Přejít na obsah
View in the app

A better way to browse. Learn more.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Doporučené odpovědi

Ahoj, netajím se.

Servis mimo autorizák a cena niže

 

Výměna motorového oleje+ filtru oleje 390,- 1 hodina

Výměna vzduchového filtru 78,- 0,200 hod

Výměna kabinového filtru  117,- 0,300 hod

Přezutí a vyvážení pneumatik(zařízeni Bosch) 495,- 4 kusy

Závaží 100,- 4 kusy

Výměna sady rozvodů + řetez náhonu olej, čerpadla 3120,- 8 hod

Výměna zapalovacích svíček 234,- 0,600 hod

 

Ceny jsou uvedeny bez DPH

Tak to je hodně dobrá cena za výměnu rozvodů. Zbytek mi připadá jen lehce méně, než můj AS. 

Pokud bych měl nový vůz od Škoda, tak bych dodržoval garančky u nich, ale vzhledem k tomu, že jsem již jednou navštívil autorizák se svou O2 a řešil můj problém výměny spojky, tak po jejich nekřesťanské nabídce jsem se otočil a nechal na voze vyměnit spojku v mém ověřeném servise.Odbočil jsem, k věci:

 

Na Rapidu byl součástí výměny rozvodů i napínák rozvodu se zesílenou pružinou, mohlo by to pomoci při delším stání, kdy je již napínák bez tlaku oleje.

Víceméně jsem rozhodnut měnit rozvody po 100 000 km a nebo dle potřeby.Problém již znám, takže budu hlídt a řešit.

Raději dám 6 000,- za výměnu nežli řešit potkávačku či něco horšího někde daleko od domova.

Upraveno od Radas1

  • 1 měsíc později...

Já mám akuálně na Rapidu 1.2 TSI (63kW) 120 000km a rozvody dělané cca ve 105 000km. Nechal jsem si je změřit při těch 105tkm a řetěz natažený o 1cm. Jinak ani jednou co auto mám, tak neproběhlo NIKDY žádné zarachocení při startu.

Olej každých 15 000 km (5W-40 Castrol), žadný Longlife a podobný hovadiny....

Ahojte kúpil som  Škoda Rapid 1,2 TSI 63 kw r.v.11/2014 naj.148 00 km pravidelný servis Škoda mne to pri studenom motore zachrastí ako 

pri štarte diesla potom motor stíchne teplý štartuje bez chrastenia je to v pohode alebo vymeniť rozvod ďakujem za odpoveď .

Pridávam video .

Upraveno od Emanuel

  @Emanuel

Jedná se o typické projev chrastění rozvodového řetězu po dobu natlakování napínáku, který po natlakování zmizí. Čas kdy je držen napínák pod tlakem, je omezen, po určité době tuším 12h se musí natlakovat znovu. Tento projev je dle instrukcí škoda přípustný a nebude nijak škodit.

Osobně jsem tuto výměnu nechal provést právě z tohoto nepříjemného chrastění po dobu cca 3s, poněvadž nejsem zastánce řídit se popisem servisu, když mám možnost odstranit problém a mít klid.

Nechal jsem si instalovat novou rozvodovou sadu(zesílenou), kolegové mi instalovali přítlak se silnější pružinou. Zatím je klid. Onu proceduru budu absolvovat každých 90 000 km nebo dle potřeby.

 

Oprava výměny je dočasná, u těchto motoru se bude začínat chrastění projevovat znovu, ale proč ji nepředcházet a dát motoru roky navíc.

Pročti si můj příspěvek od strany 29 kde jsem to řešil.

Upraveno od Radas1

Zachrasteni po startu je normalni. Hlavne v zimne. Startovat se zmacklou spojkou a pouzivat oleje 0wxx. Ja budu rozvody menit preventivne az okolo 180000km .

Ďakujem za odpovede  takže nemôže sa stať že by  preskočila reťaz? Tento princíp rozvodovej reťaze bol aj vo Fabii 1.4 MPI tam to tiež chrastilo ale sa nikdy sa nestalo že by to preskočilo.

Právě, že může přeskočit. Kdy se to stane, ti ovšem nikdo neřekne.

Ako zistím kedy je to na výmenu 

Počti si to co Ti poslal @Pawouka zvaž stav nájezdu 148 000,dle selkského rozumu a osobní vazbě k vozu.

Nerozumiem aký je tam postup

 

 

Je tam přece popsáno, jak má servis postupovat při rachocení rozvodů. Co na tom nechápeš?

Aha už som to otvoril ďakujem

  • 1 rok později...

Ahoj, napínák rozvodového řetězu Febi ano nebo raději ne? 

Febi nevím, ale měnil jsem tenkrát za nejnovější origo Skoda a bez efektu.

  • 1 rok později...

Zdravím všechny. Při kolika km jste měnili rozvody u 1.2 TSI 77Kw? Eventuálně kolik stála výměna. Děkuji

Měnil jsem to při nájezdu cca 140 tis. a autu bylo 9 let, to už to chrastilo po startu celkem dost. Cenu ti přesně nepovím, už to jsou skoro 2 roky, platil jsem celkem 19 tis, ale bylo to v rámci většího servisu, komplet brzdy a olej s filtry.

Upraveno od vpv

Ahoj. Děkuji za odpověď. Bylo je už třeba měnit? Měnil jsi zároveň i vodní pumpu?

Napnutí se neměřilo, byla to spíš prevence s ohledem na stálé rachocení (ale nic tragického) a krátké trasy, hlavně v zimě, co auto povětšinou jezdí. Vodní pumpa se při tomto typu rozvodů nemusí měnit, je poháněna řemenem altíku a klimy. Spíš je dobré vyměnit řetěz olejové pumpy, protože ten je za řetězem rozvodů.

@miklisek A je znát po výměně nějaká změna nebo to ještě pořád umí rachotit při startu? Nebo stalo se ti , že sem tam zarachotíš?

My máme na fábii rozvody udělaný i s řetězem na čerpadlo a po nastartování si to ani nezarachotí. I když auto třeba týden stojí. Takže doporučuju kompletku.

  • 3 měsíce později...

Ja som menil pri 200.000km, pri štartovaní mi to už rachotilo. Pravdepodobne to robila reťaz na čerpadlo, bola totiž natiahnutá vyše 1cm. Po výmene kľud. Momentálne mám 218.000km

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.