Přejít na obsah

Skutečný stav km


Honzy

Doporučené příspěvky

Skoro uvažuji o koupi jiné Octy, mám dobrou nabídku s tím, že auto je dovoz a má najeto 89000km /r.v. 7/2002/ ale nemá servisku. Je z Anglie /je mi divné že má řízení klasicky nalevo/. Je možné nějakou diagnostikou zjistit skutečný stav km, nebo to, zda bylo nějak manipulováno se stavem kilometrů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opravdu to nepůjde? Není v autě nějaká jednotka, která zaznamenává dobu jízdy? Myslím tím třeba celkovou, která se nedá přepisovat či jinak upravovat a kterou třeba vymažeš pouze, když provedeš update. Samo že ne zjistitelnou pouze vagem, ale jiným diagnostickým programem(na mašinkách z výroby) Proste nějakou dobu životnosti měřenou časem či jiným intervalem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nad tím řízením taky uvažuju proč by z Anglie měla levostrané, když už 120ky měly pravostrané. Jinak ještě z fotek jsem zjistil, že tlačítko ASR je na místě tlačítka vyhřívání sedaček, sedačky to vyhřívané nemá, ale to umístění je přehozené. Auto už je v ČR tak si myslím, že to přivezli a předělali řízení na levostrané. Posílám odkaz: http://www.dovozauta.cz/, je to ten kombík co je poslední

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik má tohle auto skutečně najeto, to ti nepovím, ale mám s tímhle bazarem v Pečkách jistou zkušenost. Ceny tam jsou celkem dobrý-to se musí nechat.Je tam i takovej ochotnej poskok, kterej se moc snaží, aby se auto prodalo a volá na všechny strany takže se cena dá v pohodě ještě o pár tisícovek srazit. Na druhou stranu počítej s tím, že všechny tachometry budou stočený. My jsme na námi vyhlídlém autě měli na tachu 105 tisíc ale na víčku od oleje byl štítek s další výměnou ve 165 tisících takže počítám, že to auto mělo už určitě přes 150 tisíc najeto (aspoň ten štítek mohli ti amatéři vyhodit). Samozřejmě žádný auto nemá servisku i když v cizině zřejmě servisovaný byly viz případ "našeho" auta. No ale takhle podobně to bude u většiny bazarů v Čechách. My jsme nakonec koupili auto v autorizovaným servisu i se serviskou a jsme spokojeni.Tak přeju hodně štěstí při nákupu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak píšu závěr anabáze. Už jsem se chystal do bazaru jet, ale nakonec jsem tam ještě jednou zavolal. Auto prý určitě nebylo bourané a řízení mělo vždy na levé straně. Prý se do Anglie vozí několik aut s levostraným řízením a zbytek, tedy většina s pravostraným. Nechtělo se mi věřit, když i exportní 120ky měly obráceně řízení. Jinak jsem koukal na fotky co mi ještě poslali a je tam přehozené tlačítko ASR a na to že je to Elegance to nemá zamykací schránku spolujezdce a je tam nějaká záslepka - taky divné. No po chvíli přemlouvání mi nadiktovali VIN a zkusil jsem zavolat do Škodovky. Potvrdili že auto je vyvezené do Anglie ALE: rok výroby není 7/02 ale 11/01 a vozidlo bylo vyrobeno s pravostraným řízením !!!!!!!!!!!!!! Taky je divné, že auto které jezdilo do servisu nemá knížku - takže jsem od toho rychle utekl a jsem o zkušenost bohatší. Zřejmě nejlepší je vyrazit do zahraničí a koupit tam, nebo něco se serviskou, jinak se nedá věřit ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dneska mluvil s kamarádem a ten mi říkal, že měl problém s prodejem auta. Ropák se 250tkm a absolutní nezájem, i když byl kvůli km za nižší cenu než ostatní. 5 letý auto se 250tkm prostě nikdo nechce ani s výrazným cenovým zvýhodněním. Tak dojel do jednoho brněnského bazaru, narovinu vyklopil, že chce stáhnout tacho a za půl hoďky bylo hotovo. Přes 100tkm dolů. Udělali mu to přesně jak to dělaj s u nich prodávanými auty z dovozu. +/- 100tkm dolů. Cena 1000,-. A světe div se, auto je hned prodaný a za vyšší cenu než chtěl původně.

