Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Ziskas tym akurat moznost vytvoriť hotspot pre posadku, ale to vies spravit aj z telefonu. Takze ano, vyhodene peniaze, nic ti to neprinesie. Wifi sa da použiť este na telnet pristup do file systému pokial to mas povolene.

  • 3 měsíce později...

Ahoj, mám dotaz na který jsem tu bohužel nikde nenašel odpověď ani podobný problém:

 

Čas od času se stává, že po připojení telefonu k BT, hraje hudba cca 15-20 vteřin a pak se telefon automaticky od BT odpojí a po cca minutě opět připojí. Když hudbu zapnu znova, nastane stejný problém. Auto mám druhý rok a stalo se to zatím 4-5x vždy na jeden max dva dny. Nyní to však trvá už týden a navíc při snaze přehrát alespoň CD, vyskočila chybová hláška "Vnitřní chyba přístroje".

Jedná se o Rapid 2014 a radio Amundsen+.

 

Máte někdo podobnou zkušenost a případné řešení? Nebo bude nejlepší s tím rovnou zajet do serivsu?

Upraveno od Jiri9

Obávám se, že rádio KO.

  • 5 měsíců později...

Nevěděl by někdo, zda lze u Amundsena MR 2019 bez diagnostiky nějakým způsobem ověřit kvalitu příjmu signálu GPS?

Napriklad doplnkove okno a v nom zobrazenie polohy

 

20240724_165007.thumb.jpg.475a6e556aee52752ca2b6bb15a9e0e6.jpg 20240724_164738.thumb.jpg.e9439c190b5edc3206624e9533e4e851.jpg

 

Alebo trosku obtiaznejsie cez green menu, staci googlit ako ho tam dostat. Toto na vlastne riziko :D

 

20240724_170142.thumb.jpg.027b7f00d489bb3825ec58d3cfb54548.jpg

  • 2 měsíce později...

Ahoj,

 

prosím o radu/názor. Vyměnil jsem v Rapidu svůj původní RNS 315 Amundsen+ za novou 9" čínu s android 13, která má připojení mikrofonu přes 3,5 mm jack. Dá se prosím připojit nové rádio na původní mikrofon z handfree sady u stropní lampičky? Napadlo mě, že bych si koupil jack zástrčku a připojil bych na ni původní mikrofon, ale nejsem se jistý, které kabely to jsou. RNS 315 by měla mít bluetooth v sobě, takže předpokládám, že by se na VW konektoru měly nacházet.

 

Neřešil jste to někdy někdo?

 

Díky

IMG20241013143916.jpg

IMG20241008150940.jpg

IMG20241006105014.jpg

IMG20241013143803.jpg

Pri MIB2 je to modry konektor, 2 kabliky uplne na kraji (a na opačnej strane v modrom konektore býva kamera). Co ss tyka mikrofónu, myslim ze by to tak malo byt aj tu.

před 15 hodinami, Fremmen napsal:

Ahoj,

 

prosím o radu/názor. Vyměnil jsem v Rapidu svůj původní RNS 315 Amundsen+ za novou 9" čínu s android 13, která má připojení mikrofonu přes 3,5 mm jack. Dá se prosím připojit nové rádio na původní mikrofon z handfree sady u stropní lampičky? Napadlo mě, že bych si koupil jack zástrčku a připojil bych na ni původní mikrofon, ale nejsem se jistý, které kabely to jsou. RNS 315 by měla mít bluetooth v sobě, takže předpokládám, že by se na VW konektoru měly nacházet.

 

Neřešil jste to někdy někdo?

 

Díky

 

 

 

 

... a takhle skvělé RNS 315 se chceš zbavit? Toto je nejvybavenější model. Má i DAB tuner a možnost připojení couvací kamery a samozřejmě navigaci. Což je výhoda, hlavně to DAB. Budeš ho prodávat? 

 

Zapojení konektorů je přímo na štítku toho rádia. Včetně mikrofonu BT HF. Může se ovšem stát,  že tam mikrofon není zapojen. Chce se to podívat. 

Upraveno od Clerfayt

No to máš sice pravdu, ale zejména ta navigace už je prakticky k ničemu. Poslední mapy do toho vyšly 2020 a nové už nebudou a zejména u mě ve východních Čechách, kde je nová D35 a mnoho nově otevřených obchvatů jezdím buď po polích nebo mě to tahá do center měst a vesnic. Na pohodlné navigování už dnes jedině Google mapy, případně mapy.cz.

Souhlas. Taky 315 používám hlavně na příjem DAB a BT HF. Na GPS přepnu max když chci vidět nadmořskou výšku. 

