Přejít na obsah

Park assistent


Martinoslav

Doporučené příspěvky

A když odpojíš D-Dot od komunikace s autem? Připojíš se k parkováku? Zkoušel jsi to? U nějakýho provedení D-Dotu to zlobilo, musel jsi ho vypnout nebo přepnout do nějakýho režimu dignostika a pak fungovala diagnostika v poho. Jinak mě nic jinýho nenapadá, max že je jednotka nějaká defektní.

 

Já nemám D-Dot, a funguje to jak má.

Editováno: , autor: Combi2002
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechce se mi věřit že by ta jednotka byla taková citlivka :) Všechny ostatní jednotky VAGem normálně čtu - D-Dot je přepnutý do diagnostického módu.

Zkusím ho vypnout a připojit se, je pravda, že D-Dot čte údaje z parkováku a ještě zjišťuje jaká je nejmenší hodnota. Jestli si však vedení do jednotky neuzurpuje, i když není zpátečka zařazená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidíš, já mám doma ŘJ jednotku pro parkovák F2&Room :) Dokonce ten co umí zobrazovat na radiu (v F1 je to však tak trochu na nic :) )

 

Můžem to dát dohromady a máme kompletní sadu :D

 

Ano, někdo to tu popisoval, v F1 to funguje (v CANu je informace o zpátečce) jenže ty čidla jsou nalakovaný, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám origo parkováky, ale z ničeho nic přestaly fungovat, stejně jako zpátečkové světla, vše v jedent moment. Když mi parkováky kontrolovali na Vagu, tak fungovali, a nevykazovali žádnou chybu, ale po odpojení z Vagu zase nejdou. Kde by mohla být chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Neřešil jste někdo problém, při kterém občas při couvání z ničeho nic pípne parkovací asistent i přesto, že žádná překážka za autem není? Děje se to tak max. na vteřinu a pak zase chvíli OK a zase dokola. Myslel jsem, že to bude některé z čidel, ale na VAGu se jeví čidla OK, ale ve skupině 002 se z ničeho nic objeví nejmenší vzdálenost ze všech čidel 24 cm i přesto, že čidla nic nehlásí viz. obr.

post-152-0-87448400-1388051067_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych taky trošku poradit kde mám sehnat jen jedno čidlo nechce se mi kupovat úplně nové. Když zařadím zpátečku, tak mi chvilinku jdou a pak se ozve ten ošklivý zvuk 3s pískání. Na váhu mi to napsalo, že je špatný senzor pravý, tak bych chtěl zkusit nějaký funkční nemáte ho někdo doma. Díky octavia 1 má stejné nebo jiné než Fabia 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Když si koupím couvací kameru například toto http://www.tipa.eu/cz/kamera-zpetna-couvaci-sencor-sca-cam03ir-nocni-videni/d-123905/

půjde to propojit s tabletem?Kamera má cinch a tablet HDMI takže pokud bych koupil kabel CINCH-HDMI mohlo by to fungovat... Nezkoušel to někdo? 

Editováno: , autor: Kulíšek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím všechny, chtěl jsem vás požádat, zda se někomu nepřihodilo to samé co dnes mě. Mám F1 combi r.v. 2005 po faceliftu s origo park asistentem. Že mi při zapojeném vleku stále píska už jsem si zvykl a po přečtení zdejšího vlákna pochopil, že si budu muset zřejmě nechat naprogramovat ŘJ. U vozidlo bylo sice v autorizovaném servisu Škoda dodělávané origo tažné, ale na toto asi zapomněli. Mlhová světla se po připojení vozíku odpojí. Tak to snad půjde nějak pořešit. S vozíkem jezdím minimálně, tak to mě to tolik netrápí.

A teď ten můj problém. Dnes mi z ničeho nic začal blbnout asistent, kdy se při zařazení zpátečky chová, jako by za vozidlem byla překážka. Nevím, jestli je to souhra náhod, ale zrovna dnes jsem byl s autem v myčce, kde ho nejprve vzali VAPkou. Tak si říkám, jestli tam někam nezateklo a něco se neoddělalo... Pokud máte někdo obdobnou zkušenost, budu rád, když se podělíte.... Díky ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Kluci, je toto zapojeni spravne?

 

PIN  1 & PIN  9     ->     spojit a pripojit na pojistku c. 12

PIN  2                   ->     reproduktor PIN  2

PIN  6                   ->     pripojit na + od leve/prave zarovky zpatecky         

PIN  8 & PIN  16   ->     spojit a ukostrit

PIN  10                 ->     reproduktor PIN  1

PIN  12                 ->     diagnosticka zasuvka PIN  7

PIN  3, 4, 5, 7, 11, 13, 14PIN 15     ->     neobsazene

 

 

PS. chapu:

- z PINu 8 jde asi cca 30cm tenky kablik

- z PINu 16 jde take asi cca 30cm tenky kablik

- tyto kabliky jsou spojeny do jednoho hrubsiho a ten jde na ukostreni ke karoserii !

ale nechapu:

- z PINu 1 jde asi cca 1,5m tenky kablik

- z PINu 9 jde take asi cca 1,5m tenky kablik

- tak proc nejsou tyto kabliky take po 30cm spojeny do jednoho hrubsiho a ten pak jde na poistku c. 12 ?

 

 

Kabelaz jsem nevyrabel, mam ji z bourane Fabie - cili original od vyroby (bohuzel bez pinu, pouze vystrizenou).

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...