Přejít na obsah

Rozšiřující podložky pod kola


mcsolle

Doporučené příspěvky

jo a ještě, to že to nemá středění na náboj neznamená, že se nevystředí kolo, to je středěné kulovým sedlem šroubu, samozřejmě to není tak přesné jako když se to vystředí na náboj, ale tohle není ten hlavní problém, hlavní je bezpečnost...

Když vezmeš hmotnost kola řekněme 10kg a nějakou průměrnou díru na D1 a rychlost 130km, tak ta síla, která bude působit na kolo při vjetí do díry je hrozivá, řekl bych destrukční :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Martyp napsal:
Taky bych to tam nedal ani za nic...Kdesi jsem jednou cetl,ze to jde se stredovym krouzkem udelat az od podlozky minimalne o tloustce 1,5cm..Ale nevim,co je na tom pravdy..

2alpako:V ty modry ty podlozky vypadaj pekne... :palec2:

Ano, přesně tak to je! Minimální tloušťka podložky, tak aby tam byl středící kroužek je 15 mm!! Jinak to udělat nejde.

Jinak prosím nesrovnávejte Felicii s Octavií. Octáva má o 350 kg víc! Ikdyž má 5díru na kolech. Bez středícího kroužku bych si to na auto nikdy dedal. Tah na šrouby bude o hodně větší než je zdrávo.

Pak je tady další bod: 15 mm podložka nejde o 5 mm osoustružit. Potkávají se tam dva průměry. Jeden který jde na náboj kola a druhé osazení které je do disku. Prostě tam není "maso" ze kterého jde něco vzít.

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to tam nedal ani za nic...Kdesi jsem jednou cetl,ze to jde se stredovym krouzkem udelat az od podlozky minimalne o tloustce 1,5cm..Ale nevim,co je na tom pravdy..

2alpako:V ty modry ty podlozky vypadaj pekne...  :palec2:

Ano, přesně tak to je! Minimální tloušťka podložky, tak aby tam byl středící kroužek je 15 mm!! Jinak to udělat nejde.

Jinak prosím nesrovnávejte Felicii s Octavií. Octáva má o 350 kg víc! Ikdyž má 5díru na kolech. Bez středícího kroužku bych si to na auto nikdy dedal. Tah na šrouby bude o hodně větší než je zdrávo.

Pak je tady další bod: 15 mm podložka nejde o 5 mm osoustružit. Potkávají se tam dva průměry. Jeden který jde na náboj kola a druhé osazení které je do disku. Prostě tam není "maso" ze kterého jde něco vzít.

Třeba u Octavie to nejde, ale u citroena jo, pač hliníky maj v sobě plastové pozdro, kterým se určuje průměr náboje. No a to když vyndáš, tak ti vznikne průměr větší o 8mm a je maso na osazení lol . Ale to na Origo hliníkách není......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

quicksilver:

ano, já měl na své Felině taky taková kola. Ty měli středící díru 63,3 mm. Až pak se do takových alu dává plast. vložka 63,3/57,1. Ale toto asi není tenhle případ. Opravdu záleží na kolech, jestli mají střed 57,1 nebo jiný.

V současné době mám zase kola s dírou 63,3. Kola mají rozm. 8x17 a ET 35, pak není žádná podložka potřeba. Kolo je z venku zároveň s lemem blatníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslel jsem si, že čím vyžší číslo ET tak tím jsou kola víc ven, ale je to přesně naopak, jak se to počítá?

Naopak čím menší tím více lezou ven já mám ET 38 a kola jsou zároveň s blatníky a nejsou utopené prostě ideal to doporučené ET 42 co je v techničáku musí vypadat blbě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím všechny,

zrovna jsem o víkendu montoval podložky a musím potvrdit slova všech, kteří se přiklánějí ka osazení pro kolo. Na předku mám podložku 15 mm a to osazení je jen taktak - dokonce jsem musel trochu "slíznout" náboj kola /asi o 1,5mm/ abych měl pocit, že je dostatek materiálu pro vedení toho osazení - A vzadu mám podložku 20 mm a je to tam OK.

Auto vypadá dobře. dělal jsem si to sám a tak mi trochu trvalo i vybrat správné kolové šrouby, jiná délka je vpředu a jiná vzadu.

Podložky jsem nechal nalakovat práškovou barvou 9006 z důvodu alu kol a potom hlavně hodně vazelínky na dosedací plochy. To abych to na zimu v pohodě sundal až tam budu dávat zimové plechy... ;)

kdyby něco, tak pište. Rád poradím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak .Peťas

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak .Peťas

:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak .Peťas

To je návod, nestačím se divit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak .Peťas

Tak takovýmu PRASETI bych auto do rukou nedal ani náhodou... :kuk::fakac:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak  .Peťas

:o

ja jsem na zadni napravu nedal 15 mm proto, ze bych se tam s nima nevesel, na predku mam 15 mm a vzadu jsem dal 20 mm. Duvod byl ten, ze predni naprava ma vetsi rozchod a i vizualne je lepsi, kdyz kola jdou k podbehum tak nejak stejne opticky. Kolega dal stejnou sirku podlozek na obe napravy a na te predni to v porovnani vypadalo docela divne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 15 mm jdou dát i na zadek, ale má to jeden háček, musí se vzít rozbrušovačka a ten vystřeďovací náboj , co je na brzdovém bubnu(u bubnovek), cca, tak o 4mm-5mm ufíknout. A pak už není problém ,aby si i 15 mm podložka dosedla celou plochou. Pořád tam zůstává dost , aby to kolo na tom středícím náboji pevně sedělo.

Je tam pak ale jiný problém, a to, že pak nasazení prachovky (toho víčka) brání ten šroub co z toho trčí. Jde to ale vyřešit tak , že se ty víčka vybombírují trochu ven a sedí to tam pak jak prdel na hrnci jak má. Takže tak  .Peťas

Tak takovýmu PRASETI bych auto do rukou nedal ani náhodou... :kuk::fakac:

A že to sem Peťas vůbec píše, připadá mu to jako zlepšovák, chce poradit ostatním jak na to. A vy si toho nevážíte!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...