Ahoj,

Tak abych tu výměnu za Amundsena+ RNS315 za Androida 13 z PRC nějak shrnul:

 

- vesměs jsem spokojen, v kvalitě zvuku nepozoruji změny

- čitelnost na slunci velmi mizerná

- rychlost a odezva perfektní (8jader, 4 GB Ram)

- upatlává se to i pouhým pohledem na něj 🙂

- je v tom nějaký ZLINK místo Android Auto a je to trochu boj to nastavit, ale je to z velké míry zapříčiněno mou neschopností a velkým množstvím věcí k nastavení

- kabely k mikrofonu HF jsem našel na zeleném konektoru a připojil jsem to přes koupenou mono jack koncovku, ale handsfree mikrofon funguje pouze při vypnutém motoru, po nastartování je u příjemce hovoru slyšet pouze šum a praskání, zatím nevím proč, v balení k radiu sice je přibalen mikrofon, ale nechtěl jsem ho tahat ke kastlíku na brýle, a použít původní, ale asi na to dojde

- přibalenou anténu k GPS jsem nakonec vyhodil a připojil na původní MULTI-combo anténu přes FAKRA-SMA redukci, kterou jsem měl na Rapidu jako originál k RNS315, síla příjmu a množství družic je násobně lepší

- na původní anténu jsem připojil i FM a DAB+ tuner opět přes FAKRA-SMA redukci (viz obrázek dole), příjem excelentní

- na originál anténu mohu ještě připojit 4 LTE, ale asi neplánuji vkládat datovou SIM

 

Takže pokud se mi podaří dořešit ten mikrofon (pokud někoho napadá co s tím, předem díky za rady), tak budu s výměnou multimediálního systému spokojen.

 

Anténa.jpg

Ja jsi spokojen s příjmem DAB+ přes kombinaci origo anténa (co má na příjem DAB+ poměrně dlouhý prut) a USB DAB+ tuner - předpokládám, že je to takto řešené, neviděl jsem zatím čínské rádio s integrovaným DAB+.

Ano je to přes tuner do USB. Během jízdy jsem nezaznamenal žádný výpadek nebo zaškubnutí signálu, ale testoval jsem to jen jednu jízdu do práce (asi 20 min.). Já rádio, ať už FM nebo DAB+ běžně v autě neposlouchám.

  • 1 měsíc později...

Ahoj, mám v Rapidu 2017 radio Amundsen s navigací a DAB+. Divim se, ze se mapy daji stahnout z webu update portalu skody zdarma? To je standard?

Hrozí při updatu nějaké riziko?

Ano, VW a Skoda ma lifetime aktualizáciu, Audi a Seat myslim na 3 roky.

 

Mapy vies stiahnuť bud zo stránky skoda po zadani VIN alebo zo stránky VW voľbou ľubovoľného modelu a radia Discover Media 2015-2019

Mapy su rovnake, na VW su o nieco skor dostupne.

 

Nehrozí nic, v prípade Amundsen, mapy sa len kopírujú na navigacnu SD kartu. Nie je tam ziadna inštalácia.

Musis mat but original SD, alebo s upraveným CID alebo patchnutu jednotku aby zobrala akúkoľvek SD.

Takze ak ma SD co bola k autu, s najväčšou pravdepodobnosťou bude 16GB a tam sa uz nevojde cela Európa, takze si musis zvoliť región. Myslím ze DL1 je v pohode na nase územie.

Ano, mam original kartu k vozu, 16GB. Z webu skody jsem si jiz stahnul mapy, nejvetsi mapa ma 17GB. Opravdu musi byt pouzita jenom original karta? A pokud tedy zvolim mensi mapy, stara data z karty jen smazu a naskopiruji novy adresar? Jinde jsem cetl, ze muze byt pouzita vlastni karta.. Vyzkousim tedy.

Upraveno od jirkash

Ano data z karty zmas a nakopiruj nové. Zlozka maps musi byt v roote karty.

Pisal som ako je to s SD kartami v predošlom príspevku. Orginal / upravený CID na orginal (aliexpres) / patchnuta kontrola v systéme.


Iba columbus zoberie akúkoľvek SD ale len preto, ze za mapy inštalujú do pamäte jednotky, co je cca 50 minút. Z tohto pohľadu je to na Amundsene lepsie.

  • 3 týdny později...

Díky, vše již funkční. U Seatu se právě za vše platilo, proto mě překvapil přístup Škodovky.

  • 2 měsíce později...
V 21. 10. 2024 na 16:21, Fremmen napsal:

Ano je to přes tuner do USB. Během jízdy jsem nezaznamenal žádný výpadek nebo zaškubnutí signálu, ale testoval jsem to jen jednu jízdu do práce (asi 20 min.). Já rádio, ať už FM nebo DAB+ běžně v autě neposlouchám.

Ještě doplním: do DAB+ přidali pár stanic, které se už dají poslouchat, tak jsem asi dva týdny poslouchal a příjem byl vesměs dobrý, ale výpadky občas byly (mám apku DAB-Z, kde je ukazatel signálu a většinou byla alespoň jedná čárka, což ještě stačí na kvalitní příjem). Výpadky byly nejčastěji ve městě mezi vysokými baráky nebo při jízdě lesem s větvemi nad silnicí. I tak mě to dost sr..o, tak jsem jen zkusil koupit delší anténu (Calearo, což je OEM dodavatel pro Škodu) a najednou je příjem signálu plný bar bez ohledu na okolí. Je s podivem, jaký vliv na má délka 17 vs 41 cm na příjem DAB+.

 

Čus

@Fremmen mohu poprosit odkaz na delší anténu? 

  • 1 měsíc později...

Zdravím všechny, kámoš mi nabízí Amundsen+ s SD kartami a nějakým tabletem asi 7"... Půjde do jineho auta ?

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.