Přejít na obsah

Clintův pirátský klub


Clint

Doporučené příspěvky

před 50 minutami, rayx napsal:

Jde právě o to, jak byly napsaný podmínky pojistky. Pokud by nepočítali s cenou nového/pořizovací, ale už jen s časovou/zůstatkovou hodnotou, tak jistě kalkulace opravy a následná náhrada/plnění pro vlastníka se "museli" do podmínek finanční totálky vejít. No a pojištovna je přece normální byznys, co musí vydělávat B)

 

A to jde. Pokud Ti někdo ukradne 5 let staré auto, taky nedostaneš částku, za kterou jsi auto koupil, ale o 30 - 60 % méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Sabiza napsal:

 

Proto je třeba u ČP vždy poznámka ve stavu vozidla: „V případě nejasností doporučujeme fyzickou prohlídku vozidla, nebo kontaktujte tým eAukcí, kde Vám rádi poskytneme podrobnější informace.“. Zrovna prodejci, kteří jsou ve Vestci, jsou hodně v pohodě a rádi poradí, pomohou. Včera jsem měl třeba Superba za menší úplatu na zvedáku, abych se přesvědčil, zda je zadní náprava na odpis nebo ne. Dokonce nebyl problém ani s napojením vlastní diagnostiky.

 

Abych pravdu řekl, tak se teď nezastávám těch bláznů, kteří to koupí, opraví a prodávají jako nebourané auto s „nově“ vytvořenou servisní knížkou a zfalšovaným certifikátem CEBIA. Prostě jde jen o to, jak se může člověk dostat k relativně levným autům. A pokud je šikovný, může je opravit (a střelit do AAA Auto, :D:D:D) nebo je s jasnou historií nabídnout dál. Dost lidem je úplně u zadnice, zda bylo auto bouráno, jde jim hlavně o to, aby jim ještě pár let sloužilo.

 

Tak to by to mělo být, jasné a nezatajené informace, solidní oprava a pak i cena, vše OK pro všechny strany.

To, že z toho někdo udělá "voňavku" a další to pak bez prověření koupí, to bylo je a bude co jsou lidi lidma ...

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Sabiza napsal:

Tak konečný výsledek. Docela jsem se bavil nad přihazováním na to RSko.

index.jpg

tak za kolik tu RS230 opravíš? za 50 tisíc? Jako docela drahá cena je to snad bez dph ne?

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A za kolik se to RS vydrazilo? 400tis vyvolavaci cena je proste moc. Ja bych za nebourany 2 roky stary a 50tis najeto dal maximalne 500tis. Nevidim tam zadny prostor pro manevrovani, oprava bude alespon za 30-50tis u Pepy z horni dolni a za 400 se to predpokladam nevydrazilo. Ps fotka na Tapatalku je rozmazana.

A kde teda zjistit tu historii? Mi nerikej ze za kazdy Vinko platis 80kc.

A k airbagum, kdo chce mit kovove srapnely, necht nakoupi airbagy v polsku, ja bych jim neveril. Polskym produktům neverim uz vubec a nekupuju je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, kokta7 napsal:

tak za kolik tu RS230 opravíš? za 50 tisíc? Jako docela drahá cena je to snad bez dph ne?

To RS šlo za 483 tisíc, ale je tam možnost odpočtu DPH. A netuším, na to jsem si rozpočet nedělal. Záleželo by, co by tam všechno bylo... nezajímal jsem se o něj, neměl jsem ho nahoře a nechtěl jsem ho. Ty rádoby závoďáky se špatně prodávaj.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, Radius napsal:

A kde teda zjistit tu historii? Mi nerikej ze za kazdy Vinko platis 80kc.

Tak buď si volám do ČP, kde mi řeknou o autu naprosto všechno nebo si zaplatím oněch 80 korun, abych zjistit, kdy bylo auto přihlášeno. V ČP se o tyto aukce stará velice příjemný člověk, který rád pomůže a řekne, co je potřeba, případně dodá dokumenty, které jsou k dispozici (servisní knížka, faktury za opravy v minulosti, dokumenty auta, atd.). Těch 80 korun jako takových je zanedbatelná částka, když vezmu v potaz, že jde 1) odečíst z daní, 2) jde o jedno, maximálně dvě ověření VIN kódem měsíčně.

