Přejít na obsah

Výfuk


grabcak

Doporučené příspěvky

Ahoj, mám fabii 1,4 MPI a můj problém je, že se mi zdá že mám asi nejspíš prasklý výfuk, nebo tak něco. Bublavý zvuk je sice pěkný, ale myslím si, že to asi nebude dobré pro moji peněženku. Volal sem do servisu a tam mi řekli, že to nemusí být děravé, ale i prasklé těsnění.Jinak ten bublavý zvuk jde od předu , nebo od prostřed.Chtěl jsem se optat, jestli fabka cca 3-4 roky stará může mít už poničený výfuk, doneslo se mi, že je to hloupost a ještě jedna věc, na kolik by mě ta sranda asi vyšla??? díky a omlouvám se, jestli je to špatný dotaz sem do fora....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdárek, buď mohl někdo s tím autem při přejíždění nějaké překážky vzít za ten vejfuk, ale pokud byla ježděna každý den v zimě tak je možné že jsou v pr. kroužky, které oddělují první a prostřední díl.Ty odcházej docela brzo.

Nejlíp to vyřešíš, když zajedeš do servisu na zdviž a mrkneš na to.

Čau Zdeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nazdárek, buď mohl někdo s tím autem při přejíždění nějaké překážky vzít za ten vejfuk, ale pokud byla ježděna každý den v zimě tak je možné že jsou v pr. kroužky, které oddělují první a prostřední díl.Ty odcházej docela brzo.

Nejlíp to vyřešíš, když zajedeš do servisu na zdviž a mrkneš na to.

Čau Zdeny.

Jééé, díky za radu, to auto je používáno denně, já to zkusím do servisu, tam sem volal a odhad byl cca 5000,-Kč tak z toho nejsem moc nadšenej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli myslíš cenu za první díl, vlnovec+práce, tak je to přeháňka

nevim jak přesně se pohybuje cena u fábie ale nebude to dražší jak u oktávky, já co jsem zjišťoval ceny výfukové potrubí na octu 2002 tak první díl byl nejlevnější a značkovej se pohyboval kolem 2.500+práce 1000 = kolem 3.500 by to mělo spravit, ale já bych klidně řešil výfuk např.od firmy starline, který vyjde kolem 1.500 a jestli vydrží o jednu sezonu méně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Ahoj, jaké máte zkušenosti s výfuky do fábie? Jaký byste doporučovali zvolit? Jak je možný že originál vydrží třeba 10 let.., bylo by hezké kdyby náhrada tedy vydržela aspon 5:) Pamatuji si z dom co jsem míval favorita tak jsem výfuk měnil každé dva roky (myslím tenkrát značky TYLL a asi i jiné), a to bych nerad. Koupil jsem hatchbacka r.2000 44kw a už výměnu potřebuje. Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výfuky se už tu řešily, musíš hledat....

a propó.... já koupil před vánocemi origo za nějakých 2100,- Kč (ještě před tím jsem byl v autokelly a tam mi nabízeli jejich starline za 1200 :smich:nebo bosal za 2700!!!, tak jsem neváhal a koupil ten origo)

výfuky jsem hledal, ale nic moc nenašel, možná jsem špatně hledal..

z této trojice je to asi dobrá volba.. ale kde se sežene originál za 2100?

jinak ještě potřebuji střed a vlnovec..

tak českých značek je víc mimo Tyllu, jen si nemohu vpomenout, a co třeba marix?? (marix.biz)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobry den,

potreboval by som na fabii 1.4mpi 44kw aze motor vymenit vyfuk. Mal som tam nejaky sportovy. Teraz chcem original aby nehucal. Existuje nejaky, ktory mozem dat na moju fabku s dvoma vyvodmi aby tam nebola taka diera po starom vyfuku? Nejaky z inej verzie fabie? Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

bude asi slyset o ,, neco " vic :D ..... trubka vs rezonator bude akorat jinej zvyk podle me,.... ale ja bych to nedelal a kdyz uz tak jenom klasickou trubku a nazdar za rezonator to jsou vyhozeny prachy,... ja mam jenom koncovej tlumic a slyset je az moc,... kdyz se vyfuk poradne prohreje tak jeste vic ;) ..... stredovej dil mam ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je prave to, z nevim o kolik vic. Aby mi podelsi trase nepraskla hlava z ramusu. Ty tedy mas misto stredaku jen trubku? Nebo jsi menil i neco jineho? Nechce se mi totiz kupovat novej zadni tlumic. Ten co tam mam je skoro novy. Co by jsi mi tedy doporucil? Misto stredaku jen trubku? Kat nemuzu menit, mam dve lambdy, aby to nedelalo pak nejakej bordel. Uz si s tim nejak nevim rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste me pak napadla jedna vec. Co kdybych zachoval stred a veci kolem a sundal koncovy tlumic a misto nej dal nerez trubku? Snadno se sunda, nemuselo by se nic rezat. Jak by se zmenil zvuk potom? Nechci aby to rvalo, jen chci, aby to bylo jen vic nez ted... Navic tu trubku bych mohl kdykoliv sudat, kdyz pujdu na technickou nebo na dovolenou a vratit zpet klasickej tlumic. Co myslis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak uz sem psal neslysel sem jak ti to rve ;) .... a jak uz sem psal za druhe,... ja stredovej tlumic ( hnedka za katem ) tam prave mam,... mam menenej zadni koncovy tlumic ktery je lazeny,... vesmes je ale celopruchozi a je jenom kolem dokola izolace,.. takze takovej brumlavej zvuk, kdyz se vyfuk poradne ohreje pri delsi jizde, je to slyset vic ;)

