Přejít na obsah

Problém s Fábií Combi - vibrace


timmynovak

Doporučené příspěvky

Ahojky,

jsem novym majitelem noveho vozu fabie combi 1.4 / 59 kW 16V. Po prvnich cca 150 km mohu hovorit o spokojenosti, vyjma jedne veci, se kterou si zatim nevim rady. V rychlostech cca 80 az 120 km vibruje volant (cca plus minus 5 mm) a to dost neprijemne.

Nevysledoval jsem zavislost na povrchu ci tahu motoru, domnivam se, ze vice se to projevuje pri jizde do kopce. Je toto na servis ci se to po delsi ujete vzdalenosti usadi?

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyvážení+geometrie, u nového auta jsem to měl taky, dokonce mi to táhlo i doprava. Zřejmě se prodejce totálně vy.sral na předprodejní prohlídku, páč mi nevynuloval ani servisní intervaly a cca po 9 tis. a půl roce mi to hlásilo, že mám jít na insp. prohlídku. Vše bylo naštěstí vyřešeno dotčeným servisem, ovšem ztracená důvěra ve mě zůstala dodnes. <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky,

jsem novym majitelem noveho vozu fabie combi 1.4 / 59 kW 16V. Po prvnich cca 150 km mohu hovorit o spokojenosti, vyjma jedne veci, se kterou si zatim nevim rady. V rychlostech cca 80 az 120 km vibruje volant (cca plus minus 5 mm) a to dost neprijemne.

Nevysledoval jsem zavislost na povrchu ci tahu motoru, domnivam se, ze vice se to projevuje pri jizde do kopce. Je toto na servis ci se to po delsi ujete vzdalenosti usadi?

Dik.

Měl jsem to samé, problém byl v pneumatikách, byly šišaté. Jednoduše řečeno stály dlouho někde ve skladě, zřejmě už obuté na disku. Vyvážit to nejde, reklamaci neuznali, trápil jsem se s tím dva roky, potom ještě dobré gumy vyhodil a koupil nové.

Poradím, nenech se odbýt, reklamuj, držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, ja mam ten problem tiež.Bolo to tu už spomenute-vyvaženie a geometria.to všetko som spravil a stale.Mam kamoša čo robí geoš a chyba je v zadnej naprave.Na ľavej strane je trochu nahnute koleso.Keďžze zadna naprava je pevna a samotne kolesa sa nedaju napraviť, tak to trochu berie z pneu, no a pri prehodeni to na prednej naprave citiť.Ma to skoro každa fabia i golfy-je to zle zvarene vo výrobe. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja mam ten problem tiež.Bolo to tu už spomenute-vyvaženie a geometria.to všetko som spravil a stale.Mam kamoša čo robí geoš a chyba je v zadnej naprave.Na ľavej strane je trochu nahnute koleso.Keďžze zadna naprava je pevna a samotne kolesa sa nedaju napraviť, tak to trochu berie z pneu, no a pri prehodeni to na prednej naprave citiť.Ma to skoro každa fabia i golfy-je to zle zvarene vo výrobe. :palec2:

zatím bez problému, to máte auta na které jste čekali nebo ze skladových zásob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja mam ten problem tiež.Bolo to tu už spomenute-vyvaženie a geometria.to všetko som spravil a stale.Mam kamoša čo robí geoš a chyba je v zadnej naprave.Na ľavej strane je trochu nahnute koleso.Keďžze zadna naprava je pevna a samotne kolesa sa nedaju napraviť, tak to trochu berie z pneu, no a pri prehodeni to na prednej naprave citiť.Ma to skoro každa fabia i golfy-je to zle zvarene vo výrobe. :palec2:

zatím bez problému, to máte auta na které jste čekali nebo ze skladových zásob

to na to nema vplyv ...

BTW: ja som mal problemy s tahanim do strany, nepomohla ani laserova geoska, ani nastavenie na target, ani prevazenie,

ale pomohlo jedine prehodenie dvoch pneu na diskoch....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to stani na to ma vliv,delam u pneu,staci,kdyz nenasazena pneu stoji na miste,tak se po 3 mesicich zacina mirne deformovat kord,pak se musi pootocit a ted si predstavte pneu na aute,jak stoji tri mesice v Ml.Bolce a pak dalsi tri mesice ne-li vic na dvore v autosalonu..a nedej boze,kdyz je podhustena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, ja mam ten problem tiež.Bolo to tu už spomenute-vyvaženie a geometria.to všetko som spravil a stale.Mam kamoša čo robí geoš a chyba je v zadnej naprave.Na ľavej strane je trochu nahnute koleso.Keďžze zadna naprava je pevna a samotne kolesa sa nedaju napraviť, tak to trochu berie z pneu, no a pri prehodeni to na prednej naprave citiť.Ma to skoro každa fabia i golfy-je to zle zvarene vo výrobe. :palec2:

zatím bez problému, to máte auta na které jste čekali nebo ze skladových zásob

To auto mám zo skladových zásob.Mám tiež problem že ma ťahá do jednej strany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to stani na to ma vliv,delam u pneu,staci,kdyz nenasazena pneu stoji na miste,tak se po 3 mesicich zacina mirne deformovat kord,pak se musi pootocit a ted si predstavte pneu na aute,jak stoji tri mesice v Ml.Bolce a pak dalsi tri mesice ne-li vic na dvore v autosalonu..a nedej boze,kdyz je podhustena

plne suhlasim s deformaciou pneu pri nespravnom skladovani, staci sa pozriet do Matadoru, ako skladuju nove pneu a budete sokovani...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...