Přejít na obsah

Body, body


Jar_da

Doporučené příspěvky

No ja zatim bez bodu :) Ale na zacatku letosniho roku 1000 za dalnicni znamku. 500 za nesloupnuti stare a 500 za nevylepeni nove  :p

Podle současného superzákona bys to měl za 600.000Kč. Za nenalepení nové známky 500.000Kč a za nesundání staré 100.000Kč. Paráda co?

No oni totiž orgáni taky musí tankovat do super rychlích Fordů a stát potřebuje stavět dálnice.. :ph34r: .proto ty ceny.. :smich::smich:

presne tak . tak si to vyberou na ridicich :angry: ,chlastu a cigaretach

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera zařizoval asi tisíc věcí ve městě a jednou jsem zapoměl rozsvítit, co čert nechtěl, hned za prvním rohem na konci ulice hlídka, jen jsem je viděl, hned jsem svítil, bohužel mé rozsvícení uviděli. No pokuta 200,- Kč a jeden bod v pr.., Byli slušní, prý bohužel za takovou blbost je jeden bod, to kdyby jste se otáčel v křižovatce, to je bez bodů ?????

Tak tedy já jeden bod,

v sousedním téma Mob dva body,

jsme sami?

ÓÓÓ spřízněná duše :wub:-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja zatim bez bodu :) Ale na zacatku letosniho roku 1000 za dalnicni znamku. 500 za nesloupnuti stare a 500 za nevylepeni nove  :p

Podle současného superzákona bys to měl za 600.000Kč. Za nenalepení nové známky 500.000Kč a za nesundání staré 100.000Kč. Paráda co?

Jenže toto se týká firemních aut, přesněji podnikatelů a firem a navíc jako nejvyšší možnost. Pokud pojedete soukromým vozidlem je pokuta mnohem mírnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme každej rok školení řidičů a školitel nás poučil, že na otázku kam jedeš máš odpovídat, že do toho jim nic není... to samý, jako že při řízení auta máš u sebe mít jen řidičák a doklady k autu,,,a nemaj právo chtít občanku. Tu jim ukážeš až když třeba vystoupíš...

No tohle není až tak úplná pravda. Povinost nosit, nebo vozit u sebe občanku je zrušená, ale pokud ji u sebe má tak ji na vyzváni musí předložit, např. při řešení přestupku, nebo ke zjištění totožnosti. Dále je tady to, že mají se možnost přesvědčit zda není padělaná, atd. je toho spousty. Samozdřejmě pokud ji u sebe někdo nemá tak se nic neděje a ani pokutu nelze za to udělit, tak jako to bylo před tím... Ale musí jim sdělit všechny potřebné údaje ke zjištění totožnosti...

S tím kam jedeš nemá ten školitel až takovou pravdu, sledují třeb pohyb osob, který se pak dále zpracovává. Takže taky povinost, ikdyž nemusí být pravdivá. Stačí si vymyslet nějaký směr, ale dlouho jsem se s touto otázkou při kontrole nesetkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...     S tím kam jedeš nemá ten školitel až takovou pravdu, sledují třeb pohyb osob, který se pak dále zpracovává. Takže taky povinost, ikdyž nemusí být pravdivá. Stačí si vymyslet nějaký směr, ale dlouho jsem se s touto otázkou při kontrole nesetkal.

Ten školitel si zřejmě fakt plete dojmy a pojmy, ale pokud školí už 35 let (jak je zmíněno v některém z příspěvků výše), tak to bude patrně kombinací imbecility a věku. :t

Radit, aby řidič odpověděl policajtovi, že mu nic není po tom, kam on jako řidič jede je minimálně netaktické a "závání" tím, že se policajt nasere a zkontroluje mu veškerou výbavu včetně předepsaného tlaku v rezervě a 2 ks zavíracích nerezových špendlíků v lékárničce. Policajt tam může stát z důvodu nenadále uzavřené silnice (např. nehoda) a může řidiči, pokud bude znát kam on chce jet, poradit třeba nejlepší objízdnou trasu. Pokud ho řidič u toho nasere, tak mu podle toho asi taky pak poradí a objížďkami ho pošle obrazně řečeno do prdele...

A to už odhlížím od toho, že v určitých případech (např. při podávání vysvětlení dle zák. o Policii anebo dle trestního řádu) má policajt skutečně právo se řidiče dotazovat kam jede a on je povinen (pod hrozbou spíše teoretické sankce) nato pravdivě odpovědět. Z toho pak dále vyplývá oprávnění policie zakázat určitým osobám vjíždět či vstupovat na vymezená místa. Samozřejmě, řidič si může narychlo vymyslet jiný cíl cesty, ale to je na jinou debatu B)

Editováno: , autor: Milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to těžko ukecáš, že jsi nepředjížděl, ale objížděl překážku, ať už byla jakákoliv, nebo, že by to ten před tebou zašlápl a ty jsi ho nechtěl nabořit? :D:rtfm::blbec:kol3kol100

me jediny napadlo to objizdeni nic jineho...a hlavne nevim jak je to s tim ze me chytil a nemel na sobe tu zlutou vestu a ani placacku v ruce...tak nevim jestli to ma povinny nebo nema

