Přejít na obsah

Rozšiřující podložky pod kola


mcsolle

Doporučené příspěvky

Ne ne, mám ET35 a to je moc na třmeny co mám. A když dám standartní 15mm podložku se středícím kroužkem, tak už to moc trčí. Tak se to snažím vyřešit co nejtenčí podložkou se středícím kroužkem, co půjde vyrobit.

Anebo nový kola, ale nic se mi nepozdává. Ale chtěl bych zkusit 18" alu z Leona Cupra R nebo Audi RS4, co mám, ale originály s ET33.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale pajk píše že nechce změnu rozteče děr,ale co nejtenčí podložky se středícím kroužkem....

A to jde podle mě udělat okolo 8 mm Záleží jak moc kouká ten origo kroužek na náboji plus ještě k tomu asi 2 mm přidat...Samozřejmě to musí být kvalitní dural...třeba 7075 :kol-31:

Nebo flexou třeba o 2 mm náboj odbrousit a to pak můžeš mít třeba jen 6 mm podložku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mal som predtym 8x17 ET35 a pneu 215/45 a to bolo viac vysunute ako teraz. Dalo by sa povedat ze zarovno s lemom a nechytalo mi to. Toto sa mi zda byt tak 1cm utopene.

Ono ked je o 0,5" uzsi disk a cca 8mm sirsia guma tak tam musi byt rozdiel. Preto chcem podlozky.Keby dam aspon 1cm chytat by to nemuselo, ze?

Editováno: , autor: Marchello
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj, chtěl bych vás požádat o radu.,.....mám Octavii I RS s koly Spider R17. Cca 2 měsíce mám problém s lehkým klepáním volantu a kopáním brzdového pedálu při brždění. Auto jsem nechal zkontrolovat a prý to bude rozšiřujícími podložkami na přední nápravě. Jak jsem byl informován, nemají odsazení a vůbec tam nejsou středící kroužky. Navíc kola drží jen na šroubech. Šíře kroužků je 8mm.

 

Technik mi zkoušel sehnat správné, ale nedaří se mu najít jiné (kde by měl jistotu, že mají odsazení) než značku H&R a tam stojí pár cca 2300 Kč, což je šílenost.

Nemohl byste mi prosím někdo doporučit nějakou jinou značku, kde je jistota, že budou pasovat na tato kola/auto a budou splňovat potřebné parametry?

 

Děkuju za rady a doporučení.

Michael

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to teď řešil s kámošem na Fábii.

Na pření nápravě je osazení pro kolo široké 13mm, 

Funkční plocha průměru 57,1 je někde 1-2mm od hrany.

 

Na kole Kentaur je 6X45° sražená hrana. Na všech ostatních origo kolech bude to stažení taky dost velké.

Takže aby kolo bylo centrováno alespoň za 2mm tak nejširší podložka bez osazení co jde použít je 4-5mm.

Vše širší je defakto nefunkční.

Takže použití 10mm je možné jen když se nějakým způsobem prodlouží osazení 57,1.

A nebo se naopak flexou třeba 8mm odbrousí z náboje a pak jde udělat podložka s osazením třeba o šířce 10mm.

 

Mám vyzkoušeno, že na předek jde dostat minimálně 13mm podložka s osazením.

 

Pokud se bavíme o origo kolech kde nejsou plastové středící kroužky.

Na discích kde jsou plastové kroužky je situace jednoduchá.

Kroužek se vyhodí a udělá se podložka na míru.

 

Dále by se kolo dalo středit né na průměr 57,1 ale na sraženou hranu na disku. Tím by taky bylo možné použít jakoukoliv šířku podložky, ale to by bylo sraní na výrobu a přesnost. 

 

Měl bys začít tím, že vyndáš podložky půjdeš to projet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna věc :D

 

Průměr co jsem naměřil na náboji byl 56.97

Vnitřní průměr na podložce je 57,18

Vnější průměr na podložce 57,02

A průměr v kole 57,16

 

Takže když ty vůle sečteme vychází vyosení o 0,35mm. Což je docela dost. 

 

Podle mě kolo daleko lépe vycentrují šrouby když mají kuželovou plochu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...