Přejít na obsah

přepínač AUTO svícení nezhasíná


Tormen

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám AUTOmatická světla v Octávii 2 po FL. A děje se mi toto.
 

Ignoruji to, že mi při denním svícení svítí stejně potkávací i zadní, to že se aktivuje senzor světla poznám jen zelenou kontrolkou v budíkách.

Takže nejde o nic vážného, jen o detail...


Když vjedu do tunelu tak se mi světla zapnou ihned, ale když vyjedu, tak prostě nezhasnou. Stačí vypnotu zapalování a po 5min zapnout a světla nesvítí. Takže okolní světlo se prostě nezměnilo.

 

Stejně tak, když nastartuju v garáži, kde je tma, tak svítí i když je venku sluníčko třeba 1h. Dokud nevypnu zapalování.

 

Stejně tak (to jsem se tu dočetl), že se ta funkce aktivuje při nějak rychlosti (nad 140km/h) a od tý doby svítí celou cestu opět do vypnutí zapalování.

 

Jinak CommingHome, Leaving Home funguje správně jen v noci.

 

Mám dotaz, zda může bejt nějak vadný ten senzor světla? Předpokládám, že je i s dešťovým na čelním skle u zp. zrcátka. Ale jak říkám, když je tma, tak se rozsvítí hned. Jen nezhasíná.

Nebo, jestli na tuhle funci nejsou třeba 2x senzori v autě a bude se vyhodnocovat jejich poměr a může být tedy vadný ten druhý senzor?

 

Dříve to fungovalo normálně. Jediné co jsem dělal a termínově to odpovídá počátku zlobení je přezutí na letní a resetování tlaku pneumatik + vypnutí fce "Zimní pneu" v maxi dotu. Ale to si myslím, že s tím nemůže vůbec souviset....

 

Nějak rady, nebo zda se to necá diagnostikou nějak vydedukovat?

 

Díky...

Editováno: , autor: Tormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze Comming a Leaving Home funguje jen v noci je spravne ne? Na co by to fungovalo ve dne?

 

Neříkám, že je to špatně :-) jen, že ten senzor nějak fungovat asi musí. Když tyhle funkce (řízený stejným senzorem jako světla) fungují správně.

Tedy ve dne odemknu -> leavingHome nic nerozsvítí. A přitom hned nastartuju a funkce AUTO mi rozsvítí světla jako by byla venku tma. Vypnut, zamknu, světla comming home nesvítí.

 

Divný je, že jak jsem diagnostiou vymazal tu "sporadickou závadu senzoru" tak to zase vypadá že je to OK. A chyba už se neobjevuje. Tak tomu ještě dám týden a kdyžtak ho vyměním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


 

měl jsem úplně stejné chování senzoru. Taky jsem ho vyměnil
a pořád stejný. někdy to fungovalo týden v poho a někdy to nešlo skoro vůbec.
chybu to psalo taky jen někdy a těch nervu a sraní okolo. Nakonec posranej
konektor na kterým nebylo nic vidět a od té doby  bez problému-2roky



 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

měl jsem úplně stejné chování senzoru. Taky jsem ho vyměnil

a pořád stejný. někdy to fungovalo týden v poho a někdy to nešlo skoro vůbec.

chybu to psalo taky jen někdy a těch nervu a sraní okolo. Nakonec posranej

konektor na kterým nebylo nic vidět a od té doby  bez problému-2roky

 

 

To stojí za zkoušku. Ten konektor si vyměnil? Nebo jen vyčistil a napružil kontakty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...