Přejít na obsah

Klepání (ťukání) v levé přední části vozu - vadný silentblok uložení převodovky


pusher...

Doporučené příspěvky

Tak jsem si v pátek vyzvednul auto, silentblok vyměněný za H, klepání je pryč - jako nový auto. Viděl jsem oficiální popis závady od ŠA pro servisy. Je to popsáno jako klepání vlevo vpředu, doporučená oprava je výměna silentbloku za variantu H.

 

Šlo to hladce a jsem spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobry den, necital som vsetky prispevky problemu so silentblokom prevodovky, chcem sa preto opytat, ci aj majitelia motoriacie 1.4 maju podobny problem. Mam pocit, ze za posledny tyzden som pocul niekolkokrat jemne klepanie z lavej strany ale ani nie tak pri jazde ako pri prudsom vytacani kolies na mieste. Dokonca minule pri prudsom rozjazde bolo pocut puknutie ako keby sa auto "odlepilo" od niecoho, som sa zlakol, ze mam zle dotiahnute skrutky na kolesach, alebo nieco take. Skratka taky zvuk, ako ked nieco niekam zapadne. Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den, necital som vsetky prispevky problemu so silentblokom prevodovky, chcem sa preto opytat, ci aj majitelia motoriacie 1.4 maju podobny problem. Mam pocit, ze za posledny tyzden som pocul niekolkokrat jemne klepanie z lavej strany ale ani nie tak pri jazde ako pri prudsom vytacani kolies na mieste. Dokonca minule pri prudsom rozjazde bolo pocut puknutie ako keby sa auto "odlepilo" od niecoho, som sa zlakol, ze mam zle dotiahnute skrutky na kolesach, alebo nieco take. Skratka taky zvuk, ako ked nieco niekam zapadne. Dakujem

1.4 má tuším díl s "E". Problém byl s D-éčkem u motorizací 1,2TSI 63kW a 77kW. MPI 1.2 55kW také D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, viete mi prosim niekto poradit co sa zase deje s mojim autom? V poslednej dobe pocujem sem-tam jemne klepkanie z lavej strany, niekde od volantu ked zatacam. Vcera som urobil pokus pred garazou, auto nastartovane a tocim prudko volantom zlava do prava, vzdy ked zatocim dolava, tak pocut klepnutie, nahral som to, nahravku prikladam. Prve klepnutie pocut v 2 sekunde, potom dalsie v 6,8,9... kde to riadne pocut. Šuchot, ktory pocut pri tom, je moja zimna bunda :-). Ked si predstavim, ze zase mam ist do autorizaku pocuvat tie mudre reci, tak mam dost :-(

prudke tocenie volantom.mp3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde se to tu taky řešilo, že jakési vrzání ťukání při rejdu byly zrezlé klouby na řídících tyčích kvůli vniklé vlhkosti v průběhu montáže u výrobce. Je na to i TPI ve Škodovce. http://forum.skodahome.cz/topic/126084-nep%C5%99irozen%C3%A9-zvuky-drn%C4%8Den%C3%AD-vrz%C3%A1n%C3%AD-klep%C3%A1n%C3%AD/page-20#entry1972338

Nebo horší situace, začíná odcházet homokinetický kloub http://forum.skodahome.cz/topic/126219-klep%C3%A1n%C3%AD-%C5%A5uk%C3%A1n%C3%AD-v-lev%C3%A9-p%C5%99edn%C3%AD-%C4%8D%C3%A1sti-vozu-vadn%C3%BD-silentblok-ulo%C5%BEen%C3%AD-p%C5%99evodovky/page-53#entry2078828.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme tu u práce takový kontrolní kopec, poměrně prudký a je na něm hodně zvlněný asfalt (roletky). A vše co je na podobném základu F1, F2, Room i Rapid tam při jízdě z kopce klepe. Máme v práci nové Rapidy TDI, moje bývalá F1 i současná F2 s benzínem... a všechno klepe stejně. Holt je ta platforma už taková. Dvojkové Octavie bez klepání.

Editováno: , autor: rkonf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Mám Rapida vyrobeno 5/2014 najeto 33750 km, od poloviny roku začíná něco poklepávat vlevo vpředu.Řešeno několikrát v servisu a vždy mi bylo auto vráceno, že na podvozku nic nenašli.

Po přečtení tohoto tématu mi bylo jasné, že je to ten silentblok, i podle těch videí.Auto je momentálně v servisu, tak jsem volal servisákovi ať zkontrolují ten silentblok.Bylo mi řečeno, že o ničem neví, ale že se na to podívají....

Tak jsem zvědavý jak to dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mi taky dělali, jezdili bez obou tyček stabilizátoru, protože to byla obvyklá závada u FII. Jestli ti ale budou dělat nové uložení tlumičů, měli by pak udělat geometrii! Ať se laskavě hoši nejdříve podívají, jestli je silentblok D-čko (což asi bude). A pak do informačního systému, bylo nás přes 30 jen na tomto fóru, tak snad tam něco o tom něco musí být. TPI k tomu ale asi dodnes není.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TPI k tomu asi opravdu není, servisák se do toho koukal a nic oficiálního na Rapida nenašel, nezbývá než tam zavolat, ale to se mu zatím asi nechce.Podobné problémy jsme měli s FII kde se nám zasekávalo přední okno - opraveno asi až na 10 pokus, kdy jsem to přivezl nahráné na video.Pak vyměnili skoro vše a je klid.Asi vytisknu celou tuhle diskusi a hodím jim to na hlavu. :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě je tu jedna šance. Ať se kouknou do ETKY a na tvůj silentblok. ETKA se totiž tváří jakože je od počátku výroby Hčko. Takže pokud ty tam máš Dčko, je to vlastně špatně a neměl by být problém vyměnit to. Servis naprosto nemusí mít strach, že by jim ŠA reklamaci neuznala. Vědí o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...