Přejít na obsah

Kape olej z hadice mezi turbem a chladičem vzduchu


Tom75

Doporučené příspěvky

U OII 103KW TDI PD, jsou zasviněné od oleje všechny spojky hadice mezi turbem a chladičem vzduchu. Z té spojky co je nejníže k zemi i zřejmě kape olej (na spojce byla velká kapka oleje a na spodním krytu motoru je bordel od oleje). Je turbo v prd....? Může to mít souvislost s mizením chladící kapaliny? Za posledních tak 200km jsem musel dolít litr kapaliny. Olej nemizí nijak jinak než dříve ( nevypadá ředěnej vodou) . Od počátku dolévám tak 2-3l oleje na ten dlouhej servisní interval.

Editováno: , autor: Tom75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej tu hadici kolik tam toho bude, kdyby tam bylo moc oleje tak by šel z vyfuku černy dým. Jinak to trochu teče z každého auta. Když tam toho oleje bude hodně tak to nemusí znamenat hned KO turba, třeba se přicpala trubka mazání turba, ktera vede zpět do motoru. Hlavní je mit čisty filtr, spravny olej a když začínají problémy takového razu, tak bych uvažoval o zrušení prodlouženého intervalu a výměně po 15 000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při 160tkm se mě voda ztrácela jen málo, ale auto topilo jak chtělo(málo), pak se to najednou spravilo, pak znovu -

byla malinká dírka v těsnění pod hlavou a zavzdušňoval se radiátor topení, když jsem jel do kopce, nebo na chvilku

zastavil tak si to odfouklo zpátky a nic nebylo poznat, olej byl OK.Výměna těsnění a přebroušení hlavy to spravilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...