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to těžko ukecáš, že jsi nepředjížděl, ale objížděl překážku, ať už byla jakákoliv, nebo, že by to ten před tebou zašlápl a ty jsi ho nechtěl nabořit?  :D  :rtfm:  :blbec:  kol3  kol100

me jediny napadlo to objizdeni nic jineho...a hlavne nevim jak je to s tim ze me chytil a nemel na sobe tu zlutou vestu a ani placacku v ruce...tak nevim jestli to ma povinny nebo nema

toho bych se nechytal, tim si leda tak pritizis.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to těžko ukecáš, že jsi nepředjížděl, ale objížděl překážku, ať už byla jakákoliv, nebo, že by to ten před tebou zašlápl a ty jsi ho nechtěl nabořit?   :D  :rtfm:  :blbec:  kol3  kol100

me jediny napadlo to objizdeni nic jineho...a hlavne nevim jak je to s tim ze me chytil a nemel na sobe tu zlutou vestu a ani placacku v ruce...tak nevim jestli to ma povinny nebo nema

toho bych se nechytal, tim si leda tak pritizis.....

logicky to zkusim az kdyby me teklo do bot jinak to necham byt ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for baurak:

žádné dobré zprávy :huh:

pokud budeš uznán vinným z přestupku (porušení "zákazu předjíždění"), tak to je přesně za 6 bodů, a dále (současně) je uložen zákaz řízení minimálně na půl roku, přičemž tento typ přestupku jinak než ve správním řízení projednat nejde. Ve správním řízení je dále uložena pokuta v rozmezí 5 až 10t Kč. To předvolání k podání vysvětlení v tomto případě je zřejmě pouze k zadokumetování přestupku před jeho postoupením správnímu orgánu, přičemž zde se máš právo k věci vyjádřit.

Jediné, co lze v takovém případě poradit, aby jsi tam zjistil, jakým způsobem je přestupek zadokumentován a teprve pokud to bude "neprůstřelné", tak bych uváděl to, co je tady již zmíněno, že jsi objížděl stojící vozidlo a pak to bude tvrzení proti tvrzení.

Nic nemění na tom ta skutečnost, že ten, co Tě zastavil neměl reflexní vestu ani plácačku. Zákon pouze stanoví, že při zastavování vozidel musí být polda v uniformě a to, co ty uvádíš, jsou pouze výstrojní doplňky ke zvýšení jeho viditelnosti. A navíc pokud by ten policajt i v uniformě nebyl (a ty by jsi mu přesto zastavil), tak to na podstatě spáchání toho přestupku nic nemění. Spíš mě upoutalo to, že pokud on neměl ani vestu ani plácačku, tak apriori nebyl připraven "provádět dohled na silničním provozem" a zřejmě se tam vyskytl jen náhodou a tím pádem ten Tvůj přestupek nemusí být dostatečně zadokumentován, jak uvádím výše. :ph34r:

Editováno: , autor: Milan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for baurak:

žádné dobré zprávy :huh:

pokud budeš uznán vinným z přestupku (porušení "zákazu předjíždění"), tak to je přesně za 6 bodů, a dále (současně) je uložen zákaz řízení minimálně na půl roku, přičemž tento typ přestupku jinak než ve správním řízení projednat nejde. Ve správním řízení je dále uložena pokuta v rozmezí 5 až 10t Kč. To předvolání k podání vysvětlení v tomto případě je zřejmě pouze k zadokumetování přestupku před jeho postoupením správnímu orgánu, přičemž zde se máš právo k věci vyjádřit.

Jediné, co lze v takovém případě poradit, aby jsi tam zjistil, jakým způsobem je přestupek zadokumentován a teprve pokud to bude "neprůstřelné", tak bych uváděl to, co je tady již zmíněno, že jsi objížděl stojící vozidlo a pak to bude tvrzení proti tvrzení.

Nic nemění na tom ta skutečnost, že ten, co Tě zastavil neměl reflexní vestu ani plácačku. Zákon pouze stanoví, že při zastavování vozidel musí být polda v uniformě a to, co ty uvádíš, jsou pouze výstrojní doplňky ke zvýšení jeho viditelnosti. A navíc pokud by ten policajt i v uniformě nebyl (a ty by jsi mu přesto zastavil), tak to na podstatě spáchání toho přestupku nic nemění. Spíš mě upoutalo to, že pokud on neměl ani vestu ani plácačku, tak apriori nebyl připraven "provádět dohled na silničním provozem" a zřejmě se tam vyskytl jen náhodou a tím pádem ten Tvůj přestupek nemusí být dostatečně zadokumentován, jak uvádím výše. :ph34r:

no jestli dobre vim tak oni museji mit kazdy prestupek zadokumentovany cimze si myslim ze museji mit i nejakou fotku...pak me napadlo ze by i nebyl problem sehnat zname o kterych bych rekl ze jeli za mnou aute a vzit je jako svedky ze slo vazne o objizdeni a ne predjizdeni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

for baurak:

žádné dobré zprávy  :huh:

pokud budeš uznán vinným z přestupku (porušení "zákazu předjíždění"), tak to je přesně za 6 bodů,  a dále (současně) je uložen zákaz řízení minimálně na půl roku, přičemž tento typ přestupku jinak než ve správním řízení projednat nejde. Ve správním řízení je dále uložena pokuta v rozmezí 5 až 10t Kč. To předvolání k podání vysvětlení v tomto případě je zřejmě pouze k zadokumetování přestupku před jeho postoupením správnímu orgánu, přičemž zde se máš právo k věci vyjádřit.

