Přejít na obsah

Park assistent


Martinoslav

Doporučené příspěvky

  • o 7 měsíců později...

Nefunguje mi parkovací asistent, chyba všech 4 čidel, a chyba napětí, myslím, že jechyba v poslední kabeláži ke všem čidlům. Může někdo poradit, zda-li koncový kabelový svazek pro fabie 6Y0971065(A) je shodný s 1Z9971065 (pro octavky II)? Díky za odpověď. Octavkový svazek jsem jako jediný našel jako samostatný díl k prodeji a za dobrou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nefunguje mi parkovací asistent, chyba všech 4 čidel, a chyba napětí, myslím, že jechyba v poslední kabeláži ke všem čidlům. Může někdo poradit, zda-li koncový kabelový svazek pro fabie 6Y0971065(A) je shodný s 1Z9971065 (pro octavky II)? Díky za odpověď. Octavkový svazek jsem jako jediný našel jako samostatný díl k prodeji a za dobrou cenu.

a není jednodušší opravit starou? Je poměrně jednoduchá, proměřenou ji máš za chvíli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Muzu se zeptat k parkovacim senzorum:

Mam origo parkovaci senzory + tazne zarizeni. Jenze kdyz mam vlek a couvam ,tak pakr. senzory furt "pipaji".

V DP jsem se docelt , pokud je vlek zapojeny v zasuvce pakr. senzory se deaktivuji. A tuto funkci nemam. Spis chybi zapojeni mezi zasuvkou na vlek a ridici jednotkou. Nevite jak a co kam zapojit? Je to strasna otrava couvat s vlekem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jestli Ti jde jen o komunikaci se senzory, tam by to mělo jít, ale jestli jsi už v autě měl tu původní, tak Ti to nepůjde, protože ta z O2 zjišťuje info o zařazené zpátečce z CAN vedení, kdežto ta originál ze zpátečkového světla.

A i jednotlivé piny na svorkovnici pro kabeláž do auta nebudou souhlasit - konektory jsou však stejné ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,

mám takový problém na vagu nemůžu najít řídící jednotku a nakódovat si jí. Zapojení mám podle návodu, tak kde jsem udělal chybu.

A pak mám další problém, občas když zařadím zpátečku, tak mi auto chcípne a na vagu žádná chyba, tak vůbec nevím co mám dělat.

Díky za návrhy a odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kam napojit do park asistenta je jasné.. taháš to pod prahem.. buď posundávat vnitřní plasty, nebo to prostě jen zastrkáš pod ten plast (pokud ti takové řešení nevadí).

Napojíš to na kterýkoliv K-Line co je vepředu.. takže buď pin 7 na diagnostické zásuvce, nebo BSG, konektor XS4, pin 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj, chci se zeptat.

http://www.conrad.cz/akusticky-parkovaci-system-s-led-ukazatelem.k855160#

Už stojí do 1000 kč se 4 čidly. Jediné, co mě tam trochu odrazuje je rozpětí ukazatele 30 cm - 2 m. Přece jenom, 30 cm je ještě dost velká vzdálenost, já parkuji většinou tak do 5 cm, 30 cm mám běžně kolem auta, když zaparkuji. Proto se chci zeptat, jak ukazuje origo Škoda park assistent? Taky řve v kuse od 30 cm, nebo třeba až od 10 cm? Sice cena je 4x vyšší, ale i tak .. ono když to přestaně ukazovat ve 30 cm, tak to je potom celkem naprd, to je spíš tak na kontrolu, jestli jste něco nezapoměli za autem..

Díky za info :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi potom došlo taky :D ono ani tak nejde o parkování do řady, mám lištu, takže klidně nárazník na nárazník a nic se nestane. Spíš často parkuji k takové betonové zídce, která ráda škrábe nárazníky a tam když zastavím 30 cm od ní, tak je to akorát vlézt do kufru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Podařilo se mi po dlouhé době sehnat tu správnou jednotku parkováku, ale už jen z vrakáče, když jsem si objednával celou sadu ti troltové z e-shpou mi poslali jednotku z F2, ale už jsem neměl sílu s nimi komunikovat, alespoň poslali senzory na F1, což se jim napoprvé taky nepovedlo.

Vypadá to, že to všechno funguje (auto stojí v garáži a když zařadím zpátečku - pípne a piští furt - jsou tam vrata. když jsem vytáhnul vrata pískalo to přerušovaně - asi chytal futra vrat, když jsem dával ruce před jednotlivá čidla, začlo to opět pískat v kuse), ale nejde se k té jednotce připojit přes VAG. Když se snažím připojit, s každým pokusem to pískne jednou krátce a jednou dlouze vyšším tónem. Asi se snaží komunikovat :)

Když jsem odpojil kabeláž, co vede k senzorům, pískne při každém pokusu jen jednou krátce. Vypojovat druhou kabeláž jaksi postrádá smysl, kdyby mi to chtěl někdo radit :D

Nemáte někdo seznam errorcodů, teda errorzvuků :) k ŘJ parkováku? Jako je třeba u počítačů...

Zapojení je snad správně, to jsem i kontroloval.

Důvod proč jsem se chtěl připojit, je ten, že ta jednotka byla vytáhnutá z A3, tak jsem chtěl upravit kódování.

Ještě jedna věc, mám D-DOT, ten taky čte udaje z parkováku , aby je mohl zobrazit na maxidotu. Ale vždy jsem to zkoušel, když jsem měl vyřazeno, tak tím to nejspíš nebude

Díky za jakékoliv rady

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj, nemá náhodou A3 jednotka jinou verzi softwaru?

Myslím tím rozdíl třeba v Can. Proto s jednotkou nedokážeš komunikovat i pokud je dobře zapojená.

Mám origo domontovanou (montoval jsem sám) a funguje bez problémů. Včetně kódovaní a nastavení přes komunikaci.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

nojo, jenže A3 podle ETKY nikdy neměla 6Y6 jednotku parkováku. Takže je třeba origoš z oktávky s tažným, a teď na mě křičí, že nemá kabel k tažnýmu, když se připojuju (to je jen spekulace) Ale nechápu, proč se nechce nechat nakódovat aby nemusela křičet :) , nebo alespoň přečíst paměť závad. :kol-32:

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...