Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 3 minutami, Clint napsal:

Nojo dneska už 100% hypotéka nejde....a ušetřit základ není prdel. Taky jsem nic neušetřil. Kdybych nevyjebal tenkrát z bytem, měl jsem hovno :D

100% hypotéka je docela těžce dosažitelná již nějaký ten pátek, proto se vše řeší pouze tím, že těch 10% ze stavebního spoření nebo od nebankovní společnosti, jako je třeba Zonky.cz. V současné době můžeš získat maximálně 95% přímo z banky a od 1. dubna to bude pouze 90%, což ovšem nic neznamená, protože banku stále nebude zajímat, zda máš oněch 10% získaných z jiné půjčky. Jediné, co se změní, bude to, že se banky budou více vyptávat a koukat, zda opravdu zvládneš splácet hypotéku a půjčku. Hlavně je to stále pouze a jen doporučení, nikoli nařízení, které ČNB stejně dělat nemůže, takže je to jedno. Dokud to neprojde parlamentem, vládou a kdo ví čím, tak je to úplně jedno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 48 minutami, 15degren napsal:

No tak se podiv na ceny není to přece problém. Průměrná cena garsonerie 12 tisíc, přičti si k tomu poplatky, energie a jsi přes 15 tisíc, proč se nejdřív nepodíváš na web ? V loni na jaře to bylo kolem 11 tisíc... joo levné hypotéky a nákup nemovitostí jako investice udělali s cenou svoje.

Bydlím v 1+1 stojí mě to 14 tisíc, ale to jsem pronajímal před 2 rokama, teď byty ve stejném baráku o stejný proporcích nejdou pod 18 tisíc, žena na mateřské, v zaměstnání za podávání papíru vydělám 32 čistého měsíčně, chodim ještě do druhé práce kde vydělám dalších 8 tisíc měsíčně + mateřská jsem skoro u 50 tisíc, přes to vše neušetřím ani floka. Bydlím v Holešovicích. Na dovolenou jezdím jednou ročně na 3 dny na hory... to je všechno, nadstandardně si nežiji, různé poplatky a pod. ti prostě v Praze spolehlivě a stabilně vysávají peníze z kapes každý měsíc.

 

Tobě nestačí pro rodinu okolo 35 tisíc měsíčně k živobytí ? :kol-140:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 minutami, 15degren napsal:

 

Škoda-díly jsou relativně v pohodě. Mají sice určité věci relativně drahé, ale už jsem tam nakupoval. Berou jen originální díly a potom i druhovýrobu, pokud má zákazník zájem.

 

Koukal jsem na ceny u mého dodavatele: 

- VOLKSWAGEN 5W30 5L G052195M2, LONGLIFE ORIGINÁL, VW504.00/507.00 mají za 1 266.05 CZK s DPH.

- Castrol EDGE 5W30 LL Ti 5L je za 1 193.34 CZK s DPH.

- Total Quartz Ineo ECS 5W-30 5l za 849.19 CZK s DPH (ale nejsem si jistý, zda je LL).

- Champion OEM Specific 5W30 LL III 5L za 811.64 CZK s DPH.

 

Případně zkus zavolat na Chodov do Haspa... mají relativně levné díly, včetně olejů - http://katalog.haspa.cz/index.php?main_page=contact_us

 

Škoda-díly mají dokonce nějaké oficiální partnerství s tímto fórem, takže tam jsou i nějaké slevy.

