Přejít na obsah

Parkovací asistent


Wittmann

Doporučené příspěvky

Chystám se na montáž origo parkovacího asistentu. Prošel jsem forum a potřebuji si ujasnit ještě několik věcí:

1. čím provrtat tu černou lištu na nárazníku pro usazení čidel? Předpokládám, že ta hmota se asi nedá moc brousit, takže to chce přesnou díru hned na poprvý

2. jak má být správně umístěn držák senzoru? Jde mi o to, že ty dva zobáčky, co tam jsou, nemají žádné odpružení. Takže pokud už je narvu do nárazníku, tak už to asi nepůjde rozebrat. (Zjedné strany nacvaknuto v nárazníku - zdruhé nalepené na té černé liště)

3. jak zapojit elektriku v interiéru? nemám totiž kabeláž od toho hnědého konektoru, co vede z řídící jednotky. Předně ji řečeno mám konektor s cca 5 centimetry drátů. Takže kouká z něj bílo-černý, hnědý, černo-zelený a modro-fialový drát - kam s nimi (co nejpřejněji :-). V reproduktoru je zastrčený konektor a z něj koukají dva dráty - takže opět kam s nimi (asi někam do toho hnědého konektoru)

předem dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vrtání je potřeba stromečkový vrták,stojí okolo 1000,-Kč,pokud to má dobře vypadat.Senzory mají spec.držák,z kterého se dají kdykoli vytáhnout.Schéma zapojení je v DP.Asi jsi koupil nekompletní parkovák,jak ostatně spoustu lidí s tohoto fóra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To s tím stromečkovým vrtákem za litr jsem nechtěl slyšet :( Co klasický sukovník do dřeva?

Jinak k tomu držáku - asi jsem to špatně popsal, jde mi o to, že nepůjde sundat ta černá lišta na nárazníku, protože ji bude jistit ten držák senzoru. Ale to je stejně vedlejší....

Spíš by mě zajímala ta elektro instalace. Někdo to zde popisoval, ale já mám na tom konektoru trochu jiné barvy kablíků. DP jsem si nechával jako poslední možnost. Podle ní jsem už předělával dráty k tempomatu a téměř jsem se z toho ...

to Gil. To bylo drsný. Ale je fakt, že o tom parkovacím přisluhovači nevím vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte k tej lište...

netrap sa vrtanim. kup origo novu a maš diery krasne hladke. mna stala 750SK takže u vas to nebude tak strašne ako ten vrtak.

maš pokoj!

k tym kablom, napiš aka farba ide z ktoreho pinu - 1 - hneda....

inak ja som ho mal napojeny ale bez senzorov a potom som ho zapojil aj so senzormi a nešiel...treba sa pripojiť naň a vymazať chybove kody. potom to pojde. ale to len v pripade že maš všetko ok zapojene a nebude ti hlasiť nič :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ako možno si to chceš vyvrtať sam, ale radšej by som to kupil, maš to krasne ako ma byť a maš to presne.

inak elektricky sa nemaš čoho bať, maš aj ten repračik k tomu?

pokial ano, možeš ho dať namiesto repro radia pokial ich nemaš v tom plaste čo drži plato. taktiež na lavej strane je pod tym plastom hnedy konektor, napajanie možeš potiahnuť z pinu 1 čo je napajanie zadneho stierača. zem som potiahol z konektoru svetiel taktiež spiatočku som potiahol z toho isteho konektoru. škoda, zabudol som fotit:-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to profor. teď koukám do Etky a stojí 600,- to docela jde...

k těm pinům

černo-zelený 5

černo-bílý 6

hnědý 11

modro-fialový 12

tak spravne ma byť na pine:

5 - hnedo/zeleny - spinač v konektore privesu - ak maš

6 - čierno/modrý - napojiš na lave svetlo pin 4 (tiež čierno/modrý) cuvacie svetlo

11 - podla schemy neni - hnedy prepinuj na tom konektore na pin 16 alebo 8 ZEM

12 - zeleno/biely - K-Line - to musiš potiahnuť až dopredu napr na VAG konektor

čo ti chyba

1 a 9 - čierno/fialový - napajanie (na ten konektor ako som napisal)

medzi pin 2 a 10 napojiš repračik

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok páni, zákerná otázka - dá sa nejak odskúšať funkčnosť parkovacích senzorov bez toho, že by som to zamontoval do auta?

Tiež mám jednu sadu z pochybného zdroja a rád by som pred rozobratím polovice auta odskúšal, či to vôbec funguje...

Ďaľší problém, ktorý budem musieť vyriešiť je farba - mám len lakované biele, a rád by som čierne, keďže pôjdu do lišty na Fabiu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne že to možeš vyskušať, tiež som to skušal a pohoda. postav senzory na zem napojene na RJ a zapoj napajanie, repro a pripoj vstup od spiatočky na + a musi pipnut (ak je tak nakodovana) a ked sa budeš hybať pri senzoroch zistiš či su funkčne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kuk na ten obrazok čo som dal a ak maš DP tak podla toho to zapoj.

ak to su origo kable tak tam maš 2x hnedy - ZEM a 2x čierno/fialovy - napajanie.

predtym som popisal čo ma sa zapojiť kam

-_-

a k tomu lakovaniu, ja ich mam origo čierne a su leskle

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...