Přejít na obsah

Denní svícení v mlhovkách OII předfacelift


Martin82

Doporučené příspěvky

JJ ty krytky jsou dobre misto.. me to podle navodu sedelo přesně jak to melo byt . Jeste se zeptam nakodoval jsem si denni sviceni v mlhovkach s amerikou. Ted mi nepujdou zapnout samostatne parkovačky?? To jsem neveděl :kol-28:

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jak je to s denním svícením - základní stav je nenakódováno a máme vypínač s třemi polohami (bez AUTO) - tedy v poloze 0 nic nesvítí nikdy, v druhé svítí parkovačky, ve třetí svítí světla a dají se zapnout dálková světla. Správné nakódování pro nás je Skandinávie, pak jsou při poloze 0 automaticky rozsvícená všechna světla hned po otočení klíčku, svítí při startování a pak svítí klasicky jako při třetí poloze, jen nejdou dálková světla.

A pak je kódování na Ameriku, kdy při poloze 0 a zatažené ruční brzdě nesvítí nic, při odbrždění ruční brzdy se rozsvítí přední světla (případně mlhovky, dle nastavení), při druhé poloze svítí jen parkovačky a při třetí poloze zase vše klasicky svítí a fungují dálková světla.

Denní svícení tedy nastavuje jen polohu "0" a jak ta se bude chovat. Samozřejmě pro případ, že zůstanete stát někde u přejezdu, vypnete motor a zatáhnete ručku, stačí zapnout do druhé polohy a budou svítit parkovačky.

A ještě ke nastavení denního svícení na mlhovky - dle mého názoru to kromě "MachrIndexu" žádný praktický význam nemá, hlavně s ohledem na cenu žárovek H8 a H7. U xenonů už možná trochu ano, ale i tak, jaká je životnost a cena výbojky a jaká žárovky H8 v mlhovkách. Ale to je jen můj názor. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jak je to s denním svícením - základní stav je nenakódováno a máme vypínač s třemi polohami (bez AUTO) - tedy v poloze 0 nic nesvítí nikdy, v druhé svítí parkovačky, ve třetí svítí světla a dají se zapnout dálková světla. Správné nakódování pro nás je Skandinávie, pak jsou při poloze 0 automaticky rozsvícená všechna světla hned po otočení klíčku, svítí při startování a pak svítí klasicky jako při třetí poloze, jen nejdou dálková světla.

A pak je kódování na Ameriku, kdy při poloze 0 a zatažené ruční brzdě nesvítí nic, při odbrždění ruční brzdy se rozsvítí přední světla (případně mlhovky, dle nastavení), při druhé poloze svítí jen parkovačky a při třetí poloze zase vše klasicky svítí a fungují dálková světla.

Denní svícení tedy nastavuje jen polohu "0" a jak ta se bude chovat. Samozřejmě pro případ, že zůstanete stát někde u přejezdu, vypnete motor a zatáhnete ručku, stačí zapnout do druhé polohy a budou svítit parkovačky.

A ještě ke nastavení denního svícení na mlhovky - dle mého názoru to kromě "MachrIndexu" žádný praktický význam nemá, hlavně s ohledem na cenu žárovek H8 a H7. U xenonů už možná trochu ano, ale i tak, jaká je životnost a cena výbojky a jaká žárovky H8 v mlhovkách. Ale to je jen můj názor. :)

Jestli te dobře chápu tak mi parkovačky samostatne svitit musi ..ale co jsem zkousel tak nesviti.. v poloze nula sviti mlhovky ( denni sviceni ) v druhe poloze nezhasnou mlhovky a neroznou se samostatne parkovačky a v třeti polože je vse OK a rozviti se hlavni svetlomety...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už někdo řeší "opotřebování žárovky" tak to už je fakt masakr... lidi vzpamatujte se!

Asi si nepochopil co se tady řešilo protože Samurai položil otázku jestli se vlastně denní přes mlhovky vyplatí vzhledem k halogenům/xenonům... Takže jsme jen polemizovali a nikdo se tady nešťourá v žárovkách jako takových :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci,můžete mě poradit?

Koupil jsem si a nemontoval světla pro denní svícení zapojil přesně podle návodu ,ale světla po nastartování se nerosvítí.Ale jak vypnu zapalování,tak se asi na 10s.rosvítí a pak zhasnou.

Musím na diagnostiku?nebo co může být za problém.

Světla:http://www.bottari.c...-4-12v/d-70702/

Moc děkuji.

Editováno: , autor: Pavel S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotku bohužel nemám denniho sviceni jsem se nedávno zbavil tak ti to vyfotit nemužu.. ale pokud tam masnejakou krabičku tak si myslim že bys nic jineho potřebovat nemel.. ja mel problem že jsem si objednal denni sviceni z internetu a přišly mi jen svetla s kabeláži tak jsem musel jeste schanet relatko . natahl dratek na žarovku hlavniho svetla dalsi na baterku a dalši na kostru... a fungovalo to jak mělo... jen mi tam zateklo no hold jsem zakoupil nekvalitni denni sviceni proto jsem se ho zbavil a vic ti asi nejsem schopen pomoci.. snad se ozve nekdo jiný...

Editováno: , autor: BiGGy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem na to došel,poradil mě jeden autoelektrykář .Ten návod na montáž do oktávek (záleží asi podle výbavy) se musí udělat malinto jinak.Píšou,že se má vytáhnout hlavní kabel,který vede do světel a zapnout parkovačky ,pak odskoušet každý pin oranž.drátkem a u kterého se rosvítí modrá dioda,tak na ten to zapojit,dioda svítila,ale to nefungovalo!

Já musel NEODPOJIT kabel od světel a znovu to odskoušet tím oranž.káblíkem(pomocí jehle) až se rosvítila modrá dioda a rosvítila se ůplně na jiném pinu,než předtím.

Já jen,kdydy měl někdo stejný problé :kol-28: :kol-28:

BiGGi.i tak ti děkuji. :kol-47:

Editováno: , autor: Pavel S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Myslim zeje na zimu uplne zbytecny tu resit denni sviceni v mlhovkach nebo led, svetlo je pres den nekolik hodin a brzy se stmiva. Ridici skodovek jezdi i ve spatnym pocasi s dennim... proto ja koduji uz od zacatku listopadu denni viceni zase na predni potkavaci na 70% bez obrysu a vnitrniho osvetleni a+ zadni svetla. Jeto prace na 5x kliknout mysi =) s prislusnym kabelem hledej na ebay je tam toho mraky na upravu kodovani koncernu vw

Editováno: , autor: tomio3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...