Jump to content

Chladící kapalina - 2.0 TSI


nixberg

Recommended Posts

cca při 18.000 km mi vyskočilo varování o nízké hladině chladící kapaliny, při kontrole opravdu byla v nádržce hladina cca 3cm pod minimem. Vím, že se šetří a z výroby tam dolévají tak na risku minima, ale překvapilo mě kolik jí zmizelo za cca 10 měsíců provozu. Stalo se někomu něco podobného? Mám podezření, že někde něco netěsní jak by mělo ...

Link to comment
Share on other sites

Mám teda 2.0TDI, ale ve 13000 si auto píplo, že chce dolít kapalinu. Bylo jí tam asi tak ty tři centimetry pod minimem jak píšeš ty. Když si projdeš forum, tak je tu těch případů víc i u jiných modelů aut. Takže je to snad to šetření a ne nějaká netěsnost.

Link to comment
Share on other sites

Jen pozor - pokud motor dostavá za uši, tak kapalina zmizí - nevím teda kam, zřejmě se to pak nestíhá oběhem vracet zpět do vyrovnávací nádobky  ... Stalo se mě, že to začlo za jízdy ječet, že mám zkontrolovat hladinu kapaliny (červený trojúhelník na příštojovce), tak jsem zastavil a kapalina tak 2-3cm pod minimem... po uvolnění víčka nádobky (samozejmě opatrně) to "pšouklo"  a hladina se vrátila zpět cca k rysce minimu (zažil jsem to jednou už i u 2.0 TDI). To se vám nestalo ?

 

Tak jsem raději dolil na max (lehce pod svár nádobky), aby tam byla rezerva... dle mě ale jinak kapalina nemizí, respketive trochu jí ubývá u každého motoru... budu to pozorovat... :huh:

Link to comment
Share on other sites

Pokud to myslis tak, ze s rostouci zatezi mizi a pak pri vychladnuti se vrati souhlasim. Voda je natlakovana v hadicich a tak... Proto je dulezity dolevat kapalinu u studeneho motoru.

Jinak kdyz si novy motor seda, muze nejaka kapalina zmizet. Jak rikam, doleval jsem pred dvema tydny a od te doby je klid. Nicmene zajdu se podivat az auto vychladne, pokud na to nezapomenu

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Mimochodem, únik chladící kapaliny je známý problém, stalo se mi to opakovaně a v servisu na to už znali a opravili (nevím přesně co, bylo mi to celkem jedno). Taky se mi to projevilo když jsem dával motoru pokouřit na Autobahnu :-D

  • Pozitivní 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mne sa dnes stalo nasledovne, isiel som po dialnicii  a zrazu cerveny trojuholnik a info skontrroluj kvapalinu, tak som zastal a naozaj asi cm pod min. Otvoril som  nadrzku a bola natlakovana az tlacilo ju von, / dokonca aj bublala /po chvili ju opat zacalo vtahovat dnu. Co to moze byt? auto ma 10 000 km 2l rs230 tka. Skuste poradit.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...