Přejít na obsah

Zajištění světel proti krádeži


roman5a9

Doporučené příspěvky

Tak to je síla construkt na kapotu to koukám.....ale jak už je psáno co pak nadělají zloději s takto zabezpečenou kapotou když to nevědí.....bude to mazec a jak budou nasrXX tak poničí vše kolem!!!!!!!

bohužel škodovka nějak snad jako umyslně udělá takové chyby aby to šlo snadno ven.....a to nemluvě zámky octavii (kliky)to opravdu neni pořádně udělané......ach jo...!!!!!!!!!!

a když si to člověk dozabezpečí tak to samozřejmě nevědí a jdou s tím že to je chatrná věc a ejhle no ale aspon to zničí....!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky co je u zlodějů velkým hitem je prodej na benzínkách...nejednou mě tam otravoval cikán a nabízel mi od holících strojků až po autorádia.....Známé benzínky v Praze jsou: OMV na Pražskym okruhu za lanov.mostem ve směru na Čer.most a pak Benzina-Argentínská ul.,tam byl min.týden borec tmavší pleti z OI na slovenských RZ a nabízel tam autorádia,airbagy apod.....Na ně už bohužel ani neplatěj policajti,několikrát jsem viděl jak tam po nich šli a naháněli je tam a když jsem tam přijel o pár dní později,tak tam byli znova ty samý a nadále prodávali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Že se Vám nechce investovat do mechanického zabezpečení zcela chápu. Ale což využít home-made řešení ochrany. Například podobné jako to, které se používá při přepravě peněz. Jednoduše zdravotně bezpečný nástražný systém se speciálním barvivem. Někté chemikálile pronikají hluboko do kůže a jsou nesmyvatelné (něco jako tetování) a především velmi nápadné po dobu několika měsíců.

Netvrdím, že je to řešení nejelegantnější ale předpokládám že by mohlo být pro lupiče odrazující. Navíc se složení značící látky dá snadno modifikovat a na základě jedinečného složení by to mohlo sloužit jako nezpochybnitelný důkaz. :palec2:

Já na zabezpečení kapoty kašlu...ani né proto že mi auta parkujou v garáži,což teda z předposlední zkušenosti taky neni 100%ochrana,ale proto že když už se někdo k tomu na mých autech odhodlá,tak at si je veme a nezkurví polovinu auta....pořád podle mě lepší nechat opravit el.instalaci+dodání xenonů než jako majitel z té foto,tam bylo v prdeli......Kapota,maska,prasklej nárazník,blatník a pokroucená stěna.....takže se zabezpečením to je pak škoda pomalu jak při bouračce.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby se takovéto značkování montovalo do všech aut, tak by to jistě čórkaře odradilo, protože by věděli, že do toho nemají jít. Když si ale někdo něco takového nestandardního namontuje sám, tak to akorát toho čórkaře nasere a zdemoluje ti auto, aby ti vysvětlil, že se nemáš bránit....

Chce to systém ala Night Rider :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, vycházel jsem z toho že zloděj (či spíše sehraná parta) uvažuje celkem racionálně a přirozenou jeho reakcí bude uskutečnit lup. V tom mu nebude nic bránit. A pak se po práci očistit od nějakého kapaliny, kterým se při "práci" zasvinil.

Ale ouha čím více bude čistit sebe nebo potřísněné zboží, tím více stop po sobě zanechá. (existují liminiscenční přípravky, ktere se v celé kráse ukáží až na dením světle)

Takže jako prvotní prevence to fungovat nebude, ale po jistý čas tito lidé budou poněkud nápadní (jako marťani) a budou nepoužitelní pro obhlídku vhodných objektů. Nebo budou nuceni na čas od svých aktivit upustit.

Ad Night Rider - to je sic romantická představa ale patří do říše fantazie. Podstoupit riyiko, že někoho zraním nebo poškodím na zdraví je pro mne nepřijatelná. Přec si myslím že věc a tvor jsou ycela nesouměřitelné veci. Ač citelným materiálním poškozením zlodějem muže být významě ovlivněn život můj.

Easy Rider mi jsou mylejší :)

Kdyby se takovéto značkování montovalo do všech aut, tak by to jistě čórkaře odradilo, protože by věděli, že do toho nemají jít. Když si ale někdo něco takového nestandardního namontuje sám, tak to akorát toho čórkaře nasere a zdemoluje ti auto, aby ti vysvětlil, že se nemáš bránit....

Chce to systém ala Night Rider :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

tak juž jsem taky v klubu okradených nějaky kozomrd mi o víkendu vyrval xenony hrůza  :kol-26: ,vystříhal dráty a teď mají chlapi v servisu problém to dát do kupy,nemáte někdo schéma zapojení š.octavia 2 rv 2008,blinkry dálkové a parkovačky jedou normálně jen lampy ne a ne naskočit :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Tak já už jsem taky bez xenonů podruhé a pokaždé oknem. Vždy mezi 4-5 hodinou ráno za deště nebo minule sněžení. 

Od minulejška jsem na tomto parkovacím místě parkoval 3x za celý rok a půl. Parkovací místo přímo před vchodem do domu s 18 bytovýma jednotkama.

Pod pouličním osvětlením a s výhledem na celý barák. Z druhé stravy výhled na 2 věžáky. Resumé: Kde zaparkuješ a kolik máš alarmů je nezajímá.

post-67420-0-25923900-1412495091_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že je vás tady dost kteří přišli o xenony jako já :kol-32: , tak bych potřeboval poradit. Minule si dali práci s odpojením konektorů, ale

tentokrát mi to střihli i s konektorem v míste, kde je 10 drátků a po 10ti centimetrech se to slučuje s další kabeláží. Myslel jsem že koupím

propojovací kabel pro xenony na O2, číslo dílu 1Z0 941 813 B a jen propojím na konektorech v kabeláži, ale nenašel jsem místo kde se

tento kabel napojuje. Poradí mi někdo ? Už jste to někdo řešili svépomocí ? Nebo jste si to nechali dělat ve škodovce a za kolik ?

Prý se musí dokonce druhé xenony ještě nějak nakódovat ? Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam pojištění 6+ od České a až při škodní události jsem zjistil, že mi pojiska kryje pouze rozpočtem a to z dostupných dílů na trhu (pozor na toto pojištění). Takže mi to klidně můžou

napočítat z čínských pirátských dílů, vezmou 5tis spoluúčast a já bych se v  autorizáku nedoplatil ze svého. A jak na sviňu mám asi mesíc před výročím

tak s pojistkou už nehnu. To budu řešit následně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...