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych byl opatrny s tim tam se stavet nebude, tam bude zastavka. Ja se stehoval do hotoveho a pouziteho, proc? Pac kazdy kdo stavel zesedivel a stalo ho to raketu a pak resil dalsi roky reklamace atd, proto jsem volil zajetou novostavbu, kde se pripadne plisne a jine neduhy jiz podepisou a nejdou skryt.
U nas v obci pry naslibovali pizzerii, hospodu, sportovni areal (s bazenen) atd a neco z toho chvili slapalo (pizza, hospoda) a pak se zavrelo a neco ani neotevřeli (bazen).
Takze pokud neni neprustrelna smlouva, rozhodne bych slovum bude a nebude neveril a taky nikdo nerika jak dlouho pripadne bude nebo nebude.
Ps dohromady mam 3 kamarady kteri stavi/dostaveli a soused byl stavby vedouci, takze tohle mam z prvni ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na invalidovne byt 2+kk 47m2 za 12500 (je to cca 4 roky zpet), v cene byl poplatek za vodu, teplo, vytah, odpad a ja nvm co jeste. Elektrika, internet zaplat si sam (plyn nebyl zaveden). Rocne nam vraceli zhruba 6tis.
Zacinali jsme puvodne na 11500, casem to zvednul pan majitel, za psa pak uctoval 500Kc mesicne. Kdyz jsem se ptal usedliku, tak rikali ze platej 5tis Kc komplet za sluzby + elektriku bokem (pripadne plyn) + net + pripadne 500Kc pes rocne. Tedy aby se na tom minimalne netratilo, je nutne uctovat dvojnasobek ceny.

A stejne si myslim ze se na tom neda vydelat, po zaplaceni dani, pripadne oprav, po vystehovani naslednych oprav, si myslim ze je clovek rad kdyz ten byt jeste drzi pohromade.

Byvaly soused pronajimal 3+kk v letnanech a chtel pred cca 2 rokama 18tis najem a rikal ze z toho ma h*.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Sabiza napsal:

 

Škoda-díly jsou relativně v pohodě. Mají sice určité věci relativně drahé, ale už jsem tam nakupoval. Berou jen originální díly a potom i druhovýrobu, pokud má zákazník zájem.

 

Koukal jsem na ceny u mého dodavatele: 

- VOLKSWAGEN 5W30 5L G052195M2, LONGLIFE ORIGINÁL, VW504.00/507.00 mají za 1 266.05 CZK s DPH.

- Castrol EDGE 5W30 LL Ti 5L je za 1 193.34 CZK s DPH.

- Total Quartz Ineo ECS 5W-30 5l za 849.19 CZK s DPH (ale nejsem si jistý, zda je LL).

- Champion OEM Specific 5W30 LL III 5L za 811.64 CZK s DPH.

 

Případně zkus zavolat na Chodov do Haspa... mají relativně levné díly, včetně olejů - http://katalog.haspa.cz/index.php?main_page=contact_us

 

Škoda-díly mají dokonce nějaké oficiální partnerství s tímto fórem, takže tam jsou i nějaké slevy.

 

Díky za info.

 

Nevíš co znamenají ty jejich popisky o "provýroba z německa" ?

Např. u rozvodové sady mají 2X prvovýroby z německa za 3600-3800 kč a pak tam mají prvovýroba škoda za 5000, jako že tam mají tři prvovýroby ? Trošku blbost ne ? Je tam qvanta takových položek.... čína je celkem jasná, nebo když uvedou alternativní značku, ale tři prvovýroby jednoho produktu tak to trošku nedává smysl...

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Degrene, kdybys kupoval jako já osvědčený 5W-30 long life Mogul Extreme, byl bys tam matrošem za litr a za práci pět set i s filtrem ;)   ....takhle to dělám já a měním v autorizáku. Nemají proti tomu vůbec nic a olej mi naopak doporučovali.

 

A navíc mám jistotu, že ten olej není falšovanej ;)

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Radius napsal:

Ja bych byl opatrny s tim tam se stavet nebude, tam bude zastavka. Ja se stehoval do hotoveho a pouziteho, proc? Pac kazdy kdo stavel zesedivel a stalo ho to raketu a pak resil dalsi roky reklamace atd, proto jsem volil zajetou novostavbu, kde se pripadne plisne a jine neduhy jiz podepisou a nejdou skryt.
U nas v obci pry naslibovali pizzerii, hospodu, sportovni areal (s bazenen) atd a neco z toho chvili slapalo (pizza, hospoda) a pak se zavrelo a neco ani neotevřeli (bazen).
Takze pokud neni neprustrelna smlouva, rozhodne bych slovum bude a nebude neveril a taky nikdo nerika jak dlouho pripadne bude nebo nebude.
Ps dohromady mam 3 kamarady kteri stavi/dostaveli a soused byl stavby vedouci, takze tohle mam z prvni ruky.