Svým způsobem ke stáčení km vlasntně prodávající nutí kupující, který má raději míň km na tacho i s vědomím, že to je stažený. Pokoušel se to s původními km a serviskou prodat asi 3/4 roku a neměl jediného zájemce, a to za výrazně podprůměrnou cenu. Po stočení to prodal hned a za cenu na trhu průměrnou. To je bordel, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kupujici zajima casto stav Km a ne serviska, Mas pravdu za staceni tachometru, si moho kupujici :ph34r: Napriklad mam Ibizu, je jako nova r.v. konec 99, najeto 150tkm, 999ccm,1maj,serviska,5dver, nikdo to nechce, ze moc km :o a to za ni chci 90.000,- , a tak mi stoji na zahrade. Kdyz jsem se dival po bazarech tak tam stoji podobne na tachometrech "70-80tkm" cena 100-110 a stav vuci memu hruza. Takze budu muset asi taky na navstevu uprav tachometru. Nemam to rad, ale co mam delat, prodavam to auto uz pul roku. Auto je fakt jak nove, vzdy garazovane. Verim, ze po stoceni auto ihned zmizne. A to jsem tvrdil, ze zadne auto nikdy nestocim fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na fotkách auto krásné, škoda že se nedá nikomu věřit, a předělávat řízení ze strany na stranu tak takové auto nechci - brzdy, kompet palubka apod. a kdo ví kdo jim to dělá, škoda že tak věrohodně lžou.

Jetse bych si neodpustil jeden hovor do toho liboveho bazaru... Hodne neslusnym tonem vyjadrit uctu k nim!!!! :angry::angry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jetse bych si neodpustil jeden hovor do toho liboveho bazaru... Hodne neslusnym tonem vyjadrit uctu k nim!!!!  :angry:  :angry:

Z toho si budou dělat leda tak ho*vno... ;)

No kdyz to beres po cesky tak jo. A co by si delali po rusky? Sergej a Alex? :huh:

Jo, z ukrajinců si budou dělat taky hovno. Mně přijde, že si všichni myslíte, že když někomu pohrozíte ukrajincema, že si automaticky sedne na prdel?

Michochodem, oni zase znají Fedora a Ivana, to mi věř. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jetse bych si neodpustil jeden hovor do toho liboveho bazaru... Hodne neslusnym tonem vyjadrit uctu k nim!!!!  :angry:  :angry:

Z toho si budou dělat leda tak ho*vno... ;)

No kdyz to beres po cesky tak jo. A co by si delali po rusky? Sergej a Alex? :huh:

Jo, z ukrajinců si budou dělat taky hovno. Mně přijde, že si všichni myslíte, že když někomu pohrozíte ukrajincema, že si automaticky sedne na prdel?

Michochodem, oni zase znají Fedora a Ivana, to mi věř. B)

Kde jsi vycetl, ze si sednu na prdel?? Jen jich par znam a vim co je to za magory, za prachy schopni udelat cokoli - a ne za velke prachy! Jinak nevim jak jsi na tom fyzicky ty, ale urcite mas v sobe nejaky pud sebezachovy, mylim se snad??? :p:p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsi vycetl, ze si sednu na prdel?? Jen jich par znam a vim co je to za magory, za prachy schopni udelat cokoli - a ne za velke prachy! Jinak nevim jak jsi na tom fyzicky ty, ale urcite mas v sobe nejaky pud sebezachovy, mylim se snad??? :p  :p

Vždyť jsem o tobě nepsal ani "Ň". Bylo tam množné číslo.... -_- . Znám taky pár lidí o kterých píšeš a nemusí to být zrovna import z Ukrajiny. Ale upřímně, už jsem šíleně alergický na frázi "pošlu na tebe ukrajince...". Přijde mi, že ta fráze hrozně zdomácněla a ohání se s ní kdekdo. Neuraž se, ale už mi to přijde krapet otřepané... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra tam ještě zavolám a řeknu jim to, nic tím sice nezměním, ale lepší než nic. Jinak by mě zajímalo, za kolik takové auto v Anglii koupí. Těch co by odtud auta vozili asi moc vzhledem k tomu obrácenému řízení není, takže ceny můžou být dobré a na kolik KČ přijde vyměnit řízení, pedály apod. ze strany na stranu to tedy nevím - netušíte někdo odhad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...