Přejít na obsah

Podvozek vrže


Pro_man

Doporučené příspěvky

Ahojte, všiml jsem si toho už minulou zimu ale bylo toho méně...A na léto to zase zmizelo. Na hrbolech na kterých auto více propruží a zhoupne se třeba i na retardérech se ozve z přední nápravy hlasité zavrzání. Když najedu na běžné menší nerovnosti tak je klid, ale když auto pořádně propruží tak vrzají! Nemyslím když třeba zbytečně rychle najedete na retardér a ozve se rána ale na plynulejším ale vyšší nerovnosti to jde hodně slyšet. Jakoby nějaké klouby nebo zatuhnuté tlumiče. V servise nic nenašli že prý to slyší ale není to nic co by bylo opotřebované...

Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, všiml jsem si toho už minulou zimu ale bylo toho méně...A na léto to zase zmizelo. Na hrbolech na kterých auto více propruží a zhoupne se třeba i na retardérech se ozve z přední nápravy hlasité zavrzání. Když najedu na běžné menší nerovnosti tak je klid, ale když auto pořádně propruží tak vrzají! Nemyslím když třeba zbytečně rychle najedete na retardér a ozve se rána ale na plynulejším ale vyšší nerovnosti to jde hodně slyšet. Jakoby nějaké klouby nebo zatuhnuté tlumiče. V servise nic nenašli že prý to slyší ale není to nic co by bylo opotřebované...

Díky za rady

Mně to dělaly "kosti", spojovací tyče mezi tlumičem a zkrutným stabilizátorem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to dělá taky, hlavně když je vyřazeno a přejedu nějaký hrbol, kostima to nebylo, je jedno jestli jsou kola rovně, nebo do rejdu..Poslechově to jde ze spolujezdcové strany. Nejvíc se to ukáže, když najedu do kaluže (něco se namočí) a pak to vrže jak sviňa. Zatím jsem nezjistil, čím to je. Roomster 1,4 16v MR 2009.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem řešil na máminém roomstru před vánoci. Byly to silentbloky předních ramen - ty zadní. Takový válec, vylisuje se starý a nalisuje nový, práce na dvě hoďky, a je absolutní ticho teď...

Dělalo to hlavně za vlhka a po ránu.

Editováno: , autor: Dalik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim, robi mi to iste ale na zadnej naprave. prechodom cez vacsiu nerovnost alebo retarder to zavrzga ako .... v servise mi tiez tvrdia, ze nic nenasli. ja tvrdim, ze to v poriadku nemoze byt a nesmie to vrzgat. v praci mame 7 skodoviek (roomster, fabie, octavie, superb) a nerobi to u ziadneho z nich! tvrdia mi neskutocnu vyhovorku, ze tym, ze je to fabia RS tak je trochu tvrdsia a tym to robi... podla mna debilina najhrubsieho kalibru.

co mam robit, ked ma servis takto odpalkoval?

+ ked zatocim volantom (naplno) tak pocut akoby suchanie. menili mi komplet vsetky brzdy. mysleli si, ze to robi kvoli hrdze ale robi to aj po vymene brzd... neviete niekto kde moze byt problem?

Editováno: , autor: Biest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám podobné problémy, ale so zadnou nápravou:

 

Keď idem po poľnej ceste, alebo po takých nerovnostiach, kde pravé zadné koleso viacej skáče ako ľavé zadné, tak sa mi z okolia pravého zadného tlmiča ozýva ťukot. Mal som dole plasty z celého kufra, no z vnútra to nebolo nič. Tak mi ostáva už iba ten vonkajšok.

 

Skúšal som sa aj zavážiť na pravú zadnú stranu a mikať s celým autom, no nič. Taktiež som si pridvihol túto stranu vysokozdvižným vozíkom cca o 10cm a tak som sa zavažoval na kufor, ale stále nič. Som zvedavý, čo to bude a či na to prídem. Na jar skúsim dať dole podblatník a uvidí sa. Samozrejme ak máte niekto nejaké nápady... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, všiml jsem si toho už minulou zimu ale bylo toho méně...A na léto to zase zmizelo. Na hrbolech na kterých auto více propruží a zhoupne se třeba i na retardérech se ozve z přední nápravy hlasité zavrzání. Když najedu na běžné menší nerovnosti tak je klid, ale když auto pořádně propruží tak vrzají! Nemyslím když třeba zbytečně rychle najedete na retardér a ozve se rána ale na plynulejším ale vyšší nerovnosti to jde hodně slyšet. Jakoby nějaké klouby nebo zatuhnuté tlumiče. V servise nic nenašli že prý to slyší ale není to nic co by bylo opotřebované...

Díky za rady

Mám presne tento istý problém posledné dva týždne. Auto má rok a 30 tisíc km, tak by som bol rád keby som sa tento rok podvozku ešte nemusel dotýkať. Chystám sa čoskoro ne výmenu oleja, tak im v servise poviem aby sa na to pozreli a ak sa dá, tak to premazali niečim. Predpokladám že časti podvozku sa považujú za spotrebný materiál, tj. prípadná výmena by nebola na záruku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ahoj chlapi!

Dělá mi to úplně stejně-myslím to vrzání z přední nápravy při větším propružení a už se mi podařilo zjistit,co to je.

Bavil jsem se s klukama na škodovce a říkali,že to dělají gumy stabilizátoru-uložení,který drží na nápravnici na každé straně dva šrouby.Tak jsem tam zkusil fouknout nějaký mazivo a přestalo to.Prý je to hodně častá závada na Rumákách a Fábiích.

Ty gumy nejsou drahý-cca kolem 250kč.

Vždycky mi to začalo dělat v zimě,když byl marast-sůl,atd.Pak jsem na jaře pořádně umyl spodek a byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...