Přejít na obsah

Moravskoslezský kraj - Co takhle uspořádat nějaký sraz?


Kjuba

Doporučené příspěvky

Neřeším, že každá tvrz byla unikátní počtem, tvarem a druhem objektů - to byla nutnost, protože každá byla naplánovaná do jinýho terénu. Bouda je jiná hlavně v tom, že už byla v září-říjnu 1938 plně stavebně dokončená, na rozdíl od Dobrošova a dalších. Bylo na ní kromě těžký výzbroje všecko - lehký i těžký kulomety, vnitřní výbava, navýšenej palebnej průměr munice, zásoby potravin i posádka - připravená na všecko...

 

O to horší muselo bejt ji během 10 dní po Mnichovský dohodě muset opustit bez boje ... Ten pocit tam doslova trčí ze stěn ...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bando, zajímalo by mne, kdo z vás by v rámci nějakýho srázku by chtěl absolvovat prohlídku pevnostní tvrze Bouda - nejzachovalejší tvrz z těch, který ČSR postavila v letech 1936 - 38 na obranu svý severní hranice před Ádou Čalouníkem a jeho výbojnýma eskapádama.

 

...

 

Myslím to takhle - na sobotu 4.6. nebo 11.6. se smlouváme na srázek - dopoledne by se mohla konat rozhledna, hospůdka, gáblíček, odpoledne klidně i ta Mladějovská úzkorozchodka, ale ten Mladějov, to je otázka tak na 3 hodiny minimálně. Jsem schopnej se tady poptat, kolik by stál nocleh na železničních nocležnách - a v neděli ráno by se mohlo vyrazit na tu Boudu. Je to slabá 3/4hodina jízdy, ale pak pěší tůra.... to hodně omezuje případný zájemce o prohlídku z větší dálky, proto jsem myslel až na neděli a ten nocleh ...

A o pár příspěvků níž doplňuju, že pokud to stihnem dohodnout se dostatečně dopředu, můžem požádat o povolení až k objektu dojet po vlastní ose = ne se camprdit 3,5kilometru tam a zas zpátky pěšourem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To znamená buď uspořádat čistě pánskou jízdu, nebo pro nepřející leč přesto účastnící se polovičky vymyslet jinou zábavu, aby si přišly na svý a nechaly nám prostor. 

Je zajímavý, jak se kde kdo zašticuje zájmem-nezájmem svý polovičky o pánský témata na setkání, ale v Sedlišti jsme polovičku s sebou měli jen já a Martin...

 

No nic, jeden nápad bych měl, ale vyžadovalo by to od některejch z nás ústupek v podobě přepuštění plechovýho miláčka - aby si mohly popřesedat neřidičky k řidičkám a dojet si za svým, zatímco ti osiřelí by se nasáčkovali ke svým kolegům. Já bydlím v podstatě za humny a moje čtvrtstoletí přetrvávající polovice odmítá na bunkry i jen myslet, ale vsadím se, že kdyby měla třeba Maltovu polovici Evíka jako pilota, tak určitě nepohrdne nějakým ryze dámským podnikem - a "osiřelej" Martin by se mohl na Boudu svézt se mnou Drobkem ...

 

Pro dámy bych tady měl něco jako tohle: http://vamberk.cz/kultura-a-volny-cas/kultura/muzeum-krajky/

lokalita je https://mapy.cz/s/DdhW

= asi  30km od Český Třebový = přibližně 25 minut cesty. V létě tam mají otevřeno úterý až neděle jako v každým muzeu.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar kluci nápad supr ale bohužel teď se stehuju do toho rachota , červen sem půl fuc půl v práci do toho narozky a oslavy červenec odstavka v práci narozky našich....a srpen jestli se doziju tak půlka dovca a pak mám až volno.

Takže doufám že pojedete ať mužů ocumnout aspoň fotky o co přicházím teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Blíží se death-time pro podání žádosti o povolení výjezdu k Boudě na první termín - víkend 4.-5. června.

Do TOHOTO PÁTKU bych to potřeboval vědět - do SZ mi kdo chcete bejt zahrnutý do akce pošlete RZ auta a jméno + adresu provozovatele (pokud má jinýho majitele, tak i toho = pro auta na lízák).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...