 

před 22 minutami, Radius napsal:

A k airbagum, kdo chce mit kovove srapnely, necht nakoupi airbagy v polsku, ja bych jim neveril. Polskym produktům neverim uz vubec a nekupuju je.

Buď můžeš koupit originální airbagy v PL nebo je koupíš v ČR. Je to úplně jedno, protože jde o stejnou věc. Nikdo druhovýrobu airbagů pro VW nedělá, protože nemůže. Jediná důležitá věc je ta, aby sis ověřil, zda jde o repasovaný nebo nový airbag. Nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, kokta7 napsal:

takže 483 s daní a oprava by vyšla na kolik myslíš? tak kdyby oprava vyšla do 50000kč včetně daně, tak by se to dalo. 

Osobně si myslím, že do padesáti se vlezeš, pokud nebude nijak bouchnutý chladič nebo větší průser.

 

Když to vezmu kolem a kolem, tak...

A tak bych mohl pokračovat. Jde hlavně o to, co by tam všechno bylo. Pokud má člověk možnosti a nalakuje si například blatník, nemusí hledat úplně 100% stav.

 

Jde hlavně o to, jak moc člověk fakturuje vlastní čas, který na tom stráví a taky je potřeba započíst i prvotní výdaj, například svářečku, akučku, račnu, spotovačku (ta je nejdražší...) a další maličkosti. Ale materiál na to RS? Pokud bych to bral dle fotek, tak těch několik dílů se do 30, možná 40 tisíc vleze jak nic. ;)

 

Mimochodem, čas od času se vyplatí vůbec neřešit jakékoli vytahování nebo opravování dveří, jak jsem třeba řešil u Passata, ale prostě jet do Polska a koupit dveře tam. Oproti ČR, kde se dveře na Pašíka dají sehnat od 2500 korun a výše, může člověk sehnat dveře v PL za 800 - 1200 korun. Samozřejmě u obou je potřeba lakování.

Editováno: , autor: Sabiza
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hm takže třeba o3 RS 230 za 530-540 tisíc.... no to je takovy na hraně a docela drahy, protože za 700k koupíš novou nebo novou cupru sice bez dsg...

 

ideálně si tam pak zajet a vyzkoušet jestli běží motor a jestli to jezdí....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na druhou stranu to ber tak, že je to stále o 100 tisíc levnější než současná nabídka, která na sauto.cz je. Tam začíná O3 RS 230 za 640 tisíc. Pokud to vezmeš kolem a kolem, tak pokud to ten člověk bere na kšeft, tak to docela jde. Jen je problém, že O3 RS se prostě moc neprodává, protože je to drahé auto.

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sabizo a co je ČP - ceska pojistovna?

Jak rikam, polakum neverim ani nos mezi usima. Neco jinyho by bylo koupit nejaky plast do kufru, ale airbag... ja bych se bal i kdyby mi to prodavali v polskym Skoda autosalonu.

RS je predrazeny, ne kazdy by to zvladl doma udelat (ja dilnu nemam) a byl tam ruplej i ten vrchni plech nad chladicem, ja bych cekal ze tam toho bude vic, elektron taky urco na odpis.
A je hezky koupit dvere v polsku, ale vem si kolik das za cestu tam a zpet a ja ico nemam, tedy si nikde nic do nakladu nedam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždyť říkám že tohle není pro lidi jako my. To je pro ty co mají přístup a možnosti s tímhle vexlovat - koupit, levně opravit a poslat do světa jako načančanou prémiovku po stařečkovi co to leštil v garáži a vyjel 2x za rok [emoji3]

 

 

  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Stringo napsal:

Vždyť říkám že tohle není pro lidi jako my. To je pro ty co mají přístup a možnosti s tímhle vexlovat - koupit, levně opravit a poslat do světa jako načančanou prémiovku po stařečkovi co to leštil v garáži a vyjel 2x za rok emoji3.png

 

Získání přístupu je naprosto jednoduchá a lehká věc. Stačí IČO a potenciál, že s Tebou bude Česká pojišťovna obchodovat. :D

 

před 46 minutami, Radius napsal:

RS je predrazeny, ne kazdy by to zvladl doma udelat (ja dilnu nemam)


A proto takové věci nejsou pro každého. :)

Editováno: , autor: Sabiza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk uzamkl následující téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit nový...