Přejít na obsah

volnoběžné otáčky


revoj

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, mám problém s volnoběžnými otáčkami na Fabii 1.4 MPI. Když stojím tak kolísají a chvěje se celé auto. Byl jsem v servise ale jen něco vyčistili ale dělá to pořád. Svíčky už jsem taky vyměnil. Uvažuji ještě o výměně vzduchového filtru ale nevím jestli to pomůže. Zkuste pradit !! :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se zdá taky že mě otáčky při volnoběhu kolísají.Podle palubního PC mě ukazují otáčky v rozmezí 780-840ot....spotřeba mě právě taky kolísá a vstoupá od 0.8-3.4 l/h pokd lehonce zvednu otáčky nad 850 tak s potřeba ukazuje otimálně trvale 0.8-0.9 l/h....................

Mám Fábii clasic 2000 najeto 65000km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

parkan: Tak kolisani volnobehu mezi 780-840 ot./min neni nic hroznyho (u 1.4 MPi), ale ta okamzita spotreba 0.8 - 3.4 je hodne velkej rozptyl - ta horni hranice, to si myslim by byt nemelo.

To je pravda. To kolísání okamžité spotřeby bych viděl na 0,8 - 1,0 víc asi ne. Jen pro zajímavost já mám na 16v okamžitou spotřebu 0,5, občas tam skočí i 0,4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možné je to,že to dělá Chip tunig mám motor 58Kw . Cimbu...chip....ale jak jsem psal satčí zvednout lehonce nad 850 tak je to normální...byl jsem v servisu s tímto dotazem prej to je normální u těch starších řídících jednotkách

Ale Cimbu přeci uvádí, mimo jiné i na svých stránkách, že tento jev u MPi potlačí, ne li zcela odstraní, Zkusil bych se obrátit nejdříve na ně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte. U MPI by mohlo spôsobovať kolísanie voln. otáčok aj prisávanie falošného vzduchu cez nejakú hadičku , alebo na prírube sacieho potrubia a hlavy .To tesnenie nebolo vždy spoľahlivé. Skus tiež vyčistiť a zkontrolovať škrtiacu klapku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych vyčistit škrtící klapku, vyměnit vzduchovej filtr, zkontrolovat jestli někdě nepřisává falešněj vzduch a nakonec kontrola vstřikovacích ventilů. U těhle motorů je tu dost často měníme... B)

Taky mi bylo porazeno podívat se na vstřikovače, ale to co píše Tom podle mě taky dává smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U me fabie combi na plyn 1.4MPi obzvlaste v horkych dnech se stava, ze otacky po nejakou dobu zustanou na hodnote 1000 a asi po 15s spadnou na pozadovanou hodnotu. Zvlastni je, ze to dela opravdu jen vlete pri teplote nad 30 stupnu. :palec2:

To je zajímavej jev, jestli to třeba nesouvisí s vysokýma teplotama, kdy se změní hustota plynu a řj chvíli trvá, než zkoriguje množství potřebný k normálnímu volnoběhu... B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je zajímavej jev, jestli to třeba nesouvisí s vysokýma teplotama, kdy se změní hustota plynu a řj chvíli trvá, než zkoriguje množství potřebný k normálnímu volnoběhu... B)

Zajimave je, ze zvysim-li otacky motoru, zase nejakou dobu trva, nez si to sedne. Je to zvlastni, ale neresim to.... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam 1.4MPI 50kW a podla vsetkeho to vyzera ze je to normalny jav a budes sa s tym musiet vyrovnat... mozes to ciastocne znizit (vymena sviecok, kontrola nasavnia vzduch + filter, vycistenie skrtiacej klapky, precistenie palivovej sustavy, vymena rozvodovej retaze) ale urcite to uplne neeliminujes... ja som skusal vsetko a nic nepomohlo... obcas to je viac citit a niekedy zase menej...uz som sa s tym zmieril...kazdopadne pozri v starsich prispevkoch bolo to tam uz vela krat riesene... osobne by som uz tento motor nebral

Editováno: , autor: ceannu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...