Přejít na obsah

Renovace zašlého laku


dezod

Doporučené příspěvky

Ahoj Ahoj,

 

pokud se tady řešilo pardon,

 

mám černou metal 9910 O2 předface r.v2007. lak je matný, celkem i škrábance okolo klik klasika. Rád bych tesl leštičku kterou mi půjčil kamoš. Máte nějaký tip na postup a na přípravek?

 

Doporučil mi použít tempo a pak SONAX polish and vax color nano pro.

 

Co vy na to, má to vůbec cenu? Zkusil bych a pokud to nebude žádná sláva, zkusil bych později odborníky. Díky moc. 

Editováno: , autor: dezod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle je i trochu riskantní - zkusit to a pak případně dát odborníkům - s tempem a leštičkou to také může dopadnout tak, že ti odborníci budou v autolakovně a dostaneš nový lak...

Setkal jsem se teď s autem, které mělo klasicky opotřebovaný lak - asi i párkrát myčka, klasické mikroškrábance, rok výroby myslím 2006. Majitel ho vzal leštičkou s Tempem, pak leštičkou s voskem (snad také nějakým brusným). Na první pohled ve stínu to auto vypadá krásně (jako ale každé umyté), ale pak se člověk podívá proti slunci a je to jeden velký hologram, mikroškrábanců je tam více než předtím a různá "nebezpečná místa pro leštění", tako různé hrany, A sloupky jsou až na hraně toho, co ještě snad půjde zachránit. Brousit to tím Tempem déle, tak je snad pod ochraným lakem...

Takže pokud si renovovat lak, dej to někomu, kdo se tím zabývá, možná to vyjde levněji, než nový lak. Pokud se do toho chceš pouštět, tak míň brusným přípravkem než Tempem a na nízké otáčky... spíš to tou leštičkou vylešti, ale vosk nanášej ručně...

Ale samozřejmě je to tvoje auto. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Známý renovoval lak touto pastou doma a výsledek byl perfektní 

http://www.porzelack.cz/product/brusna-pasta-jemna-special-33/

 

Po renovaci to ještě přetáhnul touto pastou 

http://www.porzelack.cz/product/super-cut-cistic-laku-neu-1-l-28/

 

a pak voskoval carnubou a co jsme měl možnost vidět vypadalo to bohovsky na to že lak byl 15let starý ;)

 

Určitě seženeš i jiné výrobce které podobné produkty nabízí

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info, pročetl jsem už všechny fóra tady a zatím z toho nejsme příliš moudrý:-) Spíš mám větší obavu do toho jít.. přípravků je mnoho, každý výrobce řekne tohle je nejlepší. Chtělo by to osobní zkušenost v černé metle, lak je hodně matový (paradoxně dnes módní:-). Tempo dělá i nový věci na nový lak, ale ten se počítá do 2let tuším. Auto má už 5 a něco, takže to spíše ne. Snad nějakou šikovnou jemnou brusnou pastou nic nezkazím. Co ten SONAX má někdo zkušenost je to k něčemu?

Editováno: , autor: dezod
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ten "SONAX polish and vax color nano pro" jsem použil na 10 let starou Fabču. Střecha a kapota byly působením kyselých exhalací a prachu jak jemnej smirek. Vzal jsem to Sonaxem 3x za sebou + potom ještě želví leštěnkou a výsledek byl jakžtakž. Řekl bych, že Sonax je hodně jemnej a citlivej na lak. Na oživení laku je dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

tak pokia lby sa to dalo rozlestit tak by som to nestriekal...ale nejaky dobrak mi pri vyparkovavani potiahol nárazníkom dvere a to treba aj zatmelit..tak isto som asi chytil kamienok do podbehu a je to az na plech...preto viem ze daco treba prelakovat a daco staci prelestit..ale co je vhodnejsie skor urobit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...