Přejít na obsah

Parkovací asistent


Wittmann

Doporučené příspěvky

Tak další problémek - nemohu sehnat piny do toho konektoru.

Byl jsem ve Škodovce a tam mi řekli, že piny neumějí objednat, protože podle obrázků v katalogu nepoznají jaký to je. Prý když sami potřebují, tak je chodí kupovat do prodejny GM (v Praze na Florenci). No tak sem šel do GM a tam, když jsem jim ukázal konektor, tak jen vrtěli hlavou. Když jsem jim řekl, že to je na Fabii, tak mě vítězoslavně poslali do Škodovky. :angry:

Kde se tedy prosím v Praze dají koupit piny do té svorkovnice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tie piny su špecificke, ale tieto podla obrazku by si si mohol skusit kupit, neviem presne či maju dvojrade teda tušim 2x8 ale ak nie tak kupiš dva po 8 pinov.

možno tie piny vlezu do povodneho konektoru, ak nie zlepiš 2x8 a pripojiš. len to potom zafixuj aby ti nevypadli :D

post-10-1155666115.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak kuk na ten obrazok čo som dal a ak maš DP tak podla toho to zapoj.

ak to su origo kable tak tam maš 2x hnedy - ZEM a 2x čierno/fialovy - napajanie.

predtym som popisal čo ma sa zapojiť kam

-_-

a k tomu lakovaniu, ja ich mam origo čierne a su leskle

Tie origo čierne su naozaj lesklý plast?

Ono ale keď ich strieknem lesklou čiernou, tak asi budú lesklejšie, než ten plast...

Rozhodol som sa, že to nechám na elektrikára - ja sa pre istotu v tom špárať nebudem :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem lištu vrtal korunkovým vrtákem. Jen se mi nepodařilo sehnat průměr 24mm, tak bylo nutné vrták vytočit na soustruhu. Vrták - viz mizerné foto z mobilu. Měl jsem obavu o správnou pozici děr, naštěstí byly pozice označeny kruhem a křížem na vnitřní straně lišty.

post-10-1155678966.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zapojiť 7 kablikov?:-) ale jasne :D

tu je sice trochu nezaostrena fotka ale oproti matnemu to ma daleko.

a ked sa ti to zaspini, nebude to leskle :D

Sa ti šéfuje, keď si to už robil :t

Ja by som potreboval návod pre analfabetov - šedý kábel potiahneš tade a tade, napojíš tam a tam na pin č.159 a podobne. Proste čo najkonkrétnejšie. V prvej etape by mi fakt stačilo, ako overím, či ten parkasistent funguje. Ak nie, tak mám po probléme :D

To fakt sú originál senzory lakované na čierno? Podľa fotiek to tak vyzerá...

Prikladám foto, ako vyzerajú tie moje senzory. Problém je asi ten, že je lakovaná aj tá ich objímka a tá na tvojej fotke vyzerá matne.

post-10-1155763281.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty moje čidla s držáky vypadaj trochu jinak (nemám tam to vyzobnutí po stranách)

taky koukám, že k tomu máš stejný (hnědý) konektor jako já. Dnes mi ale dva servisáci nezávisle na sobě řekli, že tento je na Oktávku/Superb a snad od klimatizace nebo něco takovýho, ale do jednotky pasuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten držák co máš na fotce stojí za prd.Kup ten druhý,je lepší.

Jinak jsem slyšel a bude to snad pravda,že park.senzory z OII nejdou u Octávky a Fábie,protože jednotka komunikuje po Canu,ale to se asi bude týkat jen rádia,tak snad s reprátem by to mohlo jít.Jinak zapojení máš pěkně popsané v DP

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby: Číslo jednotky je rovnaké pre O1, O2 aj F - 6Y6 919 283 A. Káblový zväzok na čidlá mám 1Z5 971 065, t.j. pre O2 Combi. Podľa mojich čo mám je rozdiel jedine v dĺžke kábla, zapojenie je rovnaké ako 6Y0 971 065 (F Combi).

Vďaka za tip, kúpim teda tie lepšie držiaky. Ale fakt by som to naozaj rád vyskúšal, či je vôbec tá RJ funkčná a takisto či sú čidlá OK. Ak nie, tak zbytočne nebudem do toho investovať a šmarím to rovno do koša :blink:

Profor: Som z BA. Ten hnedý konektor je 16 pinový a sedí do RJ, je naň pripojených 8 káblov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby: Číslo jednotky je rovnaké pre O1, O2 aj F - 6Y6 919 283 A. Káblový zväzok na čidlá mám 1Z5 971 065, t.j. pre O2 Combi. Podľa mojich čo mám je rozdiel jedine v dĺžke kábla, zapojenie je rovnaké ako 6Y0 971 065 (F Combi).

Vďaka za tip, kúpim teda tie lepšie držiaky. Ale fakt by som to naozaj rád vyskúšal, či je vôbec tá RJ funkčná a takisto či sú čidlá OK. Ak nie, tak zbytočne nebudem do toho investovať a šmarím to rovno do koša :blink:

Profor: Som z BA. Ten hnedý konektor je 16 pinový a sedí do RJ, je naň pripojených 8 káblov...

ja som z PK denne chodim do BA :D

ak to chceš vyskušať, možeme ju napojiť v mojom aute a hned budeš vedieť či ide a či nie -_- a ak by si mal tie držiaky alištu tak to možme aj nahodiť -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som z PK denne chodim do BA :D

ak to chceš vyskušať, možeme ju napojiť v mojom aute a hned budeš vedieť či ide a či nie -_- a ak by si mal tie držiaky alištu tak to možme aj nahodiť -_-

To by som ti bol veľmi vďačný -_--_--_-

Posielam ti správu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli je to stejné,nevím,ale kluci říkali že s OII prostě nejde,protože musí být na Canu-nevím,nezkoušel jsem.Jinak proč řešíte tak složitou zkoušku,když to jde udělat doma ma podlaze za pár minut.Napojiš tři dráty na +12 a jeden na kostru a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...