Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Takže výsledek celodenního snažení je ten,že auto klepe méně,ale shodli jsme se s technikem,že to je tím,že auto bylo na dílně v teple.Ostatní pokusy najít zdroj jinde selhaly.Postup bude takový,že napíšou reklamaci přímo do jejich technického centra a zítra mi dají vědět,co s tím. Jinak odpoledne jsem to už nevydržel,když tak tápali,a dal jim VIN jednoho postiženého,aby se poučili z poznatků jiných servisů. A mimo jiné technik mluvil i o tom,že na technické konferenci nic o tomto problému nebylo řečeno,takže je to hodně čerstvý.Jo a řekl také,že jim to dělá i jejich služební RAPID..... . V rámci zkoušení najeli 27km.Spotřeba 9,5 litru/100km.

 

Ja to nechapu...proc se proste nepodivali na ten silentblok kdyz si jim to rikal  a poslal VIN postizeneho :) Proc studujou tycky stabilizatoru a ten silent ne? Co chtej jako reklamovat sakra....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na otázku jak to chodí odpovídám - všude jinak. Podle mého zdravého rozumu to má vypadat takto:

- dostavím se se servisní knížkou k autorizovanému servisu,

- sdělím, že jdu reklamovat vadu materiálu jelikož - a problém popíši. V tomto případě poukáži na projevy klepání v levé přední části vozu při najetí na nerovnosti v malé a střední rychlosti. Dále se klepání projeví při akceleraci do 3. rychlostního stupně a někdy i při deceleraci. Projev se vyskytuje intenzivněji při nižších venkovních teplotách.

- technik vystaví reklamační protokol,

- technik si vyžádá technickou podporu v AŠ, jelikož je vázán tím, že každou reklamaci jim má hlásit a zároveň se obratem dozví, jak má reklamaci vyřídit. V tomto případě se dozví, že má vyměnit silentblok uchycení převodovky a i rovnou specifikaci. U mne je to „H“ pokud jsem dobře rozuměl. Záleží na týdnu výroby vozu.

- servis objedná potřebný díl. A ouha, obratem se dozvíte, že momentálně ND není, jelikož jim zmetky již AŠ nechce odebírat a technik Vás požádá o strpení, že jak z centrály dostane ND, který by měl být bezproblémový Vás bude kontaktovat.

- po obdržení dílu se dohodnete na přistavení vozu,

- po odstranění závady se vystaví protokol, který podepíši a technik mi sdělí, že mne hodně dlouho nechce s autem vidět, ale rád si se mnou zajde na pivo J

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to nechápu,proč to neřešili hned.Prostě maj svou mechanickou hlavu nebo postup od ŠA,aby se eliminovala výměna drahýho dílu.Možná,že klepající silentblok je úplná novinka v závadách,že si řekli,to nemůže být přeci ono,to nikdy problém nebyl (což je asi pravda pravďoucí,moje AEEčko např.na 225tkm mělo uložení bez výrazné vůle).Zkontrolujem tedy nejdřív obvyklý problémový místa koncernovejch aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"miklisku" změň servis. S technikem jsme oslovili technickou podporu AŠ s popisem závady a během 5 minut byla odpověď zpět: Vyměnit silentblok uchycení převodovky č. dílu, specifikace a bylo to. Nikdo nic nezatajuje a zdá se, že ani cenu neřeší. A to je dobré zjištění při mé misi!

Jo a taky se obdrželo sdělení, že momentálně není potřebný díl v ČR naskladněn a že jak bude, do 24 hod. ho servis obdrží.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba ti škodovka pošle klíčenku s žetonem do košíku :)))

 

Pánové, zkuste se na ten FB podívat a podělte se o své zkušenosti :)

Na FCB příspěvek ode mě. Vaří se ve mě krev, zatím nemám vyjádření servisu, prý nemají zatím vyjádření ŠA. Takže ačkoliv to dělám jen jednou za uherskej rok, dost jsem to telefonu zvedal hlas. Doufám, že je zpoždění způsobený tím, že makaj všichni na tom, aby byl vyměněnej silentblok jen jednou a to za to finální provedení. Jinak mě odpověď ŠA srdečně pobavila. Oni toho SPACEBACKa nacpou úplně všude.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hustý, no jsem zvědavej jak dlouho mi vydrží dočasný díl :D Mně v servisu ale řekli že se může ukázat že "dočasný díl" je definitivním řešením... třeba tam dostanete to samý, nicméně já vlastně nevím co tam mám za číslo dílu, to by někdo mohl vidět v tom společným systému, pokud máte přístup:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemam....byl jsem rad ze uz to mam hotovy...mrkl sem rychle jen na castky a na to, na koho je faktura, podepsal a zdrhl :D

Vlastně mi je uplně jedno jakej tam mám díl, dokud to nezačne zas klepat tak to řešit nebudu...ikdyby to začlo za měsíc klepat a dali tam novej díl, tak se to vyplatilo vyměnit na těch pár tejdnů :)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem četl FB a pěkně jste jim to tam pánové napsali. :kol-47:  Jinak mě se stále nikdo ze servisu neozval.Tak zítra tam jedu, hrajou na čas nebo co? Myslím, že bych jim mohl naúčtovat náklady na ty cesty do servisu a taky požadovat prodloužení záruky o dobu po kterou mi nejsou schopní auto od nahlášení závady opravit. Jinak jsem letmo četl občanský zákoník a od příštího roku to bude obecně s reklamacema zajímavý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš, kázeň musí být. A to jsem se chtěl rozepsat mnohem víc, ale nechtěl jsem to přehánět, všeho zase moc škodí. Jo už jsem to tady někde zmiňoval jak to bude od příštího roku s těma zárukama. Ještě že auto už mám koupený a snad se bude na to bude stahovat záruka za stara a za stejných podmínek.. jinak nezávidím těm co budou kupovat nové auto příští rok. Až mám trochu podezření, že s tím schválně otálejí do nového roku z nějakého takového důvodu.

 

edit: A kdo s tím má ještě problém, nestyď te se a klidně jim to tam taky písněte ať se z toho třeba pokakají. A čím větší bude jejich neřešení, tím větší bude jejich "reklama" na internetu. Písne se třeba nějakému novináři atd. Určo se toho někteří (ti co nejsou placení škodou) chytnou. Protože si myslím, že nikdo z nás si to nevymýšlí. 

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...