 

V současné době se pouze řeší, kde zastávka bude stát, protože v druhém směru zastávka již je, a zda bude doprava řešena přes Klíčany nebo to bude autobus objíždět. Řeší se to právě z toho důvodu, aby se nemusela zbytečně řešit točna autobusů, která by byla zbytečně drahá a je mnohem levnější, když obec bude částečně dotovat ROPID a nechá na své náklady vybudovat zastávku na obecním pozemku. Na poslední obecní schůzi se řešil i projekt, který již je hotový.

 

Já řešil již postavený dům a nepochodil jsem. Sehnat slušně postavený bungalov, který má solidní rozestavění místností, dvě koupelny, relativně velkou technickou místnost a šatnu je nemožné. Jelikož je cena hotových nemovitostí je naprosto přemrštěná. Jde to vidět i na projektech, které teď v obci vznikají. Objevil se nový developer, který prodává již hotové stavby včetně pozemku. Je až směšné, že si za tu stavbu, která je menší, mají menší pozemek a horší lokalitu, berou o téměř milion více, než za co mám stavbu a pozemek já. :)

  • 107 m² zastavěné plochy v domě - mám 130m²
  • Energetický štítek B - mám A
  • Oni nemají dvě koupelny - já mám
  • Nemají v ceně nemovitosti kuchyň - já mám

Hledal jsem stavby i v okolí naší obce a hádej co? Hovorčovice... nemovitosti stojí více než 9 milionů, Předboj 7 milionů, Jirny 9 milionů a tak dále... ceny začínají být přijatelné až nad Mělníkem, což je zbytečně daleko. Za podobnou cenu jsem si pořídil raději dvakrát větší pozemek a postavím si barák dle svých představ a tak, jak mi to vyhovuje.

 

Já jsem kromě byrokracie naprosto v pohodě. Jak mí, tak rodiče ženy mají za sebou stavbu rodinných domů, otec se v tom relativně dost pohybuje a mám dost informací o tom, co si mám hlídat, co se musí udělat a jak se to má udělat. Jelikož je stavba řešena firmou kamaráda, mám domluvený ještě nezávislý stavební dozor, který bude stavbu několikrát měsíčně kontrolovat. Stavba už je v podstatě to nejmenší... řešení čehokoli s úřady bylo to pravé peklo.

 

Mimochodem, hotová nemovitost, kterou od někoho koupíš, nemůže být nikdy levnější, pokud není desítky let stará a potřebuje další investice. Vždy se bude platit za to, že máš něco nového, že máš něco, o co se nemusíš starat.

 

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 51 minutami, 15degren napsal:

 

Díky za info.

 

Nevíš co znamenají ty jejich popisky o "provýroba z německa" ?

Např. u rozvodové sady mají 2X prvovýroby z německa za 3600-3800 kč a pak tam mají prvovýroba škoda za 5000, jako že tam mají tři prvovýroby ? Trošku blbost ne ? Je tam qvanta takových položek.... čína je celkem jasná, nebo když uvedou alternativní značku, ale tři prvovýroby jednoho produktu tak to trošku nedává smysl...

 

Jo, to je dobrá otázka. Řekl bych, že to bude něco v tom smyslu, že půjde o smluvní partnery ŠA, kteří jim dodávají náhradní díly, ale ruku do ohně za to nedám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co by jsme dělali v Prdelci Králové? V létě budeme zase jezdit k Motosovi na Slapy a chlastat. Motos se zase vožere a bude dělat kliky [emoji23]

Kokta chce asi nalákat nezkušeného nováčka Beutička, aby ho vojel. [emoji23]

 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Clint napsal:

Co by jsme dělali v Prdelci Králové? V létě budeme zase jezdit k Motosovi na Slapy a chlastat. Motos se zase vožere a bude dělat kliky emoji23.png

Kokta chce asi nalákat nezkušeného nováčka Beutička, aby ho vojel. emoji23.png

 

Neneeee, ja se vojet nenecham! Moje p.del je jeste panna! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...