Přejít na obsah

Stropní lampička ze Superba v OII


roman5a9

Doporučené příspěvky

Hodnota paralelního odporu záleží taky na tom, jakou mají tvoje LEDky spotřebu proudu. Vem si, že jedna 5Watt žárovka má spotřebu kolem 300 - 350 mA, LEDky řádově nižší, takže "chybějící" proudový odběr je potřeba dorovnat paralelním odporem.

Doporučuji následující postup - kup si několik výkonových odporů, já používám 18 ohm 2 Watty, spojím dva do série (tj. 36 ohm 4 Watt), zkusím, pokud nestačí, přidám do té série další... atd. Mě to v OII fungovalo spolehlivě při trojici těch odporů, ale měl jsem LEDky o celkovém odběru cca 300 mA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Poprosím zkušenější, nevíte někdo polaritu drátu který vede od spínače světel (předpokládám ža asi +) a potom který ze tří drátů, pod tepcírunkem, bude kostra -. Ještě k zapojení, pokud se zapojí kabel na spínač světel jde nastavovat intezita svícení, nebo se musí zapojit přímo na potenciometr regulace podsvícení ? Ptam se proto že budu dávat difusní Ledky do orig. OII lampiček.Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Hodnota paralelního odporu záleží taky na tom, jakou mají tvoje LEDky spotřebu proudu. Vem si, že jedna 5Watt žárovka má spotřebu kolem 300 - 350 mA, LEDky řádově nižší, takže "chybějící" proudový odběr je potřeba dorovnat paralelním odporem.

Doporučuji následující postup - kup si několik výkonových odporů, já používám 18 ohm 2 Watty, spojím dva do série (tj. 36 ohm 4 Watt), zkusím, pokud nestačí, přidám do té série další... atd. Mě to v OII fungovalo spolehlivě při trojici těch odporů, ale měl jsem LEDky o celkovém odběru cca 300 mA

Ja si len dovolim malu opravu.Zapojenie do serie nebude 4Watty ale 2.Pri paralelnom zapojeni by bolo 4 ale odpor polovicny cize 9 ohm.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

někde jsem tady viděl podsvětlení vnitřních klik to je taky ze superba nebo dělaný dík za info.

Jo, jo, jak pise Stanson, jsou v LKcku. Akorat ty zadni sviti na muj vkus docela silne (oproti prednim), a tak nekdy v noci me perifernim videnim ta prava zadni proleza do meho videni, ani nevim, zda-li to vadi, nebo ne, nekomu by to ale vadit mohlo, jsem posunuty uplne vzadu, co el. sedacka muze.

Ale jinak to je moc atraktivni a hlavne uzitecna vychytavka, jeste me chybi k dokonalosti to cervene LED difuzni osvetleni prostoru kolem DSG joysticku ze "SUPa"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 3 měsíce později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

jj černá se nedělá také jsem sháněl kde se dá :( vyřešil jsem to tak že jsem lampičku rozebral a nastříkal, problém byl akorát s tlačítkama protože jsou prosvětlené tak jsem je nechal šedé ale i tak to vypadá luxusně..

Editováno: , autor: rosta.rs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 1 rok později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...