoru


Smith10

Doporučené příspěvky

Ahoj,

možná jsem špatně hledal, ale nikde jsem to tu nenašel.

Když na Vag-Com dám akční členy a spustím je, tak každý se nějak akusticky projevuje...pouze

u položky "snímač otáček motoru" nepozoruji žádný projev.

Chci se zeptat, jaký projev (zvuk,...) má mít testování tohoto akčního členu?

Řeším totiž problém, že čas od času mi otáčky za jízdy během 1vteřiny spadnou na 0 a opět

vyletí zpět = takže v autě máte pocit, jako když Vás někdo nakopne :-)

1.4 16V 55kw BBY předem díky za odpovědi.Tomáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za odpověď...také si myslím, že to je tím snímačem otáček!

Neměl bys nějaký tip, jak si to ověřit....na Vagu mi to totiž nikdy žádnou chybu nepsalo, pouze

při projíždění těch "akčních členů" je položka "snímač otáček motoru" jaksi němá narozdíl od ostatních....

...a jak jsem pochopil, tak při výpadku signálu ze snímače otáček motoru přebírá ŘJ info ze

snímače polohy vačkového hřídele...což asi může být to "kopnutí" během jízdy :kol-32: ....

Nějak se mi to teď rozpadá....běhěm půl roku nové zapalovací cívky, nový egr, výfuk, ... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...u mě to je tak, že během vteřiny otáčky sletí k nule a zase vyletí nahoru...pokud se to stane během decelerace, tak pouze spadne a zase vyletí nahoru ručička otáčkoměru...pokud se to stane během akcelerace, tak se to navíc projeví škubnutím auta ( přirovnal bych to k tomu, jako když máte auto přivázané na laně a rozjedete se = jakmile se napne, tak to s autem škubne jako blázen a vzápětí se přetrhne :D a jedete v klidu dál) ....

...nějak se v tom povrtám a uvidíme, stejně mě napadá jen ten snímač otáček....teď jsem koukal že stojí cca. 1700kč,tak to ještě jde :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wittmann.....takže Ti odešel ten snímač otáček ?

Já co jsem vyčetl z DP když odejde uplně, tak by měl funkci převzít snímač otáček vačky a mělo by s tím údajně jet, ale realita je asi jiná... :kol-28:

Já to asi také vyměním...dneska jsem měl auto na zvedáku u kamaráda a koukal kde vůbec ten snímač u mé fabie je, popravdě řečeno tam je přístup uplně na hov.o! :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

ahoj myslíte že tento snímač může dělat i to že mě doslova lítají otáčký cca od 600 až po 1300 na volnoběhu a dělá to hlavně když je asi tak 20 stupnu nad nulou?ted v zimě mám klid.Mám 1.4 16V 74Kw motor ABU r.v 2001.kdyby jste náhodou někdo věděl prosím o radu chtěl jsem ho měnit ale 1700 je 1700 :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Wittmann.....takže Ti odešel ten snímač otáček ?

Já co jsem vyčetl z DP když odejde uplně, tak by měl funkci převzít snímač otáček vačky a mělo by s tím údajně jet, ale realita je asi jiná... :kol-28:

Já to asi také vyměním...dneska jsem měl auto na zvedáku u kamaráda a koukal kde vůbec ten snímač u mé fabie je, popravdě řečeno tam je přístup uplně na hov.o! :kol-28:

Ahoj, kde přesně prosimtě je ten snímač ? Mam ten samej problém.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...