Přejít na obsah

Parkovací asistent


Wittmann

Doporučené příspěvky

jestli je to stejné,nevím,ale kluci říkali že s OII prostě nejde,protože musí být na Canu-nevím,nezkoušel jsem.Jinak proč řešíte tak složitou zkoušku,když to jde udělat doma ma podlaze za pár minut.Napojiš tři dráty na +12 a jeden na kostru a je to.

Ja to odskúšam a podám hlásenie -_-

To by bolo tiež fajn riešenie, pripojiť to na stole. Problém je ten, že nemám vhodný zdroj a chýba mi kabeláž a kontakty k repráku. A ani diagnostiku takto na stole nespravím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

žádný výbava.Stabil zdroj.nic víc+ diag.zásuvku.Někdy vyfotím

Jo jo, takéto niečo by som rád videl!

Ja som raz chcel odskúšať autorádio - pripojil som ho na kvalitný PC zdroj Enermax, 12V je 12V, veď to musí fungovať. Vzdal som to po tretej odpálenej poistke :ph34r:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to spec.upravený PC zdroj.UMÍ MSE OKAMŽITĚ ODPOJIT PŘI ZKRATU A TAKY MU NEVADÍ TRVALÝ ZKRAT.JDE AŽ DO 1,5A,tedy snese i napojení navigace v plném režimu.V předu mám vyvedený + a - pól a "K"vedení a vzadu mám diag.zásuvku z auta.Potom mám udělané propojení pro rádio,airbagovku,komfortky,světla a co potřebuji,si vždy dodělám.

post-10-1155927322.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem konečně namontoval parkovacího asistenta, takže několik postřehů:

K vrtání děr do lišty nárazníku jsem použil ten stromečkový vrták. Podařilo se mi sehnat "značkový noname" LUX za 350,-. Šlo to s ním skvěle, jen doporučuji použít vrtačku s regulací otáček.

Pomocí stromečkové vrtáku, lze udělat i díry do vlastního nárazníku. Nejdříve vyvrtat kruhovou díru a pak tlačením na jednu stranu+vyndaváním a zandaváním vrtáku to protáhnout na ovál. Pokud se to dělá opatrně, tak ta díra je moc pěkná.

Jinak na tom opravdu není nic složitého. Nalepaní držáků - osazení čidel - připojení kabelu - navrtání děr pro jeho úchyty - přidělání nárazníku.

ŘJ jsem dal na zadní levý podběh. Jsou tam navařené dva šrouby. Zajistil jsem ji plastovými maticemi. Elektroinstalaci jsem udělal přesně tak, jak tady radil profor. Jen jsem nestihl zapojit K-line. Také repráček jsem provizorně umístil na podběh. Až bude čas tak jej protáhnu víc dopředu a připojím ŘJ na diagnostickou zásuvku.

Celkem mě to vyšlo na 2500 - sada asistenta (nový origo) + vrták + textilní izolačka + stahovací pásky + nějaký dráty + piny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to stejné,nevím,ale kluci říkali že s OII prostě nejde,protože musí být na Canu-nevím,nezkoušel jsem.

Takže včera sme v praxi overili, že to funguje - použili sme univerzálnu RJ parkasistu, kabeláž z O2 a všetko funguje, vrátane diagnostiky. A montovali sme do F Combi MR06.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Profor: Tak som vyhnal toho chrobáka z hlavy. Prelúskal som múdre knihy a naozaj som napísal zlú informáciu. RJ u O2 je úplne iná, ako v F alebo O1 - má iné zapojenie. Kabeláž a čidlá sú však identické. Preto sa nám úspešne podarilo skombinovať RJ z Fabie s čidlami a kabelážou z O2 B)

Áno, píska veru vynikajúco -_-

Editováno: , autor: Igor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Obnovim toto téma.

Dneska jsem ho konečně taky namontil, ale chci se zeptat na dvě věci:

1. kam se uchytává kabel přes ty jeho uchytky ma spravnš nacvaknout? Já jsem ho chitil k te plastové liště co je na kastli pod naraznikem post-3671-1180890995_thumb.jpg ale nevim jestli je to správně, protože ty kabliky jsou pak strašně krátké pro nasazovaní narazníku

2. drží ty lepené držáčky čidel dobře - mě stačí že se o čidlo trošku opřu a ono zapadne dovnitř - před lepením jsem všechno odmastil, po nalepení do lišty to vypadalo že to drží dobře ale po nacvaknutí do narazníku mi připadá že to nějak blbě drží - poraďte co s tím? Vypada to že to bude chtit znova něčim přilepit a nějak líp ale nechce se mi znovu sundavat narazník a pak ta lišta.

dík za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brunoos: máš to uchytené zle, tie držiačiky majú ísť do tých malých dierok pod lištou ako sú na fotke, žial nemám foto s kabelážou, ale snáď to bude jasné. Odtial zo stredu nárazníku kábel visí až po tú humenú priechodku dovnútra..

K tomu že ti nedržia...máš to ako ja?? mne to išlo do tých držiakov dosť ťažko tak asi to máš inak a preto sa ti to hýbe...

foto:

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=245489

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brunoos: máš to uchytené zle, tie držiačiky majú ísť do tých malých dierok pod lištou ako sú na fotke, žial nemám foto s kabelážou, ale snáď to bude jasné. Odtial zo stredu nárazníku kábel visí až po tú humenú priechodku dovnútra..

K tomu že ti nedržia...máš to ako ja?? mne to išlo do tých držiakov dosť ťažko tak asi to máš inak a preto sa ti to hýbe...

AHA - tak uchycení kabelu je mi už jasný - ja jsem si právě myslel že kabely mají být napevno na autě - takže to si při prvním sundání narazníku změnim

k tomu uchycení:

tady je fotka nalepeneho držaku v liště:

post-3671-1180907096_thumb.jpg

a tady už po nacvaknutí v narazníku:

post-3671-1180907129_thumb.jpg

- mě to tam šlo taky těžko přes ten narazník - mýslím ty zobačky toho držačku, ale mezi touto plochou :

post-3671-1180907290_thumb.jpg a pak plochou narazníku je mezera a tak se to muže odlepit

- ty zobačky na těch držačcích drží polohu směrem ven ale ne dovnitř

no vidim to na ještě jedno rozebrání a nějak to polepim

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

máš to dobre ako pozerám a vravíš že sa so senzorom dá hýbať? ten držiak jeho stojí pevne? mal by čo pozerám podla foto. ak sa ti dá hýbať senzorom asi ti chýbajú tie tesniace gumičky na nich...

aha - takže mezi tu plošku kam ukazuje červena šipka v předchozim přispěvku a narazník patří ještě něco - když to rozeberu tak tam hodim nějaké těsnění a je to

profor - díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten držiak máš prilepený? nemyslel som to kam ukazuje šípka...

máš na senzoroch tie biele gumičky? myslel som že ich nemáš a potom by sa mohol senzor trochu hýbať v tom držiaku

http://forum.skodahome.cz/index.php?s=&amp...st&p=247196

nee - ty bile gumičky tam mam - senzor v držaku drží dobře

držak je přilepeny ale jakoby špatně drželo to lepidlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...