Přejít na obsah

Divný zvuk 1,9 TDI 81Kw - klapka?


brejd

Doporučené příspěvky

Zdravim, potřeboval by jsem poradit. Po vypnutí motoru jde někde od motoru zvuk jakoby se zavírala nějaká klapka a je přidřená, nebo zanesená. U mé první oktávky bylo slyšet jen doraz ale u téhle to trvá cca. 30sec a nevím čím to je. Jedná se o octavii 1.9 TDI 81Kw r.v. 2004. Poradíte někdo co to může být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě to bude tedy ta chcípací klapka.

EDIT:

Je možné zjistit zda tato klapka funguje správně ? popř. třeba ji vyčistit? Po vypnutí motoru je 1-2 sec ticho a pak se ozve ten zvuk zavírání klapky, je to celkem nepříjemné, takže to chci vyřešit.

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, chcípací klapka funguje tak, že při chcípnutí motoru, vypnutí zapalování, se zavře a po zastavení motoru, cca 2-3 s, se zpátky otevře.

Zavření Ty neslyšíš, nemůžeš slyšet. Slyšíš jen to zpátky otevření. Ale je to jen krátký zvuk jak se klapka překlopí. Nic víc. Žádný skřípavý, přidřený zvuk by to vydávat nemělo. Ani nemá co. A už vůbec ne 30 s jak píšeš v prvním příspěvku.

Jinak u 1.9 TDI je součásti EGR ventilu, tudíž není vylouženo, že ten může být zasraný už tak, že blbne i klapka.

Z fotek Ti musí být jasné, že tam v podstatě nemá co skřípat a pohyb nemůže trvat dlouho

post-57881-0-88432100-1334000531_thumb.j

post-57881-0-20595300-1334000446_thumb.jpost-57881-0-50985400-1334000458_thumb.jpost-57881-0-28185600-1334000471_thumb.j

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem se tím zabýval a měl si pravdu přímo ta klapka to není. Požádal jsem kámoše aby mi vypnul zapalování a já jsem poslouchal odkud to vychází (viz. fotka). Co to je ? Když jsem na to položil ruku, tak to úplně vibrovalo, takže odtud jsou opravdu ty zvuky.

post-17519-0-94672600-1334080379_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfoť to taky z větší dálky, ať je vidět v "kontextu" celého mot. prostoru kde to je a pak půjde líp určit co toje.

Nicméně je to kterýsi ventil. Možná zrovna ten, který ovládá chcípací klapku. Otázka zní proč vibruje. Každopádně by vibrovat neměl. Pouze otevřít a zavřít. Kupovat nový zrovna nemusíš pokud bys měl možnost si jej od někoho půjčit a vyzkoušet.

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem se přesvědčil, že je to tento ventil (s býlím vrškem), jelikož celkem dost vibruje a zvuk vychází z něj. Tuhle octávku jsem koupil před měsícem a má větší spotřebu 6-7l, u předchozí octávky jsem jezdil max. za 5l. Nevím jestli ta spotřeba je s tím spojená ale snažím se na ni vychytat všechny nedostatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...