Přejít na obsah

proč superb?


Kazimir80

Doporučené příspěvky

Publikováno Dnes, 15:35

Zdravim panove, v praci me ceka vymena sluzebniho auta a vybirat muzu z nasledujicich moznost:

1) octavia elegance, 110 kw, automat, plus akcni paket c. 2 (cca 720 tis)

2) superb active, 103 kw, manual, plus paket active (cca 660 tis)

3) golf highline, 103 kw nebo 110, manual (cca 600 tis)

Do golfa nejdu, uvazuju o tom superbu - preferuji manual a v paketu dostane xenony, ktere ve zbylych dvou konfiguracich nejsou. Trosku me mrzi pouze kola 16 vs. 17 u oktavie a pak slabsi motor.

Konfigurace jsou pevne dane, nelze je menit.

Co myslite, je to spravna volba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....já mam MR2013 kombi, do kufru jsem pořídil 20l kanystr a gumicuk (to je v kufru legální) a uvažuju někdy na jaře u Ferdy udělat nový MF volant. Přemýšlím o hotswap Comlumbovi. Víc se v tom vrtat nebudu, přijde mi to už zbytečné. Auto mi dělá zatím radost. Uvidíme co přinesou příští dva roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ani DSG nechtěl, v práci máme 3 DSG, O2 1.6 - smrtelná kombinace, a S2 1.8TSI - jede pěkně, ale tak 2-3 litry víc, a S2 TDI 103kW - přijde mi to slabý, kor s tim TDI to řadí na muj vkus nevhodně - tedy chuděru furt cpe k 1500 obrátkám, spíš 1200-1500 a nejen že to nejede, ale má to děsný prodlevy než DSG pochopí že chci jet jinak, pádla jsou fajn, ale je to takový neohrabaný. S tim manuálem jezdim jak jsem se naučil ve Ventu s prvním TDI 1.9 co jsem kdy řídil a dodnes si myslim, že prostě technologie TDI pod 1500 obrátek nejede, netáhne, nechce tam bejt, blbost tam ten motor nutit.

 

Navíc těch 25kW je znát v tom, že 3ka, 4ka střílí dobře do otáček a zrychluje a 5ka, 6ka táhne solidně i když je auto naložený, nebo se jede do kopce. Na tý 103 je znát, jak nejedu sám a max. bunda v zadu, tak se ji už nechce, DSG furt trapčí, ale zátah chybí....

Editováno: , autor: Kazimir80
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....já mam MR2013 kombi, do kufru jsem pořídil 20l kanystr a gumicuk (to je v kufru legální) a uvažuju někdy na jaře u Ferdy udělat nový MF volant. Přemýšlím o hotswap Comlumbovi. Víc se v tom vrtat nebudu, přijde mi to už zbytečné. Auto mi dělá zatím radost. Uvidíme co přinesou příští dva roky.

mě se opravdu hrozně líbí ten facelift. Ty světla jsou prostě pecka.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Twindor je pecka, navíc parádička jak se to na malé víko při použití dálky otevře samo :D

Akorát bych potřeboval tlačítko na otevření kufru zevnitř, samozřejmě toho malého.

stejně jsem tu koncernovou politiku moc nepochopil. CC el. zavírání víka kufru vůbec nemá a myslím, že Passaty taky ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já ani DSG nechtěl, v práci máme 3 DSG, O2 1.6 - smrtelná kombinace, a S2 1.8TSI - jede pěkně, ale tak 2-3 litry víc, a S2 TDI 103kW - přijde mi to slabý, kor s tim TDI to řadí na muj vkus nevhodně - tedy chuděru furt cpe k 1500 obrátkám, spíš 1200-1500 a nejen že to nejede, ale má to děsný prodlevy než DSG pochopí že chci jet jinak, pádla jsou fajn, ale je to takový neohrabaný. S tim manuálem jezdim jak jsem se naučil ve Ventu s prvním TDI 1.9 co jsem kdy řídil a dodnes si myslim, že prostě technologie TDI pod 1500 obrátek nejede, netáhne, nechce tam bejt, blbost tam ten motor nutit.

 

Navíc těch 25kW je znát v tom, že 3ka, 4ka střílí dobře do otáček a zrychluje a 5ka, 6ka táhne solidně i když je auto naložený, nebo se jede do kopce. Na tý 103 je znát, jak nejedu sám a max. bunda v zadu, tak se ji už nechce, DSG furt trapčí, ale zátah chybí....

já bych naopak manuál asi nechtěl. Rychle jsem si na DSG zvyknul. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně jsem tu koncernovou politiku moc nepochopil. CC el. zavírání víka kufru vůbec nemá a myslím, že Passaty taky ne. 

Ale SII Lift nemá el. otvírání kufru. Jen jsou tam pružiny, které to při použití dálky, kdy se aktivuje odskok víka, samy otevřou. Nefunguje to moc dobře v zimě, kdy to ty pružiny neutáhnou.

Zavřít musíš sám, velké víko je taky ručně.

komplet el. otvírání má jen combi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...