 

co se tyce katu,.. tak dve lambdy taky mam ten muzes riznout, ale pak musis nekoho kdo ti zadni ( kontrolovaci ) lambdu nasparuje tak aby ukazovala stekjny hodnoty jako predni a nesvitila ti kontrolka ;) zadni nema zadnou funkci, je jenom kontrolovaci, kontroluje chod katalyzatoru jak funguje ;)

 

na konec rouru dat muzes ze by to bylo jenom na sponku  pak jenom napojil kdyztak zase tlumic ;) .......  ale ja mam ten zadni ladenej tlumic a i tak sem mel emise v norme ;) takze no stress ;) ....... je to na tobe a zalezi jakej bordel chces aby ti to delalo,.. kdyz velkej, tak kup nerez svody + trubka pres cely auto a to bude teprve zvuk :D ....... pokud chces neco decentniho tak kup nejakej celej ladenej tlumic na aukru ( jako ja za 890 kc :D ) a budes spokojenej :D teda aspon ja sem ;) pri delsi jizde a vicemene furt je vyfuk slyset, ale co,.. zas takovej bordel to nedela ;)

 

 zalezi fakt na tobe co ocekavas ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No chtěl bych aby to mělo takovej ten chraplevej zvuk, když pustíš plyn :) Ale to asi nebudu mít :D 

 

http://www.youtube.com/watch?v=npkZWIqNbFo Tohle je zvuk tý mojí. Mám tam koncovej tlumič Soyeta. Když je studenej, tak nic, ale po prohřátí, tak pěkně duní. Ale chtěl bych víc :D

 

Třeba takhle http://www.youtube.com/watch?v=2LLA5yz5Jv8 nebo http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=1mLsJXEYT3c :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, to je to. Asi se na to vyprdnu a nechám to tak jak to je a zainvestuju do něčeho jiného :) To bude asi ze všeho nejlepší.. Však on mi ten lazenej koncák bude stačit :D Ale děkuju moc za radu. Máš někde zvuk té tvojí? Ale jsem rád, že máš taky tlumič, který mění zvuk po zahřátí. Lidi na mě totiž koukají blbě, když jim to říkám. Aspoň nejsem sám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si myslim, dobra volba ;)

 

 .............. hele nemam,.... musel bych nahrat ale telefonem to bude urcite naprd :D ......

 

to ze meni zvuk po zahrati meni klidne i original, v podstate kazdej vyfuk,... vznika jina teplota a jak v tom proudi vyfukove plyny tak to proste vylozuje jiny zvuk ;) vic agresivni nez treba u uplne studeneho vyfuku ;) 

uplne normalni ;) kor kdyz je tlumic a je plne pruchodny ;) ...... to je pak po zahrati uplne jasny ;) ...... po zahrati se mi ten zvuk pochopitelne libi vic je cistci a takovej vic pronikavejsi a dalsi nepopsatelny pocity :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Tak jsem dneska vymenil stredovej tlumic. No a po zahrati jsem se nestacil divit, co se mi zezadu line za zvuk :-D Asi tak o 30db vic nez minule a hlavne v celym spektru otacek a ne jen v rozmezi 2000-3000 jako predtim. Nestacil jsem se divit. Tamten tlumic uz asi musel byt na hadry. A to jsem tam ted dal serii a ne sportovni. Takze jsem si jeste pohral se stetkou a nabarvil jsem ho stribrenkou. Takze cely vyfuk od vlnovce az skoro po koncovku je ted stribrny a vypada to moc hezky :-) Ale ten zvuk nema chybu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

A mě by zajímalo, takový nápad :) mám prasklý tlumič výfuku, čili zadní díl. Praskl mi asi minulý rok a já myslel, že je to uprostřed a vepředu (tam to bylo tedy děravý taky, ale to je v cajku) nakonec je v háji i tlumič..sám mechanik se divil, že dojel až teď...byl tam bych řekl původní, auto máme v rodině 7 let, z toho 4 roky je mé a výfuk se nedělal a nový také při koupi nebyl. Přemýšlím co si koupím, jsem mladej tak si to chci trošičku okořenit, když už to rachtá vepředu, tak ať je něco hezčího alespoň zezadu.. :D takže, je možné si tam dát tlumič z Fabie RS? Jo, mám MPI 44kw r.v.2001. Snad jsem to tu už jednou četl, že to mělo i hezčí zvuk, ale nemohu to najít tak si říkám, jestli se mi to jen nezdálo..:D díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...