Jediné, co lze v takovém případě poradit, aby jsi tam zjistil, jakým způsobem je přestupek zadokumentován a teprve pokud to bude "neprůstřelné", tak bych uváděl to, co je tady již zmíněno, že jsi objížděl stojící vozidlo a pak to bude tvrzení proti tvrzení.

Nic nemění na tom ta skutečnost, že ten, co Tě zastavil neměl reflexní vestu ani plácačku. Zákon pouze stanoví, že při zastavování vozidel musí být polda v uniformě a to, co ty uvádíš, jsou pouze výstrojní doplňky ke zvýšení jeho viditelnosti. A navíc pokud by ten policajt i v uniformě nebyl (a ty by jsi mu přesto zastavil), tak to na podstatě spáchání toho přestupku nic nemění. Spíš mě upoutalo to, že pokud on neměl ani vestu ani plácačku, tak apriori nebyl připraven "provádět dohled na silničním provozem" a zřejmě se tam vyskytl  jen náhodou a tím pádem ten Tvůj přestupek nemusí být dostatečně zadokumentován, jak uvádím výše.  :ph34r:

no jestli dobre vim tak oni museji mit kazdy prestupek zadokumentovany cimze si myslim ze museji mit i nejakou fotku...pak me napadlo ze by i nebyl problem sehnat zname o kterych bych rekl ze jeli za mnou aute a vzit je jako svedky ze slo vazne o objizdeni a ne predjizdeni

jinak prestupek neni nijak nafocen ani nic takoveho videl me pouze on a hned me chytil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem zatim bez bodiku... Ale zacinam sledovat, jak si to zase ridici (dobytkove) praseji na silnicich. Tech prvnich 14 dni v cervenci byl jen nejaky zachvev, ci co? :o

50% viny řidiči prasata

50% viny není řádný dohled policie a tak si někteří řidiči dovolují a uplatňují demokracii po svém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim bez bodu, ale minuly tyden jsem byl na mestacich podat vysvetleni i s pokutou na me parkovani "v protismeru" ve slepe ulici na sidlisti... :( Opravdu jsem ohrozoval bezpecnost a plynulost provozu (vratil jsem se ze svatby v 02:35 sobota a 9:15 sobota jsem jel pryc a listecek uz tam byl) - no kdyby se radsi zabyvali necim jinym... :disgust::fakac:

Ke vsemu mi vcera prislo vyjadreni ohledne vykradeneho auta (manzelky) ze ac se snazili vsemi dostupnymi prostredky, tak pachatele nevypatrali :( Co bych cekal, ze?!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim bez bodu, ale minuly tyden jsem byl na mestacich podat vysvetleni i s pokutou na me parkovani "v protismeru" ve slepe ulici na sidlisti... :( Opravdu jsem ohrozoval bezpecnost a plynulost provozu (vratil jsem se ze svatby v 02:35 sobota a 9:15 sobota jsem jel pryc a listecek uz tam byl) - no kdyby se radsi zabyvali necim jinym... :disgust::fakac:

Ke vsemu mi vcera prislo vyjadreni ohledne vykradeneho auta (manzelky) ze ac se snazili vsemi dostupnymi prostredky, tak pachatele nevypatrali :( Co bych cekal, ze?!

to máš z toho, že jezdíš ze svatby ožralej a nevíš ze kterýho směru jsi přijel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatim bez bodu, ale minuly tyden jsem byl na mestacich podat vysvetleni i s pokutou na me parkovani "v protismeru" ve slepe ulici na sidlisti... :( Opravdu jsem ohrozoval bezpecnost a plynulost provozu (vratil jsem se ze svatby v 02:35 sobota a 9:15 sobota jsem jel pryc a listecek uz tam byl) - no kdyby se radsi zabyvali necim jinym...  :disgust:  :fakac: 

Ke vsemu mi vcera prislo vyjadreni ohledne vykradeneho auta (manzelky) ze ac se snazili vsemi dostupnymi prostredky, tak pachatele nevypatrali :(  Co bych cekal, ze?!

to máš z toho, že jezdíš ze svatby ožralej a nevíš ze kterýho směru jsi přijel :D

Jj, je to znamy buřič a vyvrhel :D :D :smich:-_-

jinak vcera ceste pres Prahu a hlidek bylo jako svina, ale jakozto slusny a klidny ridic, byl jsem bez problemu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...