Přejít na obsah

O1 TDI 1999 kontrolka motora


RuleZZzz

Doporučené příspěvky

Chalani, má Octavia 1 interiér nový ale budíky sú ešte tie bez maxidotu a ručičky majú to klasické očíslovanie.

Neviete, či majú mať tieto budíky aj kontrolku motora? Lebo keď som to mal rozobrané, tak je tam otvor na kontrolku motora, ale žiarovka v ňom nie je. Taktiež tam je otvor na kontrolku parkovaích svetiel, ale žiarovka v ňom nebola a taktiež som tam našiel otvor značky ľavej a pravej smerovky a medzi šípkami smeroviek na tej kontrolke bolo číslo 1. Neviete, či to má byť zapojené a aké funkcie majú tieto kontrolky? Kontrolka motora a parkovacie svetlá to viem, ale tie smerovky ma zaujímajú a tiež, či má byť žiarovka v otvore na kontrolku motora, alebo chybu motora na tomto aute siganlizuje len žhavenie.

Jedná sa o budíky, ktoré sú v prílohe na fotke.

Ďakujem.

post-76314-0-28902200-1355765020_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka motoru: Tipuji že máš zaslepený EGR ventil a aby nesvítila tak ji nekdo vykuchal. Ikdyž jsem slyšel, že jinak než tak "zhasnout" kontrolku motoru při zaslepeném EGR nejde až někdy od 02+

Levá-Pravá směrovka s jedničkou uprostřed = kontrolka přívěsu. Ale aby svítila musí být jiný přerušovač směrových světel a trochu jinak zapojen. Teda odpojen drát pro podsvit (ty spínače svítí hned po zapnutí zapalování) a místo něj připojen dráz z budíků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ďakujem ti, ale EGR nemám zaslepné, v motore nie sú robené žiadne úpravy mimo klasického servisu. Preto teraz presne neviem, či tam tá žiarovka má byť alebo nemá, ak má, tak ju tam dám a uvidíme, či bude svietiť. Lebo na Octaviach pred FL s novou prístrojovkou som videl vždy len tie stredové kontrolky svietiť, ale túto motorovú, pravdu povediac, neviem či som videl, ale keď je tam otvor, tak by tam zrejme mala byť, že? :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, to je ona, teda má svietiť... fajn, teda záhada sa začína rozuzlovať :D a čo všetko má ešte svietiť? Mne svieti pri otočeí kľúčom: ABS, ručná brzda, rezerva, žhavenie, kľúčik, batéria, olej, teplota motora, ABG a ešte mi tam má teda svietiť aj kontrolka motora, teda tá, ktorú postol Wojnar, jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

viete mi povedať, že aké žiarovky idú do budíkov? Oranžové s výkonom 1,1W alebo zelené s výkonom 2W? Má byť podsvietené aj políčko so signalizáciou stretávacích svetiel? A čo signalizácia zapnutých pásov? Aj tú tam mám ale nie je tam žiarovka. Teda svietiť musí aj kontrolka "Check", jo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardón, zle som to napísal, mám tam voľné políčko na parkovacie (obrysové) svetlá, stretávacie mám samozrejme obsadené, miesto na žiarovku parkovacích svetiel je voľné, ale to asi nevadí, že?

Wojnar a ty máš signaliziáciu pásov? Ja mám výbavu SLX, r. v. 08/99

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, obrysky nemám. Nejsou asi nikde.

Pásy mám. U mně výbava vychází z Ambiente, MR04.

Ty musíš nejdřív zkotrolovat jestli máš vůbec zámek pásu z mikrospínačem, jestli ti jde kabel k sedačce.

Jestli ano a pořád nesvítí tak zkontrolovat, popřípadě nakódovat přístrojovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem ti za upresnenie, káble ku sedačkám idú na obidvoch stranách, ale to sú zrejme káble na vyhrievanie sedačiek. Konkrétne do tej konzoly, kde sa zapína pás nejde žiadny kábel, teda asi sú to len budíky, ale túto funkciu moje auto zrejme nemá. Dnes nahodím žiarovku na "check" motora a uvidím, čo to povie. Mám hodiť žiarovku aj na tie smerovky, kde je v strede "1"? Lebo ťažné mám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad tažné:

Je to složitější a abych se přiznal nevím jak je to u předface.

U FL je, jak jsem psal výše, i jiný přerušovač a pak taky mírně odlišné zapojení.

Dej ji tam a uvidíš.

Záleží jestli máš tažné od výroby nebo dodělávané dodatečně. Když od výroby, tak by mělo být vše zapojené a osazené jak má být.

