Přejít na obsah

spojka po najetí 54tis. km


Míra Škoda

Doporučené příspěvky

ahoj, uvítám všechny názory a nápady co by mohlo bejt špatne. Přivezli jsme auto pro mladou je to Fabia 1.4 MPI 50kW má najeto 54 tis km. je to dovoz z DE po důchodci zřejmě. Spojka zabírá až úplne nahoře cca 2cm od konce je to hrozné spojku zkouseli odvzdusnit a nepomohlo to. Jezdit tento duchodce se seslápnouspojkou stejne jako s plynem? takze je odrbaná lamela?Nebohlo be to bejt neco jiného? auto nějakou dobu stálo. jinak auto má opravdu najeto 54tis nic neni na 100% ale tak 98% to opravdu má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem měnil spojku ve 115 tis.km, protože se mi nelíbilo to, co tobě - zabírala výš než mi bylo milé a ani odvzdušnění to zásadně nezměnilo.

Při rozebrání jsem zjistil, že ještě 1/4 obložení tam byla a že jsem mohl jezdit dál.

Ovšem s novým přítlačákem, ložiskem a lamelou (Sachs) zabírá spojka tam, kde bych ji asi chtěl mít a tak si nestěžuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

To jistě, taky jde o to jak často je spojka v prokluzu. Znám lidi, co třeba parkují stylem 3000ot a spojka v prokluzu, to se potom nedivím, že spojka je po 60tis kaput.

Je pravda, že jsem s fabkou jezdil dost po dálnicích, ale po městě toho naskákala taky dost, ten poměr bude asi 40:60, a odtáhla několik tun na vozíku v posledních 3 letech.

Vždy je to o tom, jak s tím člověk zachází, proto taky píšu, že to chce "fištróna" odvařit za 60tkm spojku ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...