Přejít na obsah

Rozšiřující podložky pod kola


mcsolle

Doporučené příspěvky

Moc velkej fanda podložek teda nejsem, ale aspoň se zeptám. Je to znatelnej rozdíl? Popřípadě jestli Ti to nedrhne do podběhů.

Já jsem měl na starém seatu 25 mm podložky na zadní nápravě a na každém kole. Disky byly 16" (ve velkém techničáku povoleny pouze 13" kol9 ). V zatáčkách auto sedělo jako přibité. Nic mi nedrhlo i když jsem musel zbrousit vnitřní lem blatníku bo u seatu vyčníval směrem dovnitř a při propružení to sem tam škrtlo - jo ale měl jsem snížený podvozek -40mm.

Podložky doporučuji, ale musí být široké tak akorát, aby nepřečnívali přes lem blatníku směrem ven.

Octane uber 15 mm a bude to :palec2:

post-27-1162363039.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, musím taky přiznat svůj údiv! Když jsem octanovi pomáhal s výpočty tloušťky podložek, tak jsem došel k jasným hodotám. Že vzhledem k jeho kolům a ET bych udělal podložky max 20 mm! S 30 mm podložkama a takto vysokým podvozkem auto vypadá jako offroud...

PS: nic není ztraceno. Podložky se dají lehce "utočit" na nějakou solidní mez a šrouby taky zkrátit půjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc velkej fanda podložek teda nejsem, ale aspoň se zeptám. Je to znatelnej rozdíl? Popřípadě jestli Ti to nedrhne do podběhů.

Já jsem měl na starém seatu 25 mm podložky na zadní nápravě a na každém kole. Disky byly 16" (ve velkém techničáku povoleny pouze 13" kol9 ). V zatáčkách auto sedělo jako přibité. Nic mi nedrhlo i když jsem musel zbrousit vnitřní lem blatníku bo u seatu vyčníval směrem dovnitř a při propružení to sem tam škrtlo - jo ale měl jsem snížený podvozek -40mm.

Podložky doporučuji, ale musí být široké tak akorát, aby nepřečnívali přes lem blatníku směrem ven.

Octane uber 15 mm a bude to :palec2:

Pěknej, kámoš si tuní taky takovýho. Chtěl bych se zeptat jak si docílil toho snížení. jiné pružiny? A kde jsi je sehnal. Kámoš to chce snížit a nemuže pružiny sehnat.

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc velkej fanda podložek teda nejsem, ale aspoň se zeptám. Je to znatelnej rozdíl? Popřípadě jestli Ti to nedrhne do podběhů.

Já jsem měl na starém seatu 25 mm podložky na zadní nápravě a na každém kole. Disky byly 16" (ve velkém techničáku povoleny pouze 13" kol9 ). V zatáčkách auto sedělo jako přibité. Nic mi nedrhlo i když jsem musel zbrousit vnitřní lem blatníku bo u seatu vyčníval směrem dovnitř a při propružení to sem tam škrtlo - jo ale měl jsem snížený podvozek -40mm.

Podložky doporučuji, ale musí být široké tak akorát, aby nepřečnívali přes lem blatníku směrem ven.

Octane uber 15 mm a bude to :palec2:

Pěknej, kámoš si tuní taky takovýho. Chtěl bych se zeptat jak si docílil toho snížení. jiné pružiny? A kde jsi je sehnal. Kámoš to chce snížit a nemuže pružiny sehnat.

Dal jsem pouze nižší pružiny. Já je tenkrát koupil tady http://eshop.escape6.cz/default.asp?pgid=401

ale slušnou nabídku mají i www.autodoplnky.cz

U snížení větší než 40 mm se doporučuje koupit sadu pružiny + tlumiče ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klučiny, berte to ako prvú variantu.

Lepšie je začať s 30 mm a potom uberať. Horšie je keď treba pridať a nie je s čoho. Ďalšia varianta bude 20 mm a možno to skončí na 15 mm.

Znížiť to pôjde určite..

;) mě se to hned nějak nezdálo, asi to bylo jen na zkušebně - nanečisto...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua nevim,kde sehnat material na vyrobu :(

to vůbec není problém. Tady je problém cena hliníku!! Materiál koupíš v prodejně hutního materiálu. Potřebuješ špalek o prům. 150 mm. Jeden běžný cm z tohoto průměru stojí cca 80 kč. 1 podložka - 4 cm x 4 je 16 x 80kč = 1280kč! Pak dáš něco soustružníkovy a šeš na tom tak draho, že si je už můžeš koupit hotový...

PS: 1h CNC soustruhu = 580,- mě kdysi účtovali 2h i s programováním :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kua nevim,kde sehnat material na vyrobu :(

Premejslim, ze Ti fakt prodam ty svoje, s tema sportovnima tlumicema uz je tam na zimu asi nedam, v lete tam nebejvaly nikdy ;)

A kolik tam mas? ja zase nechci zadny vylezly kola. Jen chci,aby tomu ty 16´ vic slusely a nebyly zastrceny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...