Přejít na obsah

Denní svícení v mlhovkách OII předfacelift


Martin82

Doporučené příspěvky

kodovani

09 centralni elektrika

07 kodovani

otevrit v LCode

byt 0 bit 3 odskrtnout pro vypnuti denni evropa

byt 0 bit 4 zaskrtnout pro zapnuti denni amerika

byt 17 bit 4 zaskrtnout pro zapnuti denni pres mlhovky

byt 20 dec nastavit % svitivosti

můžeš mi prosím poradit k tomu kódování,zkoušel jsem to udělat kamarádovi,ale nějak se mi to nepodařilo,on tam ten bit 17 a 20 nemá,je úpně prázný,to znamená že se to pak u tohoto auta nastavit nedá?jeho současný log je viz příloha

post-57060-0-57071200-1371652417_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Takže jak je to s denním svícením - základní stav je nenakódováno a máme vypínač s třemi polohami (bez AUTO) - tedy v poloze 0 nic nesvítí nikdy, v druhé svítí parkovačky, ve třetí svítí světla a dají se zapnout dálková světla. Správné nakódování pro nás je Skandinávie, pak jsou při poloze 0 automaticky rozsvícená všechna světla hned po otočení klíčku, svítí při startování a pak svítí klasicky jako při třetí poloze, jen nejdou dálková světla.

A pak je kódování na Ameriku, kdy při poloze 0 a zatažené ruční brzdě nesvítí nic, při odbrždění ruční brzdy se rozsvítí přední světla (případně mlhovky, dle nastavení), při druhé poloze svítí jen parkovačky a při třetí poloze zase vše klasicky svítí a fungují dálková světla.

Denní svícení tedy nastavuje jen polohu "0" a jak ta se bude chovat. Samozřejmě pro případ, že zůstanete stát někde u přejezdu, vypnete motor a zatáhnete ručku, stačí zapnout do druhé polohy a budou svítit parkovačky.

A ještě ke nastavení denního svícení na mlhovky - dle mého názoru to kromě "MachrIndexu" žádný praktický význam nemá, hlavně s ohledem na cenu žárovek H8 a H7. U xenonů už možná trochu ano, ale i tak, jaká je životnost a cena výbojky a jaká žárovky H8 v mlhovkách. Ale to je jen můj názor. :)

Zdravicko,

 

je pri nastaveni severna amerika normalne ze mi zmizlo z maxidotu menu Comming Home/Leaving Home? Mam 2005, bkd, Tunnel light a dazdovy/svetelny senzor.

 

Dakujem za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím, resim trosku jiny problem v poloze nula a nastartovani se mi rosviti xenony chtel jsem si to nechat vypnout ale v jednotce ta funkce automatickeho rozsviceni neni aktivovana napada nekoho jak by tohle mohlo byt udelano? Mam octu 2 rok 2005

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, resim trosku jiny problem v poloze nula a nastartovani se mi rosviti xenony chtel jsem si to nechat vypnout ale v jednotce ta funkce automatickeho rozsviceni neni aktivovana napada nekoho jak by tohle mohlo byt udelano? Mam octu 2 rok 2005

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to by právě mělo jít, to tam někdo musel dát relé nebo dokodovat... nevím odkud si, třeba bych ti helpnul. každopádně v 9 jednotce, to tam určitě musí byt... že trvale používáš potkávačky(pravděpodobně takovy rozbalovací menu kolem 20 bitu)

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

ja sem to vyresil po svem nelibilo se mi ze mi sviti automaticky hlavni svetla a mhlovky uz taky ne tak sem to udelal takto vydel sem to na scoutu a mooc se mi to libi eu homologace na svetlech a sviti paradne jeste nechat vypnout funkcni automatickeho roznuti svetel pak je teprv dopojim dodrzel sem skoro i umisteni chybi 5cm mezi svetly ale zas mam snadny pristup k mlhovkam(nekomu se to nelibi a me zrovna moooooooooc)

post-6207-0-65243900-1390133545_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám nakodovánu Ameriku a mlhovky pro denní svícení na 60% svítivosti. V lednu jsem byl na technické a prošel jsem bez připomínek. A co se týče Policie, musí přece vidět na první pohled, že mi svítí mlhovky jako denní svícení, protože svítí samostatně. Kdybych svítil mlhovkama jako spousta některých dobrodruhů, měl bych k nim rozsvícena obrysová světla, neboť na rozdíl od denního svícení, mlhovky úplně samostatně zapnout nejdou. Je to ošetřený dobře, myslím že se není čeho bát a policajt by musel být úplný ťululum, aby tohle nepochopil.

No ,já platil ped dvěma týdny 300kč státním policajtům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...