Jestli dodělávané, pak nemusí být nic a kontrolka ani blikat nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, žiarovky nahodené, vymenené a kontrolka stále nesvieti. Moje budíky zrejme nemajú podporu tejto kontrolky. Žiarovky v budíkoch sú ešte pôvodné s pôvodným rokom výroby a taktiež to miesto, kde mala byť žiarovka "check" tak to miesto bolo nedotknuté, teda žiadovka tam ani nikdy nebola (neboli tam tie ryhy, ktoré ostanú po vybratí žiarovky). Signalizácia zapojeného vozíka detto.

Je teda možné, že moja octavia nemá mať kontrolku "check" ?

Budíky sú vyrobené 05/1999 a OEM číslo je 1U1919034G

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že by kontrola motoru nebyla osazená vůbec?

V jednom návodu co mám stažený, jak je popis kontrolek, je zrovna u kontrolky motoru hvězdička, stejně jak taky u jiných kontrolek, které bývají volitelné podle výbavy.

Dám příklad: Červená kontrolka oleje, kontrolka potkávacích světel, kontrolka chl. kapaliny a pod je bez hvězdičky.

Ale žlutá kontrolka oleje, kontrolka brzd. obložení, kontrolka hladiny v ostřikovačích a pod. má hvězdičku pro pozdější vysvětlivku: "Podle výbavy".

Signalizace zapojeného vozíku se řešila tady: http://forum.skodaho...41#entry1707541

V krátkosti: Jestli máš tažné dodělávané, je třeba vyměnit i přerušovač směrovek a doplnit jeden drát k budíkům, u přerušovače vyhodit drát s podsvícením a místo něj zapojit ten od budíků (kontrolky).

Editováno: , autor: Wojnar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wojnar, ďakujem ti za pomoc a za reakciu, tiež som to pozeral v návode od môjho auta a je tam písané to isté, ako si písal a je tam presne hviezdička pri tejto kontrolke a je uvedené ako "podľa výbavy". Avšak myslel som, že keď mám výbavu SLX, tak že tam bude všetko z týchto vecí, ktoré platia pre spomínaný modelový rok. No nevadí, žijem aj bez toho :)

Ten prerušovač smeroviek vozíka bola len moja čistá zvedavosť. Ťažné tam je, westfalia, ale či je od výroby, to neviem posúdiť, ale je pevné, nie je odnímateľné.

Ďakujem ešte raz za postrehy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem to tady a v tématu o kontrolce vozíku četl, tak jsem se minulý víkend rozhodl, že se na budíky zezadu taky podívám, jak to mám s těma kontrolkama já. O1 combi 1,9tdi 81 kw rv 1999. A zjistil jsem, že jsem na tom stejně, jako RuleZZzz. Kontrolka motoru chybí, stejně jako kontrolka vozíku, pásů, obrysovek. Tak jsem tam na zkoušku dal žárovky z mlhovek a stejně se nic nerozsítilo. No, co nadělám. Přežil jsem s tím skoro rok, tak s tím budu žít dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 9 let později...
V 17. 12. 2012 na 18:23, RuleZZzz napsal:

Chalani, má Octavia 1 interiér nový ale budíky sú ešte tie bez maxidotu a ručičky majú to klasické očíslovanie.

Neviete, či majú mať tieto budíky aj kontrolku motora? Lebo keď som to mal rozobrané, tak je tam otvor na kontrolku motora, ale žiarovka v ňom nie je. Taktiež tam je otvor na kontrolku parkovaích svetiel, ale žiarovka v ňom nebola a taktiež som tam našiel otvor značky ľavej a pravej smerovky a medzi šípkami smeroviek na tej kontrolke bolo číslo 1. Neviete, či to má byť zapojené a aké funkcie majú tieto kontrolky? Kontrolka motora a parkovacie svetlá to viem, ale tie smerovky ma zaujímajú a tiež, či má byť žiarovka v otvore na kontrolku motora, alebo chybu motora na tomto aute siganlizuje len žhavenie.

Jedná sa o budíky, ktoré sú v prílohe na fotke.

Ďakujem.

post-76314-0-28902200-1355765020_thumb.j

(1.8 20v trubo) Som to teraz riešil z kamošom a fakt není, ja som z toho uplne mimo. normalne rozhodený lebo som čakal že tam buded a nič, odpojil snimač váhy vzduchu, skapalo to ale kontrolka motora nikde. dufam že to pomohlo, ale asi fakt tieto pred facelift octaviie nemajú túto kontrolku. Viem zaručit že verzia TOUR z mojou motorizaciou kontrolku motora má. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...